ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
וריסיין מרימה דגל לבן 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת וריסיין תפסיק את שירות חטיפת הדומיינים SiteFinder, זאת לאחר ש-ICANN הסבירה לה כי זה לא האינטרנט של אבא שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שהצליחה להרגיז את כל העולם (הווירטואלי) החליטה חברת וריסיין לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפסה ולהפסיק את שירות ה-SiteFinder, אשר במסגרתו חטפה אליה כל גולש שהקיש כתובת URL שגויה (כאילו הייתה ספאמר נאלח ולא המונופול העולמי ברישומי דומיין).

באתר הרג'יסטר מדווחים היום על כך שוריסיין התקפלה בעקבות דרישה נזעמת למדי של ICANN (הוועד המפקח של האינטרנט) שהגיעה בצורת הצהרה רשמית ומכתב שהתריע כי אם החברה לא תסגור את השירות עד יום שבת, היא תיאלץ לשאת בתוצאות.
 
 
במכתב שהגיע לשולחנו של מנכ"ל וריסיין, ראסל לואיס, מאשים הארגון המפקח את וריסיין בכך שהיא מפריעה להתנהלות ה-DNS (טכנולוגיית הבסיס עליה נשען האינטרנט) ומפירה את החוזים שלה.

"פעולותיה של וריסיין אינם עומדים בכפיפה עם התחייבויותיה החוזיות תחת הסכמי הרישום של סיומות ה-.com וה-.net. חוסר העקביות בעמידה בחוזים כוללים הפרה של קוד ההתנהגות והגישה השיוויונית להם הסכימה וריסיין, אי-עמידה בהתחייבותה לפעול כספקית שירות רישום ניטרלית, הפרה של פרוטוקול הרישום-רשם, אי-עמידה בהגבלות רישומי המתחם והספקה של שירות רישום בלתי מורשה", נאמר בהצהרת ICANN.

נשיא ויו"ר ICANN פול טומיי הדגיש את חוסר שביעות רצונו מהמצב: "ICANN מאוכזבת מכך שוריסיין לא השעתה את השירות למרות הדיווחים הנרחבים על ההשפעות השליליות של שינויים אלו. למרות שאנו נעשה זאת בחוסר-רצון, אנו נותרים ללא ברירה אלא לאכוף את חוזה ההספקה שלנו עם וריסיין".

עד כה הניב השירות החדש של וריסיין, אשר חוטף כל תנועה לאתר לא רשום אל אתר הבית של וריסיין, בעיקר שפע של ביקורת ושלוש תביעות (מהן אחת המבקשת להיות תביעה ייצוגית).
 
ראסל לואיס יצא אף הוא בהצהרה: "ICANN ביקשה מאיתנו רשמית לסגור את שירות SiteFinder, אפילו ללא שימוע מקדים. אנו נסכים לבקשה בעוד אנו בודקים את כל האופציות שלנו". שזה ממש נחמד, לאור העובדה שכאשר החליטו בוריסיין להעלות את השירות, הם לא בדיוק טרחו להתייעץ עם אף אחד.

ברג'יסטר מדגישים כי סוגיה זו היא רק פתיח לקרב האמיתי בין ICANN לוריסיין. הממשל האמריקאי העניק ל-ICANN הארכת חוזה של שלוש שנים, אשר בסופם כנראה הוא ימונה לגוף האחראי על האינטרנט, ואילו וריסיין, אשר קדמה ל-ICANN בתפקיד ובנתה את יסודות הרשת, בהחלט מנסה להוכיח כי היא בעלת הבית האמיתית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by