ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
בוא נפוצץ מיליון 
 
 
אהוד קינן

לרגל ההורדה המיליון של Icy Tower, מספר יוצר המשחק בראיון מיוחד על המכורים, התוכניות להמשך והשאלה הגדולה מכולן (מה קורה בסוף)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השבוע, אם לא שמתם לב, התרחש אירוע היסטורי. לא מדובר על מכתב הטייסים או על השביתה הגדולה בנמלים, אלא על משהו קצת יותר אישי (לפחות בשבילנו). השבוע נפרץ לראשונה מחסום מיליון ההורדות לתוכנה יחידה בפרהפרה, אתר התוכנות של נענע.

בניגוד למה שאפשר לחשוב לא מדובר על קאזאה או ICQ, אלא במשחק חביב וקטן בשם Icy Tower . למי שלא מכיר, מדובר בעוד דרך להעביר שעות מתות במשרד, או שיעורי מחשבים בבית ספר. אין כאן הרבה מחשבה: כל מה שצריך לעשות זה לזוז ימינה ושמאלה, ולצבור נקודות על ידי קפיצה למעלה.

בפעם הבאה, בין קפיצה לקפיצה, אתם מוזמנים לקלל (או לברך) את יוהאן פיץ, סטודנט לתואר שני בהנדסה ומדעי המחשב והאיש שחיבר את המשחק. על הקולות והמוזיקה אחראי חברו, אנדרה סוונסון, אף הוא סטודנט, שהקים איתו חברת משחקים עצמאית בשם Free Lunch Design.

בראיון מיוחד לחיים ברשת, הופתע פיץ לשמוע על מספר ההורדת הגדול ואמר כי "מאוד משמח שהמשחק הגיע לכמות כזאת של הורדות, תודה לכולכם".
 
יצרת את המשחק כתחביב, או כפרויקט כלשהו?
"קצת משניהם, במקור פיתחתי אותו עבור תחרות קטנה, אחר כך החלטתי להשקיע בו עוד עבודה"

איך חשבת על הרעיון?
"המשחק מבוסס על משחק יוניקס ישן ומגעיל. הוספתי לו אפשרויות (ביניהן האפשרות לצבור בונוסים מיוחדים) ועיצבתי מחדש את הגרפיקה"

חוץ מאצלנו בישראל, ידוע לך על עוד מקום בו המשחק כה פופולארי?
"אני מניח שלמשחק השפעה רבה בכל מקום. ישנם הרבה אתרי מעריצים גרמניים. משחקים בו בבתי ספר רבים בארה"ב, ואני גם יודע שהוא להיט די גדול בפולין"

חשבת שתגיע לפופולאריות כזאת כשיצרת אותו?
"מה פתאום. לא צפיתי את ההצלחה הענקית שהוא בסופו של דבר זכה והייתי מאוד מופתע"

איזה סוג של משחקים אתה אוהב?
"אני אוהב משחקי 'קפוץ-ורוץ' ובמיוחד משחקי פלטפורמה. אני בעיקר משחק בגיים קיוב בגלל שאני מעריץ גדול של כל מה שקשור בנינטנדו"

וב-Icy Tower?
"אני לא משחק באותה כמות כמו השחקנים הרציניים, אבל מידי פעם אני ניגש לעשות כמה סיבובים. אני לא ממש טוב בזה, ואני חושב שהשיא האישי שלי עומד על כ- 10,000 נקודות בלבד"

לפני סיום, שאלה בשם המכורים: יש בכלל סוף למשחק? מה השיא גבוה שהגיעו אליו למיטב ידיעתך?
"לא. המשחק לעולם לא יגמר. יש בו כמות בלתי סופית של קומות. הקומה הכי גבוה שאני ראיתי שהגיעו אליה, היתה 623 ומספר הנקודות הכי גבוה הוא 134684, די מרשים".

האם אי פעם נראה משחק המשך?
"אני לא חושב שאצור המשך. לא בעתיד הקרוב, לפחות. יש לי הרבה פרויקטים שאני רוצה להשלים לפני כן. אבל גירסת עדכון תצא ממש בקרוב ותכלול דמויות שונות ואפשרות לצפייה בהילוך חוזר."

אם 623 קומות זה רק החימום שלכם, או שיש לכם שיא שאתם חושבים ששווה לחלוק עם כולם, אתם מוזמנים לרשום אותו בתגובות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by