ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מהפכה מתמדת 
 
 עולם ישן עד היסוד נחריבה, ונטוס לחלל   
 
מערכת חיים ברשת

הקומוניזם חוזר לחלל; אחרי שקרסה בריה"מ, תדאג סין לשמירת הגחלת המהפכנית מחוץ לכדור הארץ, ותשגר בעוד כשבוע חללית מאויישת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טרוצקי היה מרוצה מההתפתחות. במשך שנים הוא ניסה לדחוף את רעיון "המהפכה המתמדת", שתמשיך את המהפכה שהתרחשה ברוסיה ותייצא אותה לשאר המדינות הסובלות מעול הקפיטליזם. רק שסטאלין העדיף שברית המועצות תזניח מעט את האינטרנציונל ותתעסק בעצמה. בסופו של דבר סטאלין שלט בחצי מהעולם וטרוצקי סיים עם ראש מרוסק. עולם אכזר.
 
 
ייתכן ובעוד כשבוע יוכל טרוצקי להתרווח מעט בקברו: סין הולכת לייצא קצת מהפכה לחלל. כן, כן, ידוע היה שסין מתכננת שיגור חללית מאוישת לחלל, רק שרוב הפרטים, ובעיקר מועד השיגור, נשמרו בסודיות. עד כה ידוע היה כי בחללית יהיה אסטרונאוט אחד, שייבחר מתוך 3 מועמדים סופיים (שכבר נבחרו) – כולם טייסי קרב – ששניים מהם עברו אימונים ברוסיה. עלות הפרוייקט היא 2.4 מיליארד דולר.

כעת עולה ממקורות ספורים כי תאריך השיגור אמור להיות ה-15 באוקטובר – עוד שבוע בסך הכול. לא מדליפים קפיטליסטים ולא אנשי מחתרת דמוקרטים אחראים להדלפה, כי אם בכיר מרשת הטלוויזיה הלאומית ואיש מכירות של סוכנות הנסיעות והתעופה הלאומית.

לפי בכיר האחראי על שידורי החדשות ברשת CCTV (Chinese Central Television), "התוכנית בינתיים היא [לשגר את החללית] ב-15 באוקטובר". לדבריו, "יש לנו תוכנית לשדר שידור חי של שיגור Shenzhou V", הוא אומר בהתייחסו לחללית, "אבל התאריך המדויק לא ידוע עדיין". הוא העדיף, כצפוי, להישאר בעילום שם.

בנוסף לרשת הטלוויזיה, גם חברת הנסיעות והתעופה הלאומית – בבעלות המדינה, כמובן – טומנת ידיה בעניין. החברה מציעה חבילת תיור הכוללת צפייה בשיגור ממרחק 8 קילומטרים מאתר השיגור, במדבר בפרוביציית גנסו.

"שינזו V ישוגר בין 06:00 ל-08:00 בבוקר יום ה-15 באוקטובר" אמר לרויטרס איש מכירות של החברה שמסר רק את שם משפחתו, זאו. "אני בטוח שהתאריך יהיה ה-15 באוקטובר, כך הובטח לנו מהתחנה". אך הוסיך כי ייתכן והתאריך ישתנה עקב "התרחשויות לא צפויות".

מקורות הקשורים לשיגור פוטרים את המידע כ"שמועות בלבד". ודיפלומט המתגורר בבייג'ין אמר כי לפי מקורותיו השיגור יתרחש דווקא לקראת סוף החודש, ולא באמצעו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by