ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חצי מיליון מחשבים יידבקו ב-30 שניות 
 
 
מערכת חיים ברשת

זה התרחיש הממוצע למהירות ההדבקה של תולעת המשתמשת ברשתות מסרים מיידיים; עד כה לא הופצה תולעת כזו, אך מומחים אומרים שזה רק עניין של זמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה נראה כל כך פשוט: תולעת שתפיץ את עצמה דרך תוכנות מסרים מיידיים (Instant messaging). עד כה, אף אחד לא הפיץ כזו תולעת, אבל חוקרים של חברת האבטחה סימנטק מזהירים שמדובר בעניין של זמן, ושתולעת כזו תוכל להדביק מחשבים במהירות מזהירה, כך דווח במגזין NewScientist.
 
 
תולעת שתופץ ברשתות מסרים מיידיים תנצל את תכונות התוכנה, ותעבור ישירות מממשתמש למשתמש, תוך כדי שימוש בחורי אבטחה כדי להשתלט על המחשב, ואז תשלח את עצמה ישירות לכל רשימת התפוצה. עד כה נמצאו 60 חורי אבטחה בתוכנות הנפוצות למסרים מיידיים.

אריק צ'יאן וניל הינדוצ'ה, חוקרים מחברת האבטחה סימנטק, ערכו מספר סימולציות של הדבקה בתולעת כזו, וגילו כי "בתסריט הממוצע, ייקח כ-30 שניות להדביק חצי מיליון מחשבים. אפילו בתסריט הכי טוב אנחנו מדברים על פחות משלוש דקות". זה אמנם נתון מרשים, אבל כבר היו תולעי מחשב רגילות שעשו את זה בפחות, כמו הסלאמר.

אבל לרשתות מסרים מיידיים יש גם כמה איפיונים שימנעו מתולעת כזו לעשות שמות במחשבי העולם: לרשתות יש שרתים שדרכם עוברים המסרים, ושליחת כמות עצומה של מסרים פשוט תפיל אותם, ובכך תמנע מהתולעת להתרוצץ חופשייה; כמו כן, הריכוזיות של הרשתות יכולה לשמש להתקנת טלאי נגד התולעת. לדברי צ'יאן, "אפילו שזה נשמע קיצוני, ניתן להיפטר [מכל תולעת] במהירות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by