ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
התפוז המכני 
 
 ככה זה נראה כשמבקשים רשות (אילוסטרציה)   
 
עידו קינן

צ'ט "תפוז אנשים" הופך את תפוז לדף הבית של הגולש – אוטומטית ובלי קבלת רשות; מנכ"ל תפוז, גיא אליאב: לא היו תלונות מהגולשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה דף הבית שלכם? הוטמייל? גוגל? לאתר תפוז אנשים זה לא כל כך משנה: ברגע שתיכנסו לצ'ט שלהם – פוף! ההומפייג' החדש שלכם הוא תפוז, וכל זאת ללא מגע יד אדם. פעולה זו, המכונה חטיפת דפדפנים, מקושרת בדרך כלל לאתרים מפוקפקים של Warez, פורנו-חריג והימורים. את מנכ"ל תפוז, גיא אליאב, האסוציאציה הזאת בכלל לא מדאיגה.

ה"שירות" החל לפעול לפני חודש אחרי פיילוט שנערך לפני כחצי שנה, ואליאב ממש לא מבין מה הבעיה איתו.

זה לא בעייתי שזה הופך לי את ההומפייג' לתפוז בלי אישורי?
"אישרת למיקרוסופט להפוך לך את ההומפייג' ל-MSN? אישרת לנטוויז'ן בדיסק התקנה להפוך את ההומפייג' לנענע? אישרת לתוכנת החדשות של וואלה להפוך לך את ההומפייג' לוואלה? אישרת לתוכנת תוצאות המשחקים של וואלה להפוך לך את ההומפייג' ל-One?"

אבל זה דבר שמקובל לעשות ב-spyware-ים ש"גונבים" לך את הדפדפן.
"אז כשנטוויז'ן שולחים לך הביתה תקליטור התקנה, זה spyware-ים כאלה?"

תקליטור התקנה זה פאסה. אף אחד לא משתמש בזה.
"מה, בנטוויז'ן הפסיקו לשלוח?"

הבעיה היא שזה נעשה בלי רשותי.
"אם פעם אחת נכנסת לצ'ט, זה הפך לך את עמוד הבית, ואתה משנה את זה לעמוד הבית הקודם שלך, שבטח היה אחד הפורומים של תפוז, אז הוא לא יחליף לך עוד פעם כל פעם שתיכנס לצ'ט. זה חד-פעמי, אנחנו לא מאמינים בלפגוע בגולשים, להיפך, אנחנו האתר שהכי הרבה מבין את הגולשים והכי הרבה נותן להם מה שהם רוצים".

גם אם הם לא יודעים שהם רוצים את זה.
"אנחנו מאוד קשובים לגולשים שלנו, ואם היינו מקבלים על זה יותר מחמש תלונות בחודש האחרון, קרוב לוודאי שהיינו משנים את זה. זה לא כפייתי, אם מישהו מחליף [את עמוד הבית שלו חזרה – ע"ק] אז הוא מחליף, זה לא ירדוף אותו. יש פה עניין לגיטימי, אנחנו מרגישים שאנחנו רק עוזרים לגולשים להשתחרר מאתרים אחרים שכפו עליהם. בינינו, אם מישהו קובע את עמוד הבית שלו על ynet, ותפוז מחליפה לו, הוא יידע טוב מאוד להחזיר את עמוד הבית ל-ynet".

ובטח יכעס.
"אז אולי הוא קצת כעס, או שהוא ראה בזה מעשה שובבות, כמו שלי קורה הרבה פעמים באתרים בעולם, לרבות יאהו. אנחנו לא גורמים לכך שהוא לא יוכל לשנות את עמוד הבית בחזרה, אנחנו לא מאמינים בזה. אנחנו בסך הכל מתקינים את תפוז כעמוד הבית, תמיד אפשר להחליף אותו".
 
 
גילוי נאות: אתר תפוז אנשים מתחרה בנענע בתחום הצ'טים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by