ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
לולא היו לו שלושה מימדים, לא היה זה הלפטופ שלי 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת שארפ השיקה את המחשב הנישא הראשון בעל מסך תלת-מימדי, ויש מי שרואה במוצר סנונית ראשונה שמבשרת על אביב טכנולוגי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתם עוד לא יודעים שזה בדיוק מה שאתם צריכים, אבל במרתפי מובילי טכנולוגיה ברחבי העולם כבר החליטו: מה שהעולם זקוק לו כרגע זה מסכים תלת מימדיים. לפני שנה החליטו מאה חברות יפניות לעבוד ביחד על פיתוח והחדרת מסכי מחשב תלת-מימדיים לשוק, והנה יוצא לאוויר העולם המחשב הנישא הראשון בעל מסך כזה, מתוצרת שארפ.

המחשב, ששמו Actius RD3D, צפוי לעלות לא פחות מ-3,300 דולר, בערך פי שלושה ממחיר מחשב נישא פשוט. מחשבים קודמים של חברות אחרות נתנו למשתמשים לצפות בתמונות תלת-מימדיות, אך דרשו מהם לשים על אפם זוג משקפיים מגוחך.

על פי דיווח של אתר Wired, המוצר של שארפ, כדרכם של מוצרים ראשוניים, רחוק מלהיות מושלם. תמונה המועברת מתצוגה דו-מימדית לתצוגה תלת-מימדית מאבדת בערך חצי מהרזולוציה שלה. כיוון שקיים היום בשוק מעט מאוד תוכן תלת-מימדי מקורי, הרי שרוב החומר שיגיע למסכם של רוכשי המחשב יהיה כזה שעוות מדו-מימד לתלת-מימד.
 
 
כמו כן, בגלל שהאפקט התלת-מימדי נוצר תוך שימוש ביכולת המוח ל"לבנות" תמונה תלת-מימדית בהסתמך על המרחק בין שתי העיניים, הרי שעיוורים בעין אחת לא יוכלו ליהנות ממנו.

ועם זאת, יש מי שמשוכנע שהעתיד נמצא במסכים החדשניים האלה. ניל צ'ינוק, נשיא חברת Inight Media העוסקת בחקר ציוד הקרנה, אומר כי "אנשים לא מבינים את הפוטנציאל של זה". לדעתו, ניתן להשתמש בתלת המימד כדי להציג מוצרים בחנויות וירטואליות, כמו גם כדי לשפר באופן מהותי את משחקי המחשב המתבססים על תנועה במרחב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by