ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יום הכיפורים של הבלוגספירה 
 
 אל תשכחו לשלוח ד``ש לסבא וסבתא בפוסט הבא   
 
צבי טלית

סקר חדש (!) קובע כי עד סוף 2004 יהיו למעלה מעשרה מיליון בלוגים, אולם רובם המכריע יעשו חיקויים של גלעד שרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
על פי אחד הסקרים האחרונים שערכנו כאן בחיים ברשת, הרוב המכריע של הגולשים (81 אחוזים, ליתר דיוק) אינם יודעים כלל מהו בלוג. לטובת גולשים אלה נסביר כי בלוג הוא למעשה יומן אינטרנטי אישי, שבו הכותב יכול לשתף את העולם כולו בלבטיו, הגיגיו, יצירותיו או סתם לדווח לעולם שהוא קיים. הבלוג האישי של הכותב מתקיים לו בסימביוזה וביחסי שכנות (טובים יותר או טובים פחות) בתוך מה שקרוי הבלוגספירה.

מחקר חדש (!) עליו מדווח הרג'יסטר, קובע כי עד סוף שנת 2004 תכיל הבלוגספירה כעשר מיליון נפשות, שזה מספר מכובד לכל הדעות, אולם רוב הבלוגים הללו יהיו בלוגים מתים. זו אחת המסקנות מהסקר המקיף, הראשון למעשה, אודות תופעת הבלוגים שנערך ע"י חברת המחקר Perseus, אשר ניתחה למעלה משלושת אלפים בלוגים.
 
 
על פי Perseus תופעת הבילוג אופנתית במיוחד בקרב בנות-עשרה. יותר ממחצית הבלוגים שנסקרו נוהלו ע"י בני-עשרה ו-91.1 אחוזים מהבלוגרים הם מתחת לגיל שלושים. "בלוג יכול לעסוק בהמון דברים, אולם הבלוג הטיפוסי נכתב על ידי בת-עשרה הכותבת בו פעמיים בחודש, על מנת לעדכן את חבריה וחברותיה במה קורה בחייה", נכתב במחקר.

אולם ככל הנראה לא מדובר בהתמכרות המונית. למעלה ממיליון מתוך 2.7 מיליון בלוגים שנבדקו, ננטשו לאחר יום, ויותר מ-132,000 "כמעט-בלוגרים" נטשו את הספינה לאחר כשנה. מה שבהחלט מצביע על כך כי הנוער מקסימום מציץ בתופעה וממשיך הלאה, אל עבר האופנה הבאה, למעט אלו שאכן מחליטים שמתאים להם להישאר בשכונה.

המחקר של Perseus מצייר את הבלוגספירה לא כקהילה אלא יותר כבית קברות. הבלוג הממוצע מעודכן רק אחת לשבועיים וב-Perseus מסיקים כי רוב הבלוגים נמוגים והופכים לדפי-רשת נטושים, מה שמהווה אינדיקציה לכך שאולי לחלק מהבלוגרים בכל זאת יש חיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by