ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
קאזאה רוצה את הכסף שלנו 
 
 נמאס להם להיות מסייעים לפשע   
 
מערכת חיים ברשת

עם חמישה מיליון משתמשים בכל רגע נתון, אין פלא שבקאזאה החליטו לפנות לתעשיית המוזיקה ולהציע מודל עסקי חדש. החיוב, על פי ההצעה, יבוצע דרך ספקיות האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קאזאה רוצה להיות חוקית לגמרי. נורא רוצה. מדי כמה חודשים היא מעלה איזו הצעה לחלל התקשורתי, איזה רעיון להפיכת הזירה הגדולה של גניבת המוזיקה והסרטים לכלי הפצה לגיטימי. בפעם האחרונה זה היה איזה שיתוף פעולה מעורפל עם אלטנט, ועכשיו זו הצעה כמעט קונקרטית לחברות התקליטים.

תכלית ההצעה היא שילובו של מנגנון שיפקח על תהליך שיתוף הקבצים ברשת ויחייב את המורידים בתשלום. על פי ההצעה, הפיקוח והחיוב ייעשו כבר אצל ספקית שירותי האינטרנט, והתשלום יבוצע כחלק מהתשלום על שירותי החיבוריות והאימייל.

ההצעה של קאזאה מגיעה בדיוק בשעה בה חברות המוזיקה מתחילות להבין כי הפצה דיגיטלית של מוזיקה יכולה להפוך למקור הכנסות לא אכזב. ההצלחה של iTunes ושירותים דומים למכירת שירים ברשת, כמו גם ההשקה המחודשת של נאפסטר כשירות כזה, מסמנים עידן חדש ביחס של חברות המוזיקה לאינטרנט. לא עוד מוקד פעילות לא חוקית בלבד, אלא גם מוקד סחר.
 
 
בקאזאה חושבים שעשרות מיליוני המשתמשים בתוכנה, שממילא נכנסים אליה כדי לקבל מוזיקה ורואים בשיטת ה-P2P שיטת הפצה לגיטימית, יהיו בסיס לקוחות מצוין. " המאמץ כרגע הוא ללכת לאיפה שהצרכנים כבר נמצאים, ולהסב את כל האנרגיה הזו למכירת מוזיקה מורשה", אמר לאתר The Age מרטי לאפרטי, נשיא התאגדות תעשיית המחשוב המבוזר. ניקי המינג, המנכ"ל של שרמן נטוורקס המחזיקה בקאזאה, אמר כי המודל העסקי האמור מציע "תקווה גדולה לתעשיית הבידור". על פי ההערכות שמשמיעים אנליסטים אופטימיים במיוחד, ניתן יהיה למכור מוזיקה במיליארד דולר בחודש, ולהתקרב בכך לסך ההכנסות של תעשיית המוזיקה האמריקנית בכלל – 13.7 מיליארד דולר בשנה.

בתעשיית המוזיקה טרם מצאו לנכון להגיב להצעה המעניינת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by