ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תגידו אתם רציניים? II – נקמת הפראיירים 
 
 
צביקה בשור

החברה שפיתחה את מערכת ההגנה המביכה לדיסקים (shift וזה עובר) יוצאת למתקפה ומאיימת לתבוע את מי שגילה לעולם כמה היא טיפשה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האנשים הטובים בחברת SunnComm לא חשבו שזה יקרה להם. הם עובדים על מערכת הגנה לדיסקים מפני צריבה והעתקה, מערכת משובחת שכזו, חכמה ומבריקה, ובא איזה ג'ון הלדרמן אחד, סטודנט לתואר שני בפרינסטון, ומספר לכל העולם שכל מה שצריך לעשות כדי לחמוק מההגנה האימתנית הזו זה ללחוץ על Shift כשהדיסק נטען, או סתם לבטל את ה-AutoRun במחשב, או חלילה להשתמש בלינוקס או מקינטוש. פאדיחה דה לוקס.

אז מה עושה חברה ראויה (וציבורית) שחטפה מכה כאובה שכזו מתחת לחגורתה התדמיתית? נו, מה היא כבר יכולה לעשות עכשיו, מהר, ככה שבעלי המניות יראו אותה בעיתונות? לתבוע. כי הרי לפתח טכנולוגיה חדשה אי אפשר, לתת לסיפור להתגלגל ככה ולהפוך לבדיחת היום ברשת זה גם אי אפשר. אז תובעים. או לפחות מודיעים על כוונה לתבוע (זה אפילו עוד יותר מהיר וזול).

אז SunnComm אכן הודיעה על כוונתה לתבוע את ג'ון הלדרמן, מתוך הטענה כי זה הטעה את הציבור באשר ליכולות מערכת ההגנה שלה, המכונה MediaMax-3, וגם פרץ אותה בניגוד לחוק, מתוך מטרה לפגוע באפקטיביות שלה. על פי פיטר ג'ייקובס, מנכ"ל החברה, "המסקנות אליהן הגיע הסטודנט לתואר שני מפרינסטון נבעו מהנחות מוטעות של המחבר. המחבר לא ביקש, או קיבל, את מסמך 'הנייר הלבן' המתאר את הטכנולוגיה לפני שהסיק כי 'מדיהמקס ומערכות הגנת העתקה דומות פגומות באופן חסר תקנה'". לא ברור מה ג'ייקובס אומר כאן בעצם. הרי הלדרמן לחץ על שיפט והצליח לעקוף את המערכת. מה יש כאן לקרוא או להבין?
 
 
אבל אולי הטיעון השני של SunnComm עמיד יותר בפני ההגיון. בהצהרתה טוענת החברה כי הלדרמן הפר את חוק זכויות היוצרים הדיגטלי האמריקני (DMCA) בכך שעקף מערכת הגנה שנועדה לשמור על זכויות יוצרים ופרסם את הדרך לפרוץ אותה מתוך מטרה מוצהרת להניע חברות תקליטים מלהשתמש במערכת הגנה הזו ובדומות לה.

"משחק החתול והעכבר שהאקרים ודומיהם אוהבים לשחק עם בעלי הקניין דיגיטלי נגמר", אמר ג'ייקובס. "לא משנה מה התארים שהם נושאים או ההגיון שעומד מאחורי פעולותיהם, זה לא נכון להשתמש בידע שלך וכסות האקדמית כי לעזור לפיראטיות וגניבה של קניין דיגיטלי. SunnComm עומדת על שלה כי אנחנו מאמינים כי לבעלי הקניין, באם פיזי או דיגיטלי, יש סמכות עליונה באשר לדרך בה ישתמשו ברכוש שלהם".

ל-SunnComm, כמו לחברות רבות בוודאי, נמאס מחוקי המשחק הנוקשים שנכפו עליהן. אם בעבר מספיק היה לשים מנעול סוג ב' על דלת כדי למנוע מאנשים לעבור דרכה, הרי שהיום יש מי שדואג לספק לציבור מפתחות גנבים למפרע. הטיעון לפיו מי שמספק את המפתחות הוא למעשה גנב ומעודד פשיעה הוא טיעון סביר והגיוני, אלא שהוא אמור להגיע מהבעלים של מה שנמצא מאחורי הדלת הנעולה. כשיצרן המנעולים הגרועים משמיע אותו, זה נשמע בעיקר היסטרי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by