ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
SCO יורדת מהעץ 
 
 
מערכת חיים ברשת

אחרי שקלטה שאיומים ותביעות נגד מפיצי לינוקס לא יזכו אותה באהדת הקהל, החליטה בעלת הזכויות על יוניקס להתקפל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
SCO, בעלת הזכויות על יוניקס, טוענת שלינוקס בגרסאותיה המתקדמות (2.4 ומעלה) מבוססת ברובה על יוניקס, ולכן מהווה הפרה של זכויות יוצרים. מאז הגישה החברה תביעת ענק נגד IBM, שהגישה בינתיים תביעת נגד, כמו גם RedHat .

אבל גולת הכותרת של מסע התביעות של SCO, היה האיום לתבוע אלפי משתמשים עסקיים של לינוקס, והחברה איימה להתחיל לשלוח להם הודעות שדורשות דמי חסות, כהגנה מפני תביעה. או כמו שניסח את זה דארל מקברייד, מנכ"ל SCO, "רצינו לתת ללקוחות אפשרות להשתמש בתוכנה באופן חוקי לאחר שישלמו עליה את המחיר במלואו".
 
 
אבל הזמן עבר, וחברות כנראה לא שילמו, וגרוע מכך – החברה זכתה ליחסי ציבור מחורבנים ולאיבתם של אנשי קהילת הקוד הפתוח – אחת הקהילות המשפיעות ביותר בעולם הווירטואלי. אתמול (ד') הודיעו בחברה שהם לא ישלחו הודעות לחברות הדורשות מהן דמי רישוי.

"בכירי החברה אמרו שאנחנו לא צריכים לעשות את זה עדיין", אמר דובר SCO, בלייק סטוול, "הם מרוצים מהתקדמות תוכנית הרישוי". אבל זה לא הכול: ב-SCO איימו כל הזמן כי כדאי לשלם כמה שיותר מהר, שכן אתמול אמורים היו להכפיל את דמי הרישוי. אבל גם התוכנית הזו לא קוימה – מהחברה נמסר שתאריך הכפלת המחירים נדחה ל-31 באוקטובר.

ובינתיים, האנליסטית סטייסי קוואנדט ממליצה לחברות שלא לשלם ל-SCO. "לא ברור לי למה חברה תרצה לשלם על זה [רישיון ללינוקס], מכיוון שהכול מבוסס על האשמות שטרם הוכחו בבית המשפט", היא אמרה ל-ZDnet.

מניות החברה זינקו אתמול ב-38% ל-21.57 דולר החתיכה, לאחר שסומנה על ידי אנליסטים של הדויטשה בנק כמניה כדאית. זה המחיר הגבוה ביותר למניה שהשיגה החברה בשלוש השנים האחרונות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by