ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
סליחות 
 
 
ירון רז

ירון רז מחליט להיות גולש ממושמע ויהודי סביר – ויוצא בבקשת סליחה נרגשת מאיגוד חברות התקליטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא ברור אם היה קשר בין האפשרות שחברות התקליטים העמידו לנו, פיראטי המוסיקה הנוראיים – לבקש סליחה על שהורדנו אמפישלושים ברשת ולקבל פטור מתביעות – לבין יום כיפור הסמוך. באמת שמענו שיש מלא יהודים בביזנס. אבל אם כבר, אז בואו נהרוג שתי ציפורים במכה אחת, ונצא גם יהודים טובים, וגם גולשים ממושמעים. אז להלן, בקשת סליחה מתעשיית התקליטים, על כמה חטאים קטנים שלנו. צום קל.

1) סליחה שהסכמנו לאכול את החרא שהאכלתם אותנו, כל כך הרבה שנים.
תגידו, אתם שם בחברות הענק, פתחתם רדיו או MTV לאחרונה? שמעתם לאן דירדרתם את המוסיקה? אלפי הרכבים, זמרים ודי.ג'ייז מוכשרים יוצרים את המוסיקה הכי מרתקת שנוצרה כבר הרבה שנים. תודות להתקדמות הטכנולוגיה לכל ילד יכול להיות היום אולפן ביתי, ונכון שהמון אנשים עושים זבל, אבל גם המון אנשים עושים מוסיקה טובה. אבל אתם? קיילי, בריטני, כריסטינה, ג'יילו, קיילי וחוזר חלילה. בהיסטריה שלכם למכור עוד ועוד תקליטים הפכתם את הפופ והרוק, שבמשך שנים הצליחו להמציא את עצמם שוב ושוב מחדש ולסחוף מיליוני אנשים צעירים אחריהם, לערימת צואת-פרות מבעבעת, שהפכה כל כך משעממת שנראה שמרוב שיעמום נרדמתם בשמירה או משהו.

2) סליחה שנתנו לכם להאמין ש-80 שקל זה מחיר סביר בשביל חתיכת פלסטיק.
אפילו שלייצר אותה, כולל הכל, עולה גג עשירית מזה ועוד נשאר עודף לבמבה. סליחה ששילמנו כאלה מחירים במשך השנים בהן לא היתה לנו אלטרנטיבה (מישהו זוכר כמה עלתה שיחת טלפון לאירופה לפני עשור?), והרגלנו אתכם לחשוב שזה יימשך ככה לנצח. סליחה, ועוד יותר סליחה שהלכנו לקנות צרובים ולהוריד שירים ברשת כשלא השכלתם להתאים את עצמכם לתנאים המשתנים של השוק ולהוריד מחירים בחצי לפחות. באמת סליחה.

3) סליחה שנתנו לכם לנצל את האמנים, לקחת יותר מ-80 אחוז מההכנסות ממכירת התקליטים שהם עשו לכיסכם כדי להתעשר.
בעצם, את הסליחה הזו אתם צריכים לבקש מהם.

4) סליחה שנתנו לכם למעוך את הקריירות של מי שלא התיישרו בדיוק לפי הקווים שהצבנו.
כמו שאמרנו, כל כך הרבה מוסיקה מעניינת, טובה וקליטה נוצרת, ונעלמת בתהומות הנשייה, כי אנשים שמים רגל לכל מה שהוא לא מוצר. אז סליחה שנתנו לכם לייאש כל כך הרבה אנשים מוכשרים בדרך לקריירה מוסיקלית מבטיחה, ותודה לאל שעכשיו, בזכות האינטרנט, מי שרוצה לשמוע מוסיקה טובה יכול לעשות את זה בלי התיווך שלכם. אמנם זה לא יעזור לאמני שוליים להתעשר, אבל מי אמר שצריך להתעשר ממוסיקה?

5) סליחה מכל האמנים שלא נזכה להכיר אם נפסיק להוריד מוסיקה ברשת.
כי למי יש כסף לקנות דיסקים במחירים המזעזעים של השוק? ככה לפחות אנחנו יכולים לדגום המון מוסיקה ולקנות מה שבא לנו. אם באמת נתיישר לפי הקווים שלכם (מה אתם אומרים, כמה תביעות עוד יידרשו כדי שזה ייקרה?), ונפסיק להוריד מוסיקה ברשת, ניאלץ לסמוך על הטעם שלכם. צריך להוסיף?

6) סליחה שאנחנו כבר לא אוכלים את הבולשיט שלכם יותר.
סליחה שהזמנים השתנו, סליחה על קאזאה, סליחה על נאפסטר, סליחה שאנחנו אוהבים מוסיקה, וסליחה שהזזנו לכם את הגבינה. תבינו, אנחנו לא רוצים ברעתכם. אנחנו לא רוצים שתפסיקו לקדם מוסיקה חדשה. אנחנו לא רוצים שהאמנים ירעבו ללחם, הם מרעיבים את עצמם מספיק גם ככה בשביל הגיזרה. באמת שלא. אנחנו רק רוצים שתיזכרו שאנחנו לא פיראטים שתומי-עין, אלא אנשים שאוהבים מוסיקה. אנחנו רוצים שתבקשו יפה סליחה מאיתנו, תבנו מודלים שיעזרו לכולם להרוויח מהשינויים הטכנולוגיים שעוברים עלינו, ותתנו למוסיקה להתקדם כבר סוף סוף.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by