ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יש'ך שקל למוריד סדרתי? 
 
 עזרו לנו לעזור לאליסון (מתוך אתר ההתרמה)   
 
צבי טלית

קרן חדשה מגייסת כספים מציבור הגולשים על מנת לסייע לאחיהם מחליפי הקבצים שנתבעו על ידי RIAA וחברות המוזיקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במהלך החודשים האחרונים מנהלת תעשיית המוזיקה ושליחיה עלי אדמות (RIAA) מלחמת חורמה בגולשי האינטרנט המחליפים קבצי מוזיקה ברשתות ה-P2P. לאחר שלא הצליחו לסגור את הבאסטה לחברות המספקות שירותי P2P, הגישו עורכי הדין של ארגון חובבי הזכויות שפע צווי זימון כנגד מחליפי קבצים, חלק מצווים אלו כבר מומשו לידי כתבי תביעה.

חלק מהתביעות הגיעו אל אור הזרקורים של העיתונות לאחר שהתברר כי ב-RIAA תובעים גם ילדים וגם אנשים שמעולם לא הורידו שירים מקאזאה. אולם רובם המכריע של המקרים כלל אינו מגיע לידיעת הציבור, בדרך כלל בגלל הסיבה שאכן מדובר במחליפי קבצים שהפרו זכויות יוצרים.
 
 
בדיוק בשביל אותם "גיבורים אלמונים" אשר בדיוק כמו (כמעט) כל אחד אחר, רק הורידו שיר מהרשת ופתאום מצאו עצמם בשורה הראשונה של קרב המאסף של חברות התקליטים על הישרדותן, הוקמה קרן חדשה אשר אוספת תרומות מציבור הגולשים, על מנת להעבירן למשפחות נתבעי RIAA.

הקרן מאפשרת תרומת כספים ישירה למשפחות באמצעות מנגנון הסליקה PayPal המאפשר גם מתן תרומות בסכומים נמוכים, כאשר מנהלי האתר מעודדים את הגולשים להרים כל תרומה שהיא.

חשיבות הקרן, מעבר לעזרה הכספית הפיזית לנתבעים, היא בכך שמדובר למעשה באקט הקהילתי הראשון של הגולשים, אשר עד כה שיחקו לידי RIAA, כאשר נטשו בהמוניהם את רשתות ה-P2P. אולי אם יצבור הנושא תאוצה, יעמוד מול ענקי המדיה התאגידיים, גוף קטן לא פחות, של צרכנים אשר בפעם הראשונה פועלים כישות קהילתית ולא כאוסף של ארנבות מבוהלות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by