ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
גירסה חדשה ל-ICQ 

גירסה חדשה ל-ICQ

 
 
אהוד קינן

גירסה חדשה לתוכנה הפופולרית, מתחרה לה ולטריליאן, סדר במסמכים במחשב ומשחק פלטפורמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תוכנת השבוע – ICQ 2003b

 
בלי לעשות הרבה רעש, הוציאה חברת אייסיקיו גירסה חדשה לתוכנת המסרים המידיים הפופולרית בתצורת הפרו שלה. עם זאת, נדגיש כי מדובר עדיין בגירסת אלפא שהיא גירסה פחות יציבה. היא כוללת בדרך כלל יותר באגים שרובם ידועים למפתחים ונמצאים עדיין בתיקון. לרוב, יוצאת גרסת אלפא רק בתפוצה פנימית של חברה. בכל זאת בחרו ב-ICQ לתת גם לגולשים להתנסות (בליווי אזהרה כמובן). אלה שאוהבים להעז ולנסות דברים חדשים מוזמנים להוריד אותה, להציץ ברשימת הבאגים בעמוד המיועד לכך, ובאמצעות פורום מיוחד שנפתח להגיב, לתת התרשמות ראשונית, ולספר על באגים שעדיין לא ידועים. החידוש הגדול ביותר הוא האינטגרציה עם AOL. דבר שהוא פחות חשוב לגולש הישראלי הממוצע, אך אם יש לכם חברים בארה"ב, המחוברים ל-AOL או משתמשים ב-AIM (תוכנת המסרים שלה), שימו את שם המשתמש שלו בהוספת משתמשים חדשים ותוכלו לדבר איתם גם בפרו (כזכור, ביוני נוספה האפשרות לגירסת הרזה יותר של ICQ, גירסת הלייט).
 
המספר שלכם ארוך או קצר ככל שיהיה, יוצג מעתה כשהוא מחולק לקבוצות ומכיל מקפים. כנראה בשביל שיהיה קל להקריא אותו לאנשים. מעתה, גם לא תצטרכו יותר לזכור אותו. ישנה אפשרות לעשות לוג-אין בעזרת האימייל שסיפקתם בעת ההרשמה. אפשרות נוספת שאומצה מהלייט, היא ריבוי משתמשים. אם בגירסה הקודמת, בשביל להתחבר תחת שם אחר, נאלצתם ללכת לאיבוד במבוך של תפריטים, הרי שכאן תוכלו ללחוץ על תפריט ה-main לבצע יציאה (Log Out), ובחלון הראשי כניסה מחדש. אם אתם קבוצה של משתמשים קבועים, תישמר רשימה של כולכם, ומי שירצה יוכל לשמור גם את סיסמתו. כשתתכתבו עם חבריכם תוכלו לראות, כמו בלייט ובמתחרות, אם האדם בצד השני התחיל לכתוב ואז בחר להתחמק מכם בשורה קטנה מעל הבאנר בחלון הצ'אט. בדומה לגירסאות הקודמות, על מנת להוסיף חבר סלולרי ולשלוח לו SMSים, הקליקו על main,add,add non icq contact ושימו שם את פרטיו.
 
גירסה: Alpha
רשיון: חופשי
גודל: 4.04mB

הורידו כאן
 
 

החלופה – Easy Message Express

 
יש כאלה שמעדיפים את תוכנות המסרים המידיים הכלליות, אלו המסוגלות לתמוך בכל הרשתות. כך ניתן לדבר עם כל החברים בלי להעמיס על המחשב ועל הזכרון בפתיחה של שלוש עד ארבע תוכנות שונות. בעוד טריליאן הגדולה נאבקת נגד החברות הגדולות ובמשחקי חתול-עכבר מוציאה טלאים שונים, שכרגע עובדים רק על הגירסה בתשלום, יש חברות יותר קטנות שמספקות פתרון. אחת מהן היא חברת Easy Message שהוציא השבוע גירסה חדשה לתוכנה שלה.
 
