ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חטופים זה דווקא מאוד היי-טק עכשיו 
 
 אניטה, חואן וחטופה בלתי מזוהה   
 
מערכת חיים ברשת

חברה מקסיקנית מציעה פיתרון מצוחצח למכת חטיפות הילדים במדינה – השתלת שבב זיהוי מתחת לעורם של הילדים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בחמש השנים האחרונות נחטפו יותר ממאה ושלושים אלף ילדים במקסיקו. עכשיו מציעה מפיצה מקומית של שבבי זיהוי להשתיל אותם תחת עורם של ילדי המדינה, כדי לנסות ולהשתלט על הנגע.

שבב הזיהוי, המשדר בתדרי רדיו (RF), מיוצר על ידי חברת VeriChip ומוזרק לחלק העליון של הזרוע בתהליך שאינו דורש אשפוז. סורקים מיוחדים מסוגלים לקרוא את האות המשודר על ידי השבב ולדעת את מספרו הסידורי. מערכת ממוחשבת משדכת בין המספר הסידורי ובין זהותו של מי ש"לובש" את השבב. עלות "התקנת" שבב במקסיקו היא 200 דולר.

הפרויקט המוצע זוכה לתמיכת המוסד הלאומי לחקירת חטיפות ילדים במקסיקו, שנציגיו מנהלים משא ומתן עם אנשי Solusat, נציגת VeriChip במקסיקו, על אופיו הלאומי של הפרויקט. "יש כמה פרויקטים מובחנים על שולחן הדיונים, אבל דרך אחת של מציאת ילדים היא הצבת סורקים במיקומים אסטרטגיים בהם מבוצע החיפוש אחר ה-VeriKid שעל העלמו דווח", אמר קרלוס אלטאמיראנו, מנכ"ל סולוסאט, לאתר Wired. על פי חזונה של החברה יהפוך סורק ה-RFID לנפוץ כמו מגלה המתכות של ימינו. עלותו של סורק ידני היא 1,200 דולר.
 
 
ויש מי שמוצא את כל הרעיון לא מבריק במיוחד, אם לא מפחיד. לורן ווינסטיין, מומחית לנושאי פרטיות וטכנולוגיה, תוהה אם כל ההיי-טק הזה יעיל כמו מנעול משובח במיוחד למזוות בד. "הדאגה הגדולה שלי היא שחוטפים ישתמשו פשוט בכלי 'היי-טק' כמו סכינים כדי להיפטר מהשבבים", אמרה.

המרכז למידע על פרטיות אלקטרונית הוציא אזהרה לפיה החדרתם של מתקני איתור לילדים (ומחר בבוקר אולי גם לאסירים, לפועלים, למי לא בעצם) היא הפרה אפשרית של זכויות האזרח שלהם.

חברת Applied Digital Solutions, יצרנית VeriChip, הודיעה כי בכוונתה להחדיר את השירות החדש למדינות נוספות. רוצים גם?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by