ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הסוכנים החדשים של מייקרוסופט: תוכי, קוסם, ג'יני ורובוט 

הסוכנים החדשים של מייקרוסופט: תוכי, קוסם, ג'יני ורובוט

 
 
שוש פורבס

מסתבר שדמויות העזרה הקטנות והמרגיזות ב"אופיס" יודעות גם לדבר, והן תשמחנה לקבל ממך הכתבות. הסוכנים יוצאים לשטח (אבל בשקט - שמייקרוסופט לא תדע)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפקודותך, מאסטר. סוכני החרש של מייקרוסופט מוכנים לפעולה
 לפקודותך, מאסטר. סוכני החרש של מייקרוסופט מוכנים לפעולה   
והרי מבזק: מירב הסיכויים שמחשבך מצויד באפשרות לקבל הכתבה קולית לדואר האלקטרוני, לבצע אינטראקציה קולית עם האתר בו אתה גולש, ולגלוש בחברת תוכי תלת מימדי חמוד.

כל האפשרויות האלה קיימות באמצעות טכנולוגיה סודית כמעט של מיקרוסופט, הנקראת "מיקרוסופט Agent ". כל כך סודית, עד שכשהתקשרנו למיקרוסופט ישראל בשביל לשאול על התמיכה העברית של Agent, הם בכלל לא ידעו על המודול העברי שקיים להורדה מהאתר הרשמי של החברה. בשיחה איתם הם טענו שאין בכלל תמיכה עברית ל- Agent, ובקשר למודול העברי שניתן להורדה - טוב, הרי הם לא היו מודעים כלל לקיומו.

האמת הכלל לא סודית היא שמערכת ההפעלה חלונות 2000, שהושקה לא מזמן, מגיע עם הסט השלם של המודולים - אבל רוב האנשים אפילו לא מודעים שהסוכן מותקן אצלם במחשב.

ה- Agent הוא בעצם כמה מודולי אקטיב X (שפת תיכנות מייקרוסופטית) שמשתמשים במנוע המתרגם טקסט לדיבור ובמנוע זיהוי קולי בכדי להפעיל את קסמם. הסייענים החביבים (או המעצבנים, תלוי את מי שואלים) שכלולים בחבילת אופיס מבוססים על הטכנולוגיה הזו, רק ללא רכיב הדיבור.
 
החברים החדישם שלך. הסוכנים
 החברים החדישם שלך. הסוכנים   
משתמשי אנציקלופדית אנכרטה כבר מכירים את רכיב הדיבור, המאפשר למחשב להקריא את המאמרים בעצמו, במקום שאנחנו נסתבך עם המילים הלועזיות הקשות.

למרות חשאיותים היחסית, לא מעט תוכנות כבר נכתבו תוך היסתמכות על הטכנולוגיה הזו. בונזי באדי, למשל, היא אפליקציה חביבה העושה שימוש יפה ביכולות של Agent.

בונזי הוא תוכי ירוק ולהגני המדבר ומתקשר עם הגולש, מסתובב עם המשתמש באתרים, עוזר לחפש ברשת, מספר בדיחות, שר שירים, מנהל את היומן האישי (בפטפטפת שוטפת), ומי שיש לו את המודול של זיהוי דיבור, יכול גם לתת לו פקודות קוליות. הגירסה בתשלום כוללת גם אפשרות להקראת הדואר האלקטרוני של המשתמש.

בונזי הוא גם פרסומאי לא רע בכלל - מדי 15 דקות הוא מפריע בקול צווחה ומספר בהתרגשות רבה על אתר חדש שכדאי לבקר או מוצר חדש שכדאי לרכוש. בפעמים הראשונות זה חמוד, אח"כ ההרגשה מנדנדת מעט.

הרבה תוכנות נפוצות ללא Agent קיבלו תוספי אייג`נט: חובבי ICQ יהנו בוודאי מ- ICQ butler, תוכנה חינמית המשתמשת ב- Agent להקראת הודעות נכנסות, ומענה אוטומטי על הודעות ועד. גם לווינאמפ יש תוסף מבוסס agent, המקריא את שמות השירים לפני שהוא מנגן אותם, ובכך מנסה לחקות DJ אמיתי.
 
תה, מישהו? מארג` בפוזה פעלתנית במיוחד
 תה, מישהו? מארג` בפוזה פעלתנית במיוחד   
אבל טכנולוגית Agent לא מצטמצמת רק לאפליקציות שולחניות. גם אתרים ברשת יכולים להשתמש בכוחה. עם פלאג אין לנטסקייפ, וללא צורך בתוספות לאקספלורר, יותר ויותר אתרים משתמשים ב-Agent להוספת אינטראקטיביות ויחודיות לאתר.

``מיינד-ביט`` הוא התחנה הראשונה לחובבי Agent. האתר מכיל פתיחה חביבה ומצחיקה בכיכוב ארבע דמויות Agent, גלריית 25 הדמויות הפופולריות ביותר להורדה, קישורים לעשרות תוכנות מבוססות Agent, ולמעלה ממאה אתרים המשתמשים או קשורים לטכנולוגיה הזו.

חוץ מארבעת דמויות הAgent הבסיסיות תוצרת מיקרוסופט - פידי התוכי, מרלין הקוסם, ג`יני הג`יני ורובי הרובוט קיימות עוד עשרות דמויות אחרת, כל אחת עם מראה אחר, קול אחר ואופי אחר.
דמויות פופולריות במיוחד הן ג`יימס הבאטלר המוקפד, מארג` פקידת הקבלה החייזרית, ורבקה השופעת.

הסוכן ``אי-גרם`` מציע כרטיסי ברכה חינם מבוססי AGENT, ומלווים את כל תהליך השליחה או הקבלה של הגלויות האלקטרוניות בארבעת דמויות ה- AGENT הבסיסיות והחביבות.
 
 
לילדים שמחבבים סוכנים מייקרוסופטים, אתר Mother Goose Gems מספר סיפורים ושר שירים באמצעות דמויות התוכי, הג`ינס, הרובוט והקוסם של Agent.

האתר המשפחתי של שרי ודוד סיבלד משתמש בדמות AGENT מקרית אך מעצבנת המפטפטת ומספרת על המשפחה, האתר , ובכלל על העולם.

קל מאוד להוסיף Agent לאתר הפרטי שלנו עם תוכנות כמו MASH, (Microsoft Agent Scripting Helper) הכותבות בשבילנו את הקוד הדרוש.

כל מה שצריך לעשות הוא לפתוח את MASH, להשתמש בממשק הפשוט לקביעה של מה הדמות תעשה, והופ, להדביק את הקוד המוכן לדף ה- HTML שלנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by