ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קאזאה בירידה, eDonkey בעליה 
 
 
מערכת חיים ברשת

מחקר חדש (!) מצא שלפחות בכל הנוגע לאירופה, הרשת עליה מתבססת קאזאה כבר לא שולטת בשוק שיתוף הקבצים, והחמור הדיגיטלי הוא השחור החדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשאומרים שיתוף קבצים, כולם מיד חושבים על קאזאה. בצפון אמריקה, למשל, הרשת עליה עובדות קאזאה וגרוקסטר, FastTrack, אחראית על 76 אחוזים מתעבורת ה-P2P. אבל ברשת לא לעולם חוסן, ומחקר חדש (!) של חברת הניהול הרשת Sandvine מצאו כי במקומות מסוימים בעולם כבר עברו לרשתות אלטרנטיביות, וכי רשתות יכולות להעלם באותה מהירות בה הן צצות.

על פי המחקר, נמצא שבאירופה מתחילים לעבור בשקט לחלופות, ובגרמניה עברו כבר 52 אחוזים מתעבורת הקבצים המוחלפים לרשת של eDonkey, עליה רצות תוכנות כגון eMule. FastTrack אחראית בגרמניה רק ל-44 אחוזים מהתעבורה. ומי שמסתובב באידונקיה יודע כמה סרטים מדובבים לגרמנית מסתובבים שם.

אבל זה לא הממצא היחיד של המחקר. אחד המעניינים שבממצאים היה היעלמותה המוחלטת של רשת Gnutella מעולם ה-P2P, שמצביע על הדינאמיות הגדולה של העולם הזה. "אם רשת פופולארית כמו Gnutella יכולה להופיע ולהעלם בתוך שלוש שנים, זה בהחלט אפשרי שגם FastTrack תמצא את עצמה יום אחד בדרכה לפח האשפה של היסטוריית הטכנולוגיה", אמר כריס קולמן מסנדוויין, לאתר ה-Register.
 
 
"שוק שיתוף הקבצים הוא בן שנים מעטות בלבד, אבל הוא משתנה במהירות ועכשיו אנחנו רואים התפלגות גדולה על פי מאפיינים גיאוגרפיים, ואפילו לאומיים", אמר קולמן. "בהתחלה היתה רק נאפסטר. היום סביבה שיתוף הקבצים מחולקת הרבה יותר, עם שיעורי שליטה שונים בין תוכנות ותיקות וחדשות בכל אזור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by