ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מדובר בעשבים שוטים בלבד 
 
 
מערכת חיים ברשת

כשברקע איום בתביעה ושלילת הרישוי ליוניקס מצד SCO, ערכה סיליקון גרפיקס השוואה בין לינוקס ויוניקס ומצאה שכמעט ואין קוד מועתק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרב על תמימותן של שורות הקוד של לינוקס ממשיך: סיליקון גרפיקס ערכה בדיקה השוואתית בין מערכת יוניקס לבין הליבה של לינוקס, כך לפי ITworld. המסקנות אליהן הגיעה לא הפתיעו את אנשי קהילת הקוד הפתוח: במכתב לקהילה כתב סגן נשיא החברה שהעלתה כי שורות הקוד שעשויות להיות מועתקות הן "טריוויאליות" והקשר שלהן לתוכנה של SCO הוא מעורפל למדי.
 
 
המכתב גם דוחה את טענת SCO שסיליקון גרפיקס הכניסה חלקים מהקוד של מערכת ה-XFS שלה למערכת לינוקס.

SCO היא בעלת הזכויות על קוד יוניקס, ולטענתה לינוקס בגרסאותיה המתקדמות (2.4 ומעלה) מבוססת ברובה על יוניקס, ולכן מהווה הפרה של זכויות יוצרים. מאז הגישה החברה תביעת ענק נגד IBM, וכן איימה לתבוע גם משתמשים עסקיים קטנים של תוכנת הקוד הפתוח. בינתיים הגישו RedHat ו-IBM תביעות נגד.

לאחרונה החלו ב-SCO לפזר איומים על תביעה נגד סיליקון גרפיקס, וכן איימו שיסיימו את הרישיון שלה ליוניקס, בדומה למה שעשתה החברה ל-IBM.

חלק מהעצבים של SCO על החברה סובבים סביב הצהרתה להפיץ את הקוד של מערכת ה-XFS ולהפכה לתוכנית קוד פתוח. כדי לנסות להרגיע את SCO הסירה סיליקון גרפיקס 200 שורות קוד מהמערכת, כך דווח ברג'יסטר, אולם פטרונית היוניקס אומרת כי לא די בכך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by