ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נבחרת ישראל בניכר: שניים מהנציגים הודחו 
 
 
אסף גנדלר, גיימר

הבוקר הודחו המתחרים בווארקראפט 3 ואנריל טורנמנט 2003 מאליפות העולם; נשאר רק יוסי רובין, שיתחרה מחר בפיפ"א 2003

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יום התחרויות הראשון באליפות העולם במשחקי מחשב בסיאול, הסתיים היום בצהריים כאשר נציגי ישראל במשחק האסטרטגיה ווארקראפט 3 ואנריל טורנמנט 2003, הודחו בשלב הבתים. שני הנציגים הישראלים סבלו מחוסר ניסיון בתחרויות בינלאומיות, ניסיון שהיה דרוש להם נגד אלופי המדינות נגדם שיחקו.

לאחר שתי הדחות אלו נשאר יוסי רובין התקווה הישראלית הגדולה לאליפות העולם, במשחק הכדורגל פיפ"א 2003. יוסי יישחק מחר בשלב הבתים של פיפ"א, ובשלב זה נראים סיכוייו טובים להגיע עד לשלבים המתקדמים ביותר של אליפות העולם.
 

ווארקראפט 3: ניצחון ראשון והדחה ראשונה

 
עדן עמירב הצליח להציג הבוקר יכולת גבוהה בווארקראפט 3 וכמעט עלה משלב הבתים לשלב ההצלבה. עם זאת, חוסר ריכוז במשחק הראשון וחוסר מזל משווע במשחק השלישי, גרמו לכך שיחכה בקוצר רוח לשנה הבאה.

עדן שובץ לבית אחד עם אלוף צ'ילה, אלוף קנדה וסגן אלוף גרמניה, אחד השחקנים הטובים בעולם. המשחק הראשון היה נגד אלוף צ'ילה, כאשר עדן משחק בצבא בני האדם והצ'יליאני שולט בצבא האל-מתים. המפה בה שוחק המשחק, היתה מפה בשם "לוסט טמפל". עדן ניסה להפגין גישה אגרסיווית מהרגע הראשון, בנה מכרה זהב נוסף והתרחב. הצ'יליאני הציג ניסיון משחק רב כאשר זיהה במהירות את ניסיונות ההתפשטות של עדן, תקף עם יחידות פשוטות רבות (פיאנדס), ריכז אש על הגיבור של עדן ולמעשה הצליח לנצח בטקטיקה זו את המשחק. עדן אמר בסיום המשחק כי הוא כועס על עצמו, וכי מדובר בטעות של חוסר ריכוז.

הקרב השני היה המשחק הטוב ביותר של עדן, כנגד סגן אלוף גרמניה. עדן היה מוכן מבחינה נפשית היטב למשחק הקשה, כנגד אחד השחקנים הטובים בעולם – ואת התוצאות אפשר היה לראות בקרב עצמו. עדן שלט בצבא בני האדם, כאשר הגרמני ("טייקר") שלט בצבא האורקים. עדן התרחב שוב באגרסיוויות למכרה נוסף (טקטיקה הנקראת "פאסט אקספנד"), והגרמני גילה זאת וניסה לנצל את תנאי המפה כדי להקים מגדלי שמירה רבים בנקודות אסטרטגיות במפה. עדן עצר את ניסיונות בניית המגדלים בעזרת התקפות של יחידות קרקעיות ("רייפלס| ו"קאסטרס") וכך בעצם הצליח להגן על מכרה הזהב הנוסף ולזכות במשחק כולו.

לאחר הפסד לצ'יליאני וניצחון על הגרמני, הפך המשחק השלישי כנגד הקנדי למכריע עבור עדן. בימים האחרונים הפכו עדן ואלוף קנדה לידידים וסייעו רבות אחד לשני בעצות ואסטרטגיות, כך שהאווירה לפני ובמהלך המשחק הייתה ידידותית מאוד.

הקנדי שיחק בצבא האורקים, כאשר עדן משחק בצבא בני האדם. עדן התרחב באגרסיביות כרגיל למכרה זהב נוסף, בעוד הקנדי מנסה להטריד אותו בהתקפות מוקדמות בעזרת שני גיבורים. ההתקפות הללו של הקנדי לא השיגו דבר, וכוחותיו חזרו לבסיס.

עדן יצר צבא חזק שכלל יחידות אנטי אוויר וקרקע חזקות (קאסטרס וגיבור רמה 6 שעלה בהמשך לרמה 8), אולם נכנע לצבאו של הקנדי ולחוסר המזל שפגע בו. בעת המתקפה של הקנדי חלק מכריע מצבאו של עדן נתקע בין הבתים בבסיס ולא יכל לזוז, בעת שהקנדי מנצל את הבעיה במשחק ומשמיד את שאר הצבא. עדן הצליח לשרוד בקושי את המתקפה, אבל בסופו של דבר המשחק הוכרע באותה נקודה.

