ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
Half Life 2: קוד המקור דלף לרשת 
 
 גם כן (חצי) חיים   
 
אסף גנדלר, גיימר

הטכנולוגיה מאחורי משחק המחשב המבטיח נגנבה לאחרונה מחברת המשחקים Valve והופצה ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הודעה רשמית שפרסם הלילה גייב ניואל מחברת הפיתוח Valve, אישרה את השמועות שהופצו ברשת ביומיים האחרונים: קוד המקור של משחק הפעולה שתאריך יציאתו מתקרב, Half Life 2, נגנב לאחרונה משרתי החברה והודלף לרשת.

על פי חברת Valve, נראה כי הפריצה למחשבי החברה היתה יסודית ביותר. ההאקרים הצליחו לגבות את הספריות על מחשבו האישי של גייב ניואל, אחד הבכירים בחברה, לגשת באופן חופשי לתיבות הדואר האלקטרוני של העובדים ואף להשתיל תוכנות מעקב על מספר מחשבים בחברה.
 
 
המשמעויות של דליפת קוד המקור אינן ברורות לחלוטין בשלב זה. קוד המקור כולל את הטכנולוגיה שמאחורי המשחק, אולם אינו כולל את משחק המחשב המלא עצמו. מכאן, שעבור שחקני המחשב, אין משמעות ישירה מדליפת הקוד.

עם זאת, לדליפה יש משמעות כלכלית אדירה עבור חברת Valve, שהשקיעה שנות פיתוח יקרות בפיתוח המנוע מאחורי המשחק. כעת, מפתחים חובבים רבים יוכלו להשתמש בטכנולוגיה היקרה כדי לפתח משחקים חדשים המבוססים על מנוע זה. כמו כן, חברות פיתוח אחרות עשויות לנצל את ההזדמנות כדי ללמוד את הטכנולוגיה שמאחורי Half Life 2, ולפתח מנועים גרפיים מתחרים משלהן.

משמעות חמורה נוספת היא העובדה שניתן לנצל את ההיכרות עם קוד המקור על מנת לפתח צ'יטים ודרכים לרמות במשחק מרובה המשתתפים של Half Life 2. אין ספק כי הפריצה מציבה שלל של בעיות בפני חברת Valve, ואפשר רק לקוות כי בעיות אלו לא יגרמו לדחייה נוספת של המשחק, אשר צפוי להגיע לחנויות העולם בתחילת חודש דצמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by