ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט עושים מונופול ציוני? 
 
 
מערכת חיים ברשת

המדינה הגישה את תשובתה לעתירה להכריז על מיקרוסופט כמונופול בישראל; אמרה כי תתחיל לבחון את שליטת התוכנה שלה בשוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביולי הגיש עודד לביא, העומד בראש "הפורום לחופש On Line", עתירה לבית המשפט העליון בדרישה להורות לממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, להכריז על מיקרוסופט כמונופול בתחום מערכות ההפעלה למחשבים אישיים. בשבוע שעבר השיבה המדינה לעתירה, ואמרה כי היא בודקת כעת את הנושא.
 
 
ב-1999 חתמה המדינה עם מיקרוסופט ישראל על הסכם, לפיו היא תקבל עליה את כל ההגבלות שהטילה ארצות הברית על מיקרוסופט העולמית, אולם היא לא הוכרזה רשמית כמונופול.

בעקבות העתירה הודיע בתחילת ספטמבר הממונה על ההגבלים העסקיים למיקרוסופט ישראל כי נבדק מעמדה כמונופול בתחום מערכות האופיס. כמו כן התייחסה תגובת המדינה לטענה כי מיקרוסופט למעשה חיסלה את שוק מעבדי התמלילים בעברית, וכי סגן החשב הכללי במשרד האוצר "עודד במכוון ובמוצהר את שוק המחשוב הממשלתי לכיוונה של ''מיקרוסופט'", וזאת על ידי הסכמתו לכרוך יחד שימוש במערכות הפעלה של מיקרוסופט עם שימוש במוצריה".

המדינה אמרה כי סגן החשב הכללי חתם על הסכם עם מיקרוסופט כיוון שהאחדת המערכות בכל משרדי הממשלה פשוט יצאה יותר זולה, אבל הוסיפה כי היא תדאג להפיץ בחינם תקליטור ובו תוכנות הקוד פתוח, כמו לינוקס ואופן אופיס, שיעברו הסבה לעברית. זאת, כדי להקל על אזרחים ליצור קשר מקוון עם משרדי הממשלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by