ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גם בישראל: MPAA נגד מחליפי הקבצים 
 
 ``לשימוש אישי בלבד``   
 
מערכת חיים ברשת

התאחדות הסרטים האמריקאית העבירה כתובות IP של מחליפי קבצים בארץ לספקיות האינטרנט שלהם ודרשה לנתק אותם ולפעול נגדם משפטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התאחדות חברות הסרטים של ארצות הברית, MPAA, שולחת את ידיה הארוכות גם לארצנו הקטנטונת. כשהיא הולכת בדרכה של האחות RIAA, התחילה ההתאחדות לאותת לגולשים שנשבר לה, וכי עצביה על סף פקיעה (במקרה של RIAA זה הוביל להגשת מאות כתבי אישום), רק שהפעם העצבים מגיעים עד אלינו: ההתאחדות שלחה לספקיות אינטרנט בארץ מכתבי אזהרה, ובהם דרישה לנתק מחליפי קבצים, כך לפי פרסום של עיתון "הארץ".

MPAA גם מסרה לספקיות את כתובת ה-IP של מחליפי הקבצים, אולם בינתיים לא הושמעו איומי תביעה נגד הגולשים או הספקיות. ספקית האינטרנט אקטקום קיבלה חמישה מכתבים כאלה בשבוע האחרון, והחלה ליצור קשר עם המשתמשים כדי לנסות ולגמול אותם מרשתות השיתוף למיניהן.
 
 
הלל ברק מבית שמש, קיבל אתמול (ב') שיחת טלפון מקונסטנטין, מנהל מחלקת ה-Abuse של אקטקום, שסיפר לברק כי התקבל מ-MPAA מכתב לפיו ב-10 ביוני 2003 ב-1:02 לפנות בוקר הוריד הגולש מכתובת ה-IP שלו את הסרטים "מפלצות בע"מ" ו"עידן הקרח" ב-eMule. על המכתב חתום תומס טמפל, מנהל "זרוע האכיפה העולמית" (שככה יהיה לנו טוב) של MPAA, והוא דורש מאקטקום לנתק את ברק מהאינטרנט ולפעול נגדו משפטית. ברק, להגנתו, טוען כי "אינני רואה סיבה לפעול נגדי. אני לא מוריד קבצים כדי למכור אותם אלא לשימוש אישי בלבד".

ולמה אקטום לא שולחים את MPAA ללכת לחפש? "אנחנו לא רוצים להתעסק איתם. יש להם עורכי דין לא רעים" אומר קונסטנטין, אך מוסיף כי "נוסח המכתב מאפשר לנו חופש פעולה יחסי מול הלקוחות. אנחנו מתקשרים ומבקשים מהם לחדול מהחלפת הקבצים". ובכל מקרה, הוא אומר כי הם לא התבקשו למסור פרטים אישיים על הגולשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by