ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהלת פורום בוואלה פוטרה בעקבות ראיון 
 
 
עידו קינן

התראיינה לחיים ברשת על מדיניות הלינקים של החברה; עורך וואלה למנהלים: "זו עברה ברורה על נהלי החברה וגרימת נזק לוואלה"; וואלה: אין תגובה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהלת פורום הגאווה "נשים בלבד" בוואלה, פרחיה בת ציון, התראיינה פה ביום שני בנוגע למדיניות הזירו-לינקים של וואלה. שלשום היא פוטרה מתפקידה.

הכל התחיל בהודעה שפורסמה בפורום, אשר השוותה בין כתיבה בפורומים אחרים לבין בגידה בבן/בת הזוג. בהמשך הדיון ניתנו גם לינקים לפורומים שאינם של וואלה, מה שהרגיז את מנהל הקהילות של וואלה, איתי ביאליק, שהעמיד את בת ציון (שם בדוי) לסדר. לאחר מכן פרסמה בת ציון הודעה בפורום, שם סיפרה על פניית ההנהלה וביקשה מהמשתתפות להימנע מלפרסם לינקים לפורומים מתחרים, כי "הדבר מסכן את ישבני".
 
 
בראיון לחיים ברשת, אמרה בת ציון שזכותה של וואלה לקבל החלטה כזו: "זה ממשק שאנחנו בסך הכל אורחים בו [...] זו חברה מסחרית וזכותם להחליט שהם לא רוצים לתת לינקים למתחרים [...] זה נראה לי ארכאי, אבל אני מבינה את השיקולים שלהם". בהתכתבות שנערכה עימה לאחר הראיון בפורום המנהלים של וואלה, הבהיר לה ביאליק שאסור היה לה להתראיין ללא רשות. יש לציין כי בת ציון אינה חתומה על חוזה עם וואלה, כך שהכלל הזה לא היה מוכר לה לפני כן.

מכיוון שהכתבה כבר התפרסמה – הוחלט לפטר את בת ציון, ולעשות ממנה מקרה לדוגמה. לידי חיים ברשת הגיע תוכן ההתכתבויות בפורום המנהלים של וואלה וחלקו מובא כאן לפניכם: העורך הראשי של וואלה, יהורם דילמאני, כתב בפורום: "השבוע אירע מקרה חריג שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום: מנהלת קהילת 'נשים בלבד' התראיינה לעיתונאי רשת מטעם אתר 'נענע' וחשפה בפניו נהלים פנימיים של החברה [למעשה, בת ציון חשפה את הנהלים בהודעה פורום, שהיתה גלויה לכל גולש – ע"ק]. אני רואה את העניין בחומרה רבה, יש כאן עברה ברורה על נהלי החברה וגרימת נזק לוואלה!. אי לכך החלטתי להפסיק את עבודתה של הנ"ל כמנהלת קהילה בוואלה! לאלתר. ברצוני להבהיר: אף אחד מעובדי וואלה!, ומנהלי הקהילות בכללם, אינו מורשה להגיב בשם וואלה! או להתראיין באף כלי תקשורת ולשום עיתונאי ללא אישור מפורש מהגורמים המוסמכים, היינו הנהלת החברה. כל מי שלא ימלא אחר נוהל זה, במודע או שלא במודע, יישא בתוצאות ללא יוצא מן הכלל".

ביאליק כתב שלמנהלים אסור להתראיין, וביקש להפנות כל בקשה כזאת אליו. יצויין כי פנינו אל ביאליק עצמו ואל דוברת וואלה, והם סירבו להגיב.

בת ציון סירבה להתראיין לכתבה זו.

מוואלה נמסר שהם לא מעוניינים להגיב גם לכתבה זו.
 
גילוי נאות: וואלה היא מתחרה של נענע בתחום הפורומים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by