ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תגידו, אתם רציניים? 
 
 האקר מתוחכם בפעולה (אילוסטרציה: נענע)   
 
מערכת חיים ברשת

חברת המוזיקה BMG הציגה בשבוע שעבר את הדיסק שלא ניתן להעתיק אותו. כרגיל, גם הפעם הוכיחו הגולשים שהפתרון פשוט בצורה אווילית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת המוזיקה BMG שילמה לא מעט כסף לחברת SunnComm אשר פיתחה עבורה אמצעי הגנה מהפכני לתקליטורים, אשר אינו מאפשר את צריבתם והעתקתם. חברת הטכנולוגיה הודיעה כי היא השלימה בהצלחה את "שלב הניסוי החיצוני", ואילו חברת ההקלטות התרברבה כי היא הראשונה בארה"ב שמפיצה דיסק מסחרי המשתמש בטכנולוגית ניהול עותקים.

אך למרבה הבושה, מסתבר כי הצהרותיהן של החברות אולי היו מוקדמות מדי. שעות בלבד לאחר שהופץ הדיסק של אנטוני המילטון, הדיסק המוגן הראשון, הוא כבר הגיע אל כל רשתות ה-P2P. לא שחלילה מדובר ביצירת מופת מוזיקלית, פשוט זו הדרך של הגולשים להגיד ל-BMG שהם פישלו. בגדול.
 
 
כפי שמדווח אתר p2pnet.net, מסתבר שכל מה שצריך לעשות, על מנת להעתיק את הדיסק מוגן-ההעתקות, הוא ללחוץ על מקש ה-Shift בעת שמכניסים את התקליטור למחשב.

ג'ון הלדמן ממחלקת מדעי המחשב באוניברסיטת פרינסטון החליט לבדוק את העניין מקרוב. לדבריו, "רוב המשתמשים יכולים לעקוף את ההגנה פשוט ע"י החזקה של מקש ה-Shift בזמן שהם מכניסים את התקליטור למחשב. ההגנות של MediaMax אינן יעילות כיוון שניתן לבטל הדרייבר של התוכנה, ובהתאם לקונפיגורציה של מערכת ההפעלה, יכול להיות שתוכנת ההגנה כלל לא תותקן".

במאמר שפרסם הלדמן הוא מפרט את כל התנאים (הרבים) שבהם לא תעבוד כלל מערכת ההגנה "המתוחכמת" של BMG. לסיכום הוסיף "אם SunnComm או BMG מאמינים כי הדיסק יהיה קשה להעתקה, אזי הגילוי הנ"ל יהיה מביך לפחות כמו הגילוי משנת 2002 כי שיטת ההגנה של סוני, Key2audio ניתנת לפיצוח ע"י שימוש בעט סימון פשוט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by