יתכן שגם היא תיחסם בסופו של דבר אך בינתיים תוכלו להכניס לתוכה את המשתמש שלכם ב-Yahoo ב-ICQ וב-MSN, ולדבר עם כל החברים תחת רשימה אחת גלובלית. חסרונות בולטים של התוכנה כרגע הם חוסר התמיכה בעברית באופן מלא (ניתן לשלוח אך לא לקבל), לא ניתן להוסיף חברים לרשימה, אלא אם הם שלחו לכם הודעה קודם ובעת נסיון כניסה עם סיסמה שגויה לא תקבלו על כך התראה.
 
גירסה: 2.3
רשיון: חופשי
גודל: 244kB

הורידו כאן
 

זה כדאי – ActualDoc

 
תפריט המסמכים האחרונים ב"התחל", שומר, משום מה, מספר מאוד מצומצם של המסמכים שנצפו או נפתחו. הוא יכול להתמלא בקלות בתמונות שהורדתם מהאינטרנט ולדחוף החוצה את פרויקט הסיום שאתם עובדים עליו בוורד. התוכנה הבאה תעשה סדר בכל המסמכים שיש במחשב ותציג לכם בדיוק את מה שתרצו.
 
לאחר שתתקינו אותה, תקבלו חלון ובו רשימה של קבצים אחרונים מסוג תמונות, טקסטים, HTML, מוזיקה, גיליונות אלקטרוניים וקבצים אחרים שתגדירו. תוכלו למיין ולסנן אותם לפי תאריך, סוג וגודל ולבצע חיפושים של טקסטים בתוכם. חלון צפייה מוקדמת בתוך התוכנה יראה לכם את הקבצים, ודרכו תוכלו לבצע העתקות של קטעים. התוכנה גם תוסיף תפריט למגשית שייצג את כל אותם מסמכים, ובנוסף את התוכנות שהיו לאחרונה בשימוש.
 
גירסה: 1.0e
רשיון: שיתופי
גודל: 1.5mB

הורידו כאן
 

שחקו אותה – Max 2: Counterattack

 
המשחק הבא הוא משחק פלטפורמה-יריות רגיל. הפעם משחקים חייל קטן שצריך לשוטט ברחבי השלבים ולחסל את כל הרובוטים המרושעים. "הרבה כישורי תנועה ותמרון וכמעט שום אסטרטגיה ותכנון" זה מה שצריך בשביל לעבור את המשחק בהצלחה, על פי היוצרים שלו. הדברים הקטנים שכן חשוב לשים לב אליהם הם הכסף שצריך לאסוף ונראה כמו בלוקים בשביל נקודות וגישה לשלבים סודיים, ורצפות מחושמלות שיהרגו אתכם. חלק ניתן לנטרל כמובן על ידי מתגים.
 
חוץ מהאויבים הקטנים שבדרך, ישנם "בוסים" קשים יותר שיעשו הכול בשביל למנוע מכם להמשיך. בתחילת המשחק עליכם יהי לבחור שפה. שימו לב שההבלטה החוצה תהיה על אנגלית. אם סיימתם שלבים קודם תוכלו להכניס את הקודים שלהם ולהתחיל מהאמצע. תזוזה נעשית עם החצים, קפיצה עם Shift וירייה עם מקש ה-Ctrl.
 
גירסה: 1.0
רשיון: חופשי
גודל: 2.03mB

הורידו כאן
 

הורדת המילון

השבוע הורדתם בפעם המיליון את המשחק Icy Tower. לרגל האירוע התפרסם אתמול ראיון עם היוצר, יוהאן פיץ, בחיים ברשת.
 
יש לכם תוכנה פייבוריטית? רוצים לשתף את קוראי "תוכנות השבוע" בתוכנה שאי אפשר לחיות בלעדיה? כתבו לנו או בקרו בפורום התוכנות של נענע, ציינו את שם התוכנה ומדוע אתם אוהבים אותה, צרפו פרטים על עצמכם ואנו נשמח לפרסם את המלצותיכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by