ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תראו מי מפר זכויות יוצרים 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברה תובעת את מיקרוסופט: שירות הורדת השירים של התאגיד מפר את זכויות היוצרים על פטנט למסחר; מאיימת לתבוע שירותי הורדות נוספים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברה מלונג איינלד הגישה תביעה נגד מיקרוסופט בטענה ששירות ההורדות שלה באירופה מפר את זכויות היוצרים שלה. זה אמנם נשמע כסוג של אירוניה משעשעת, אבל מדובר בתביעה שעשויה לשנות את כל שוק שירותי הורדות המוזיקה בתשלום.

חברת E-Data, העוסקת ברישום פטנטים ואחזקת נכסים אינטלקטואלים (IP), מאשימה בתביעתה את מיקרוסופט, את ספקית האינטרנט Tiscali ואת חברת המוזיקה הדיגיטלית OD2 בהפרה משותפת של זכויותיה על פטנט מ-1985. התביעה מתייחסת לשירותי הורדת המוזיקה בתשלום מהרשת שהחברות השיקו, והן נתבעות להקפיא את השירותים האלו עד ליישוב התביעה.
 
 
"[החברות האלו] מציעות שירות הורדת מוזיקה מהרשת, שניתן להוריד לדיסקים בעבור תשלום", אמר ל-Cnet דובר החברה, ג'רלד אנגוויטץ. "אנחנו מאמינים שזה מהווה הפרה של הפטנט שברשותנו".

הפטנט המדובר נחתם ב-1985 ועוסק בהעברה של מידע לנקודת מכירה רחוקה, ואז העברתו לפורמט ממשי ומכירתו. בתי משפט בארצות הברית קבעו שהפטנט לא כולל שמירת קובץ שהורד מהאינטרנט על הדיסק הקשיח, אבל שמכירת המידע על מדיה ממשית כמו מכירת דיסק מתוך מלאי, כן עשויה להיכלל תחת הפטנט. את התביעה הגישה החברה בגרמניה.

הפטנט של החברה פג בינואר השנה, מה שאומר שאין לה קייס נגד iTunes של אפל, אבל חברות אחרות כן צריכות להתחיל לחשוש. החוקים הפדרלים של ארצות הברית מאפשרות לבעלי זכויות על פטנטים לתבוע בגין הפרתם עד 6 שנים לאחר שפג תוקפן של הזכויות. "סביר להניח שבקרוב ננקוט צעדים כדי להגן על הזכויות שהיו לנו בעבר בארצות הברית", אומר אנגוויטץ. החברה עדיין מחזיקה בפטנט בחלק ממדינות אירופה. דובר מיקרוסופט לא הגיב על הידיעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by