ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
נבחרת ישראל בסיאול: אימונים אינטנסיביים 
 
 משלחת הגיימרים הישראלים מביאה כבוד   
 
אסף גנדלר, גיימר

רשמים מיומה הראשון של המשלחת הישראלית לאליפות העולם בסיאול: הנבחרת עושה חיל בשלב האימונים, ומחכה להגרלה הגורלית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משלחת ישראל לאליפות העולם במשחקי מחשב נחתה הבוקר בסיאול, והצטרפה ל'כפר השחקנים' שבכפר האולימפי בקוריאה.

כבר מהרגעים הראשונים בסיאול, אי אפשר לפספס שבעיר יתקיים בשבוע הקרוב אירוע ענק. אלפי דגלים של ה-WCG 2003, אליפות העולם במשחקים, פוזרו בכל פינה בעיר. לצידם, פוזרו דגלי 63 המדינות המשתתפות בתחרות המשחקים הגדולה בעולם – בהן, לראשונה, מדינת ישראל.

עדן עמירב, תלמיד מראש פינה ,יוסי רובין, חייל מנתניה ואייל אלפסי, טכנאי מחשבים מבת ים, הם הקבוצה המובחרת שתנסה בימים הקרובים להביא הישגים ראשונים בזירה העולמית לשחקני המחשב הישראלים. 'אני מרגיש כמו דיוויד בקהאם', אמר הבוקר רובין כאשר חמישה צלמים הסתערו על המשלחת הישראלית בשדה התעופה הקוריאני.

יחד עם הקבוצה הישראלית, נחתו באותה הטיסה נבחרת קולומביה, נבחרת הנשים של צרפת ונבחרת אוסטריה. הנבחרת הקולומביאנית החביבה לא הפסיקה להביט בחשש... דווקא על עדן עמירב הישראלי, שהצליח להנחיל לאלוף Warcraft 3 של קולומביה הפסדים רבים בעבר. נבחרת הנשים של צרפת משכה אף היא תשומת לב רבה בשדה התעופה, כאלופת אירופה הטריה במשחק הפעולה 'קאונטר סטרייק'.
 

בודקים יכולות: מחנה האימונים

 
650 השחקנים שהגיעו מכל רחבי הגלובוס להתחרות בשבוע הקרוב באליפות העולם, נחתו היום ושוכנו בכפר האולימפי, מתקן מפואר שאירח בעבר אירועי ענק כאולימפיאדה וכמונדיאל. עכשיו, מאכסן המקום את אלופי המדינות במשחקים, שבמקום לישון לאחר הטיסות הארוכות העדיפו להסתער על קומת האימונים שבכפר.

עד להגרלת המשחקים שתתקיים מחר, ביום שבת, הפכה קומת האימונים לדבר החם של האליפות. כל השחקנים 'מתים' לבדוק את יכולותיהם כנגד השחקנים הטובים בעולם, כדי לדעת מה רמתם לעומת שחקנים אחרים, ואיזה סיכוי יש להם בתחרות האמיתית שתתקיים בימים הקרובים. על פי המשחקים המרתקים שהתקיימו כאן היום, אין ספק כי לנבחרת הישראלית אין במה להתבייש – ויש אפילו מקום לתקווה להישגים.

עדן עמירב, לא מפסיק לצוד יריבים בזירת האימונים, למשחקי אסטרטגיה של Warcraft 3. 'לפני אליפות העולם, היה קשה יותר לשחק כנגד השחקנים הטובים באמת', אומר עדן. 'משחקי האימון כאן הם הזדמנות מדהימה להתחרות נגד השחקנים ברמה הכי גבוהה שיש'.

את משחק הפתיחה שלו עושה כמובן עדן כנגד היריב הקולומביאני, ומהרגע הראשון אפשר לראות ששני השחקנים בכלל לא באותה הרמה. עדן מצליח להתרחב לשלושה מכרות זהב נוספים בתוך זמן קצר, לחסל את הגיבור של הקולומביאני החביב, להעלים את הצבא שלו בעזרת קסם 'טלפורט' ולהעביר אותו לתוך הבסיס הקולומביאני. מבט אחד על פניו האומללות של הבחור מבוגוטה מראה שהוא כבר מוכן לארוז את המזוודות ולחזור הביתה.

בהמשך, הפסיד עדן בעקבות טעות של חוסר ריכוז רגעי לאלוף פרו, אולם התאושש וניצח את אלוף תאילנד ואלוף צ'כוסלובקיה. 'למרות הניצחון הדחוק, אפשר לראות שהתאילנדי הוא מקצוען אמיתי, מהשחקנים הטובים באליפות', אמר עדן. עכשיו, המתח הגדול עולה לקראת הגרלת הבתים מחר, שם יקבע כנגד אילו שחקנים יתחרה עדן. שני שחקנים מתוך ארבעה יעלו משלב הבתים, אשר יתקיים בימים שני-שלישי בשבוע הקרוב. בהמשך השבוע ישחקו השחקנים אשר יעלו משלב הבתים זה כנגד זה, על תואר אלוף העולם ופרס כספי מכובד של 20,000 דולר.

שני השחקנים הישראלים האחרים באירוע עושים אף הם חייל בזירת האימונים, ומקווים אף הם להגרלה נוחה יחסית לקראת המשחקים ביום שני. יוסי רובין, אלוף ישראל בפיפ'א 2003, שומר את הקלפים קרוב לחזה. 'חשוב לזכור שמדובר במשחקי אימון', אומר רובין, ובאותה נשימה מוסיף, 'להתאמן כנגד כל השחקנים הטובים בעולם בחדר אחד, זה פשוט חלום'.

רובין הצליח לנצח 6-0 את אלוף קנדה בפיפ'א 2003, ו-4-0 את סגן אלוף קנדה. כמו כן הוא ניצח את אלוף בולגריה, אבל הפסיד לאחר משחק צמוד לאלוף סין. את הטריקים הטובים באמת שלו, שומר רובין לזמן האמיתי.

אייל אלפסי, אלוף ישראל ב'אנריל טורנמנט 2003', מצליח להעמיד תצוגה מכובדת בעצמו. גם הוא יודע שהרבה תלוי בשלב הבתים, כמו בכל תחרות בינלאומית גדולה. הנשקים הסודיים של אייל: קואורדינצית עין-יד טובה, צליפה מרחוק ברובה ה'לייטנינג' וידיעה היכן יצוץ האויב לאחר שחוסל בכל מפת משחק. 'היריבים שהייתי שמח לפגוש בגמר הם 'אליאן' מסלובניה ואלוף קולומביה ב'אנריל'', אומר אלפסי. 'את שניהם אני כבר יודע שאני לוקח'.

עייפה אך מרוצה, מסיימת משלחת ישראל את היום הראשון שלה בסיאול. היום יתקיימו טקס הקבלה הרשמי לכפר האולימפי והגרלת הבתים הגורלית. ביום ראשון טקס הפתיחה המרשים בהשתתפות כל הנבחרות, וביום שני הרגע הגדול – שלב הבתים של אליפות העולם. אנו נעדכן אתכם ישירות מקוריאה עם כל הפרטים והתמונות הבלעדיות מהאירוע. בהצלחה לכולנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by