ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
תביעה: האבטחה של מיקרוסופט גרועה 
 
 
מערכת חיים ברשת

לפי התביעה, המבקשת שיכירו בה כתביעה ייצוגית, פגמי האבטחה של תוכנות התאגיד מאפשרים נזקים כבדים למשתמשים; ברקע: צץ סוס טרויאני חדש המנצל את האבטחה הלקויה של האקספלורר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני שבוע העלה פאנל של אנשי אבטחה טענות קשות נגד מיקרוסופט, לפיהן האבטחה של התוכנות שלה לא משהו (כאילו, דא), ועקב המונופול שיש לחברה בשוק עלולים פגמי אבטחה אלה לגרום לנזקים חמורים.

כשמסקנות הפאנל עדיין מהדהדות באתרים העוסקים בנושא – במיוחד לאחר התפטרותו בנסיבות מפוקפקות של אחד מהכותבים שעבד בחברה שלה קשרים עסקיים עם מיקרוסופט – הוגשה השבוע בקליפורניה תביעה נגד התאגיד, המתייחסת לפגמי האבטחה המדוברים.
 
 
התביעה, המבקשת להיות מוכרת כתביעה ייצוגית, הוגשה בקליפורניה ביום ג'. לפי התביעה, כשלי הבטיחות בתוכנה של מיקרוסופט אינה בטוחה, לצד היותה מונופול בשוק, עשוייה לגרום לנזקים כבדים לרשתות מחשבים ברחבי העולם, כך דווח ברויטרס.

התביעה דורשת תשלום פיצויים לנפגעים, וכן הוצאת צו המונע ממיקרוסופט לעסוק בפעילות שהתביעה מגדירה כלא הוגנת כלפי הצרכנים, כשהכוונה בכך היא פשוט לגרום לתאגיד לדאוג שהתוכנות יהיו מאובטחות כראוי.

התביעה גם טוענת שענקית התוכנה מונעת תחרות הוגנת בשוק, וכן כי הפרה של שני חוקים להגנת הצרכן בקליפרניה, כשאחד מהם הוא חוק חדש יחסית, העוסק בזכות לפרטיות. לפי החוק, יש ליידע משתמשים אם המידע שברשותם עשוי להיחשף עקב התקפות על המחשב. התביעה טוענת כי לא די באזהרות האבטחה של החברה, כיוון שהן מנוסחות באופן מסובך מדי להבנה בידי כלל הציבור.

עורך הדין דיינה טשנר מניופורט ביץ', קליפורניה, הגיש את התביעה בשם מרסי לוויטס המילטון, עורכת סרטים, שמספר הביטוח הלאומי שלה וכן פרטי חשבון הבנק שלה נגנבו דרך האינטרנט. "משהו יסודי צריך להשתנות [במיקרוסופט] כדי שצרכנים ועסקים יהיו מוגנים", אמר טשנר.

אם תתקבל התביעה כתביעה ייצוגית, יוכלו מיליוני משתמשים להצטרף. ממיקרוסופט נמסר כי החברה תילחם בניסיון להפוך את התביעה לתביעה ייצוגית.
 

הבא בתור הוא סוס טרויאני

כאילו כדי לחזק את טענות התביעה, בתזמון מושלם התחיל להסתובב ברשת סוס טרויאני חדש המנצל פרצת אבטחה (כבר הפסקנו לספור איזה) באקספלורר. כך דווח ב-Cnet.

הרושעה (Malware) משתמשת בפגם אבטחה שכבר דובר בו מספר פעמים, המאפשר החדרת סוסים טרויאנים למחשב. הסוס הטרויאני הנוכחי משתמש בבאנר פרסומי, שכותבו הצליח להציב אותו באתר של ספקית האינטרנט FortuneCity.

כשמשתמש באקספלורר נכנס לאתר ובו הבאנר, הרושעה תמהר ותתקין את עצמה על מחשבו של המשתמש. "הבאנר הפרסומי מקפיץ עוד פופ-עף, והפופ-עף הזה מכיל את הרושעה", מסביר קרייג שמוגר מחברת האבטחה Network Associates.

שמוגר ציין כי ספקית האינטרנט כבר הספיקה להוריד את הבאנר. ממיקרוסופט נמסר כי הם עובדים על פיתרון הבעיה, אולם לא נמסר תאריך יעד לתיקונה. אז מה עושים? כרגיל, מחכים לווירוס הבא ומקווים לטוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by