ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
להוריד סרט ב-7 שניות 
 
 
רויטרס

מחקר חדש (!) הגשים פנטזיה רטובה של מיליוני גולשים וקבע שיא מהירות בגלישה באינטרנט: 5.44 ג'יגהבייט לשנייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שני מרכזים מדעיים חשובים – מעבדת CERN והמכון הטכנולוגי של קליפורניה, Caltech - הודיעו אתמול (ד') כי שברו שיא מהירות בתעבורת מידע באינטרנט.

מהמעבדות הארגון האירופי למחקר גרעיני בצרן, הידועות בעיקר בשל מאיץ החלקיקים, נמסר כי ב-1 באוקטובר הצליחו להעביר 1.1 טרהבייט של מידע למכון הטכנולוגי של קליפורניה – מרחק של למעלה מ-7,000 קילומטר. ההעברה נעשתה במהירות של 5.44 ג'יגהבייט לשנייה במשך 30 דקות, כך דווח ברויטרס.
 
 
מדובר במהירות שהיא פי 20,000 ממהירות חיבור פס רחב רגיל, והיא שקולה למהירות המאפשרת העברת סרט באורך מלא ב-DVD בתוך 7 שניות, או להורדת CD רגיל של 60 דקות בשנייה אחת.

אוליבר מרטין מ-CERN, אמר כי מדובר בציון דרך, שעשוי לקרב את החוקרים למטרה החשובה של ביטול המרחק ובכך להפוך את שיתוף הפעולה בין מדענים בעולם לאינטנסיווי יותר ומיידי.

הארווי ניומן מ-Caltech, מכון שכבר עסק בעבר בפרוייקטים להעברת קבצים מהירה, אמר כי הישגי הניסוי הגבירו את הציפיות שמערכת המאפשרת העברת 10 מגהבייט לשנייה תהיה "דבר נפוץ בעתיד הקרוב יחסית".

תוצאת הניסוי הכפילה את השיא הקודם למהירות העברה, שעמד על 2.38 ג'יגהבייט לשנייה והתקבל גם הוא משיתוף פעולה של צרן ו-Caltech ביחד עם המרכז למאיץ הליניארי של אוניברסיטת סטנפורד ועם המעבדות הלאומיות בלוס אלאמוס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by