בסיום המשחק אמר עדן: "אני מאוכזב. הפסדתי בגלל טעות של חוסר ניסיון שתקע את הצבא שלי בתוך הבסיס (טאון פורטל לא מדויק)". "למרות זאת, אני יודע ששיחקתי בסך הכל משחק מצוין, מלבד שתי טעויות משמעותיות שעשיתי במהלך המשחק כולו".

"מרגיז אותי שאכזבתי אנשים בישראל שתלו בי ציפיות, בעיקר לאור התוצאות הטובות במשחקי האימון. למרות זאת, אני מרוצה מההופעה שלי במשחק השני והשלישי ומקווה שבשנה הבאה אצליח לנצח שוב את המוקדמות בישראל ולייצג את המדינה טוב יותר. אני בהחלט אתכונן יותר בפעם הבאה".
 

אנריל טורנמנט 2003: ההדחה השניה

"שיחקתי גרוע כי לא באתי מספיק מוכן. לא חשבתי שיהיו באליפות העולם שחקנים ברמה גבוהה כל כך. זה עניין של חוסר ניסיון וזלזול מצידי שגרם לי להגיע לא מוכן לאליפות. אני יודע שבשנה הבאה אני אשקיע הרבה יותר, ואגיע מוכן היטב', אמר איל אלפסי לאחר שהודח משלב הבתים של משחק הפעולה 'אנריל טורנמנט 2003".

איל שובץ לבית אחד עם שחקן יפני, פורטוגלי, ספרדי,פולני וסלובקי. בסיום הקרבות נוצח איל על ידי כל היריבים ולא הצליח לעלות לשלב הבא.

המשחק ראשון של איל שוחק כנגד יריב יפני, במפה קטנה הנקראת "קומפרסד". במשחק זה איבד למעשה איל את הביטחון העצמי החשוב כל כך במשחקים בינלאומיים מסוג זה. להבדיל מהיפני שתזמן את איסוף הנשקים מהמפה בעזרת שעון עצר שרץ על המסך, אייל החל להשתמש בתזמון רק מהמשחק השני. כך, השליטה של היפני במפה היתה מוחלטת, על ידי איסוף קבוע של כל הבונוסים והנשקים במפה. אייל ניסה להתגונן בעזרת משגר טילים ("רוקט לאנצר") ורובה ("לייטנינג גאן"), אבל לא הצליח לשבור את השליטה המוחלטת של היפני במפה. המשחק הסתיים בתוצאה 30-5 לשחקן היפני.

המשחק השני והשלישי של אייל שוחקו נגד אלוף פולין ואלוף פורטוגל. נגד אלוף פולין סבל אייל מיכולתו הטובה פחות במפות קטנות, בעוד שנגד הפורטוגלי לא היה לאייל סיכוי – זה הפגין יכולת משחק מדהימה, כאשר נעל את המפה כולה ושלט במשחק לחלוטין. בהמשך ניצח הפורטוגלי בקלות את כל היריבים בבית וזכה למעמד של פייבוריט לזכיה בטורניר.

המשחק הרביעי היה המשחק הטוב ביותר של אייל, נגד אלוף ספרד. התוצאה היתה צמודה, אולם אייל סבל מחוסר מזל במשחק זה והפסיד בנקודות בודדות. בסך הכל, מדובר בהופעה מאכזבת לאלוף "אנריל" הישראלי שינסה לתקן את הרושם בשנה הבאה.
 
 

מחכים למחר: הכול תלוי ביוסי רובין

לאחר הדחת שני נציגים ישראלים בשלב הבתים, נותר יוסי רובין כנציג הישראלי הבודד באליפות העולם. החייל הישראלי בן ה-19 מנתניה, נחשב לאחד הפייבוריטים בטורניר היוקרתי, אליו הגיעו נציגי 48 מדינות מרחבי העולם. בבית של יוסי נמצאים גם נציגי צ'כיה, הולנד, ספרד, אנגליה וויאטנאם, כאשר רק שניים מאלופים אלו יעלו לשלב ההצלבה שיתקיים ביום חמישי.

"אני נמצא בכושר הטוב ביותר שהייתי בחיי", אמר היום יוסי אשר מתאמן במשחק הכדורגל פיפ"א כבר מזה תשע שנים. "צברתי ביטחון רב מאז שהגעתי לכאן, ושיחקתי כנגד אלופי פיפ"א רבים. אני מרגיש שעל אף שיש סיכוי שאודח בשלב הבתים, יש גם סיכוי שאגיע רחוק בטורניר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by