ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
"ואז הקברניט אמר: 'ברוכים הבאים לפלסטין"' 
 
 ``כשיוצאת העגלה של הדיוטי, אני חש מכה קלה במטוס``   
 
עידו קינן

מאות חתמו על עצומה מקוונת נגד העסקת הטייסרבנים באל על; הטייסרבנים: בין הטייסים הללו יש זוכה פרס בטחון ישראל ובעל צל"ש הרמטכ"ל; אל על: לא נתערב בשלב זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים טיסות בעירום! מתוך העצומה
 רוצים טיסות בעירום! מתוך העצומה   
"אני [...] מצהיר בזאת כי לא אטוס יותר באל-על חברת התעופה האזרחית של ישראל כל עוד לא יקורקעו הטייסים הסרבנים", כך נפתחת עצומת "יוסרו הסרבלים מעל הסרבנים" באתר רוטר.נט, עליה דיווח אתר ערוץ 7. מאות כבר חתמו על העצומה, שפורסמה שלשום (ב'), בדרישה למנוע מסרבני הטיסה להטיס טיסות אזרחיות (שאינן מאופיינות בסרבלים, אגב).

העצומה עלתה לאחר קריאתו של של ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) להחרים את החברה, שמעסיקה חלק מטייסי המילואים של חיל האוויר החתומים על "מכתב הטייסים", בו הם מודיעים כי הם "מסרבים לקחת חלק בתקיפות חיל האוויר במרכזי אוכלוסייה אזרחית".

"אני כאזרח נאמן למדינת ישראל [...] רואה בהודעתם של הטייסים הללו בגידה ותקיעת סכין בלב האומה הנמצאת במלחמה קשה ממש בימים אלו", נכתב בעצומה, בה מופיעים שמות הטייסרבנים שעובדים באל על. "אני קורא לחברת התעופה של המדינה, להיות קשובה לקול הזעקה העולה מכל עבר ולקרקע את הטייסים הנ"ל שבגדו בעמם ונתנו נשק בידי מקטרגים מכל העולם להצביע עלינו כפושעי מלחמה [...] הריני מצהיר שלא אטוס בחברת אל-על ואשכנע את כל חברי שלא לטוס בחברת אל-על עד אשר תצא הצהרה מפורשת מהנהלת החברה בה היא מודיעה כי אותם טייסים הרשומים כאן, קורקעו ואינם מטיסים יותר את מטוסי החברה [...] מיותר לציין כי לא אטוס באף חברת תעופה אחרת שתקלוט כל אחד מהם לבין שורותיה".
 
 
ח"כ אריאל ציין שמות של מספר טייסי אל על שהיו בין החותמים, וקרא ללקוחות החברה לברר את שם הטייס בטיסתם, כדי לוודא שלא מדובר באחד מהם. אחד הטייסרבנים הללו, ששמו גם מופיע בעצומה, הוא יונתן שחר, סא"ל (מיל.) וטייס קרב לשעבר בחיל האוויר, אולם לטענתו הוא לא עובד באל על מזה כשנה וחצי, מאחר והגיע לגיל הפנסיה. "זה שהעצומה מבקשת לפטר אותם זה כל הכבוד, גם בגרמניה הנאצית היו דברים כאלה", אמר לחיים ברשת בתגובה לעצומה.

"העצומה לא קוראת לפטר אותם", הגיב ישעיהו רוטר, מנהל אתר רוטר.נט שפרסם את העצומה. "מצידי שיעבדו בהעמסת מזוודות. אבל אני לא רוצה לטוס עם מישהו שאני לא סומך עליו". רוטר סיפר שהיוזמה לעצומה עלתה בעקבות דיון בפורום סקופים באתר באשר לזהותם של הטייסרבנים המועסקים באל על.
 

לא נותנים שמות

לשכתו של ח"כ אריאל מסרה מספר טלפון של מחלקת יחסי לקוחות באל על, וטענה כי החברה מחוייבת למסור ללקוחות שיפנו אליה את שם הטייס שיטיס אותם. התקשרנו ושוחחנו עם אחת המוקדניות שם.

שלום, הבנתי שבטלפון הזה אפשר לבדוק עם איזה טייס אני טס.
"ממש לא".

יש מקום אחר שאפשר לברר בו?
"אין שום מקום כזה. אין שום מקום, ושום מחלקה בחברת אל על".

זאת אומרת שאתם לא נותנים שמות של טייסים?
"לא נותנים".

ברגע שהזדהינו כעיתונאים הפנתה אותנו המוקדנית אל דובר החברה, רני רהב, שאמר: "בשלב זה הנהלת החברה לא מצאה בנסיבות העניין עילה להתערבותה ולנקיטת צעדים מטעמה". לערוץ 7 מסר רהב את התגובה הבאה: "הנהלת החברה סמוכה ובטוחה במקצועיותם ובמיומנותם של כל טייסי החברה. דעותיהם הפוליטיות של טייסי החברה אינם חלק ממערכת השיקולים העניינית להעסקתם וזאת בהסתמך על סעיף 2 לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה תשמ"ח, לא יפלה מעביד בין עובדיו או בין דורשי עבודה מחמת [...] השקפתם, מפלגתם [...] וכו'".

אחד מהסרבנים, סרן (מיל.) אלון (ששמו המלא אסור בפרסום עקב היותו טייס פעיל במילואים), מסר בשם החותמים: "אנחנו כאזרחים דווקא היינו שמחים לטוס עם טייס שקיבל את צל"ש הרמטכ"ל. הייתי מרגיש בטוח לטוס עם קברניט שהוא חתן פרס בטחון ישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by