ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו באים? 
 
 ממנו תבוא הגאולה? ה-iPod   
 
מערכת חיים ברשת

עד שאפל הזיזה את הישבן והשיקה חנות iTunes גם למשתמשי ווינדוס, כבר הספיק העולם לפתוח ארבעה חנויות מתחרות. תסמונת הלוזר הנצחי מכה שנית?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע צפויה אפל להעלות לרשת גרסה חדשה ל-iTunes, חנות המוזיקה המקוונת שלה. הגרסה החדשה תהיה פתוחה למשתמשי PC כשם שהיא פתוחה כיום למשתמשי אפל. ההצלחה העצומה של החנות בקרב בעלי המקינטושים, המהווים כשני אחוזים מבעלי מחשב וקנו שירים בכעשרה מיליון דולר בחמישה חודשים, גורמת להרבה אנשים באפל להביט אל העתיד עם שיר קטן בלב.

אבל יש כבר מי שטוען שאפל, כהרגלה בקודש, שוב היתה הראשונה לזרוע את הזרעים ותהיה האחרונה לאכול את הפירות. בזמן שחלף מאז הושקה iTunes למשתמשי אפל ועד עכשיו נפתחו לא פחות מארבע חנויות המציעות מוצר דומה להפליא.

"תהיה להם בעיה רצינית עם קהילת משתמשי הווינדוס", אמר לסוכנות רויטרס רוב אנדרל, בעל חברת חקר שווקים, "אם הם יכלו להיות שם הראשונים, הם היו גוזרים נתח ראוי", הוסיף.

אבל מול MusicMatch שכבר עובדת במשך חודש, ומול נאפסטר המציעה קטלוג שירים גדול יותר, ייתכן שהחנות תיתקל בקשיים. כל המתחרים מציעים את המוזיקה במחירים זהים (99 סנט לשיר, 9.99 דולר לאלבום), כך שלחנות החדשה לא יהיה יתרון גדול, מלבד היתרון שבמותג הנחשק אפל, העומד מאחוריה.
 
 
עם זאת, אין כל סיבה לרחם על אפל. גם אם לא תיקח את הקופה כולה בעקבות הקפיצה לאוקיאנוס האכזרי של משתמשי הווינדוס, הרי שעל פי ניסיון החודשים האחרונים, גם נתח קטן יביא לה הכנסות גדולות. הסוד למשוואה המוזרה הזו נמצא ב-iPod, נגן המוזיקה של אפל, שמכירותיו הרקיעו מאז השיקה החברה של iTunes.

על פי האנליסט דן ניילס, אפל מכרה מעל ל-300,000 מכשירים במחיר של 365 דולר האחד ברבעון השני של השנה, לעומת 78,000 בלבד ברבעון הקודם. המכירות הענקיות הביאו לעליה של שבעים אחוזים במניית החברה. חנות המוזיקה עצמה כמעט והחזירה את ההשקעה בה, כך שנדמה כאילו לאפל אין מה להפסיד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by