ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט מתקשה בעברית 
 
 
מערכת חיים ברשת

חברת תוכנה ישראלית הגישה תביעה נגד ענקית התוכנה, לפיה חוסר תאימות בגרסאות השונות של ווינדוז לצד היותה מונופול בארץ גרמה לה נזק כלכלי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת תוכנה ישראלית, זיעור, הגישה תביעה נגד מיקרוסופט בטענה שחוסר העקביות בתאימות של העברית בגירסאות ווינדוז השונות גרם להם נזק. כך דווח ב-ynet.

החברה, העוסקת בתחומי ניהול ומאגרי מידע, חתמה ב-1994 על הסכם עם חברת סילברפלאטר, על הסבת תוכנה שלה לעברית. התוכנה המדוברת משמשת לחיפוש במאגרי מידע סגורים. פיתוח הגרסה העברית הושלם ב-1996 והוא עבד עם העברית של ווינדוז 3.11, מערכת ההפעלה שזכתה אז לעדנה.
 
 
עם סיום פיתוח המוצר, חתמה החברה על הסכמים עסקיים עם מוסדות ממשלה, מוסדות להשכלה גבוהה ולקוחות פרטיים. אבל אז יצאה מערכת ההפעלה ווינדוז 95, והתברר כי העברית בגרסה החדשה לא תואמת לעברית בגרסה הקודמת, כך שהתוכנה בלתי קריאה במערכת החדשה, שהלכה והשתלטה על השוק.

החברה פנתה למיקרוסופט ישראל וביקשה מהם לסייע בפיתרון הבעיה, אולם "כל הפניות נענו בלך ושוב", אמר אבי שריג, מנכ"ל זיעור. לטענתו, הציעה מיקרוסופט פיתרון הכרוך בחשיפת קוד המקור בפני ענקית התוכנה, וכן בעבודה נוספת ובהשקעה של כ-10,000 דולר.

"חברות תוכנה מקומיות אחרות פשוט סגרו את העסק והלכו הביתה", אמר שריג, "אנחנו החלטנו להלחם ולא לשתוק". ב-2000 הגישה זיעור תביעה נגד מיקרוסופט בסך 2.5 מיליון שקל, בטענה שבה האשמה על ביטול העסקאות. לאחר דיונים ארוכים לגבי תוקף התביעה, בין היתר עקב טענת פרקליטה של מיקרוסופט שהחברה לא הוכרזה בארץ כמונופול, אישר רשם בית המשפט המחוזי, ד"ר עדי אזר, גירסה מתוקנת של כתב התביעה ב-17 בספטמבר.

"היות שמדובר בתוכנה שאינה של חברת מיקרוסופט מתעוררת השאלה מניין נובעת אם בכלל אחריות הנתבעת לגבי קשיים בהפעלת התוכנה", כתב השופט אזר, אך קבע כי מיקרוסופט ניצלה לרעה את כוחה כמונופול בפועל, ולכן יש לזיעור קייס לתביעה על נזקים מכוח חוק ההגבלים העסקיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by