ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התמכרת? עכשיו תשלם 
 
 (מתוך אתר חברת Macrovision)   
 
מערכת חיים ברשת

בהתחלה זה בחינם, אחרי שתתמכר תתחיל לשלם. המשחק בדיסק הצרוב התחיל להשתגע? חברות המשחקים מאמצות טכנולוגיה חדשה שתגרום אפילו לכם ללכת לחנויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחת הבעיות הגדולות של עולם משחקי המחשב היא תופעת הפיראטיות. כל גיימר מתחיל יודע שאת המשחק שיצא היום לחנויות ניתן יהיה להשיג מחר בשוק הכרמל בעשירית המחיר. חברות המשחקים מנסות בימים אלו אסטרטגיה חדשה שמנסה להשתמש בעותקים הפיראטיים דווקא כמנוף למכירות חוקיות.

משחקים מועתקים המוגנים ע"י המערכת החדשה יעבדו מצוין בשלבים הראשונים, אולם ככל שהמשחק יתקדם והשחקן יתמכר אליו, העותק יפסיק לתפקד. כתוצאה מכך, ישמש הדיסק הפיראטי למעשה כאמצעי לעודד אנשים לרכוש את התוכנה החוקית.
 
שריטות בשירות תעשיית המשחקים
 שריטות בשירות תעשיית המשחקים   
מגזין הניו-סיינטיסט מדווח על המערכת שזכתה לשם Fade, אשר הומצאה ע"י חברת התוכנה האמריקאית Macrovision המתמחה ב-DRM (ניהול זכויות דיגיטלי) וחברת המשחקים הבריטית Codemasters. המערכת גורמת לדעיכה הדרגתית של עותקים בלתי מורשים כך שהמכוניות לא יעבדו כמו שצריך, לא ניתן יהיה לכוון את הנשקים כראוי ואילו כדורי-רגל ישוטו לחלל אחרי שיבעטו בהם. אך, ככתוב, כל זה יקרה אחרי שהשחקן כבר יהיה מכור למשחק.

המערכת מנצלת מנגנוני תיקון המסייעים למחשבים להתמודד עם תקליטורי CDROM ו-DVD שנשרטו. תוכנות המוגנות ע"י Fade יכילו פיסות קוד "מחתרתיות" שאמורות לפעול כמו שריטות. השריטות המזויפות יאורגנו על הדיסק במערך מסוים שהתוכנה הראשית של המשחק תדע לחפש אותו. אם המערך ימצא, המשחק יפעל כרגיל.

אולם כאשר מישהו יצרוב את המשחק, מנגנוני תיקון השגיאות האוטומטיים הבנויים במחשב ינסו לתקן את השריטות המזויפות כאשר הדיסק המועתק יהיה במחשב, התוכנה לא תוכל לזהות את הדפוס שהיא מחפשת, ותדע כי מדובר בעותק בלתי מורשה.
 
 
במשחק Operation Flashpoint, ששימש כניסוי הכלים של המערכת החדשה, גילו השחקנים כעבור זמן קצר כי הנשקים שלהם יורים שלא למטרה וכי נגמרת להם התחמושת ממש מהר.

בעקבות הצלחת הניסוי, מתכוונים אנשי Codemasters להטמיע את המערכת במשחק סנוקר חדש. העותקים הצרובים יתפקדו כמו שצריך זמן מה אך לאחר מספר קליעות לחורים, הגרביטציה בעולם של המשחק תדלדל, עד שכעבור זמן מה הכדורים פשוט ירחפו להם מעדנות מעל השולחן.

באופן דומה לפעולת המערכת על תקליטורים צרובים למחשב, מתכננת חברת Macrovision להוציא בשנה הבאה טכנולוגיה הפועלת על בסיס דומה על מנת להגן על סרטי DVD, הנקראת SafeDVD. הטכנולוגיה הזו תגרום לכך שדיסקים צרובים יפסיקו את הקרנת הסרט בדיוק במקום מרכזי בעלילה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by