ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חתוך תוכן 
 
 וככה נראה גוגל על פילטרים   
 
מערכת חיים ברשת

תוצאות חיפוש טובות שנעלמות, תוצאות חיפוש גרועות שמופיעות למעלה – אלה ועוד הן חלק מהמאבק (חסר התוחלת) של גוגל בספאמרים של ה-WWW

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשהמילה "ספאם" מוכנסת אל חללה של שיחה כלשהי, מיד עולה תמונה של תיבת אי-מייל מוצפת בהצעות מפתות וחסרות שחר, המקלידות בגסות על עולם הפנטזיות המשמים של בן המערב הממוצע. אבל ספאם אינו מחלה המוגבלת למתחם האי-מיילים של עולם האינטרנט. גם ה-WWW, כלומר חלקת האתרים של הרשת, סובלת מהצפה של חוסר רלוונטיות, ויחד איתה סובל גם גוגל, הגנן הגדול של החלקה הזו.

אתר The Register מספר על בעיה חדשה בה נתקלים גולשים בגוגל, ומכנה אותה Google Nack. הגוגל נאק, על פי הרג'יסטר, היא תופעת היעלמותם של אלפי אתרים ממנוע החיפוש הפופולרי בעולם, בשל ניסיונות החברה להלחם באתרי ספאם. כך למשל נותן האתר כדוגמא את החיפוש (חסר המשמעות כשלעצמו) keyboard bracelet – בעוד שהמונה של גוגל טוען כי נמצאו כחמישים אלף אתרים, הרי שהוא מציג שישה בלבד.

ארבעים ותשעת אלפי האתרים שנעלמו הם אתרים שגוגל חושב שהם ספאם. ספאמרים נוהגים לייצר עמודים נטולי תוכן, המשתמשים במילים נטולות הקשר, שאורבות לחיפושים בהם הצירוף אינו שגור או חסר משמעות כשהוא מופיע מחוץ להקשר ספציפי. גוגל, בשיטות שונות, מצנזר את האתרים האלה. אך אין לדעת כמה אתרים בעלי ערך נחתכים מתוצאות החיפוש שאנחנו מקבלים בגלל השיטות הללו.
 
 
אז מה עושים? ברג'יסטר, בדיוק כמו כאן, מרגישים שאין פתרון צבאי, ואין פתרון סופי. גוגל ימשיך לחתוך בקצוות שלו, לפעמים אתרים תמימי דרך ייפלו לתהום הנשייה, ואנשים ימשיכו להחמיץ אותם. מי שירצה לפגוש את האתרים האלה (ובכלל, גוגל סורק רק כשליש מהרשת) יוכל תמיד לעשות את הבלתי יאמן ולחפש במנועי חיפוש אחרים, או דרך האינדקסים המושמצים).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by