ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
המהפכה מתחילה בבוסטון 
 
 
מערכת חיים ברשת

מסיבת התה של בוסטון, גרסת 2003: מדינת מסצ'וסטס הכריזה על מדיניות שתעדיף לרכוש תוכנות קוד-פתוח על פני תוכנות קנייניות. מיקרוסופט כבר בלחץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדצמבר 1773 החליטו קומץ פטריוטים אמריקאים שנמאס להם לשלם מס מופקע על התה שהם שותים. מחופשים לאינדיאנים, הם הגיעו לאונית סוחר בריטית שעגנה בנמל בוסטון. על גבי הספינה היו ארגזים של תה שמצאו דרכם למים, בסיועם האדיב של הפטריוטים, במה שמאוחר יותר נודע כ"מסיבת התה של בוסטון", אירוע שנחשב כסמל למרד בבריטים ובהשגת העצמאות של האומה האמריקאית.

היום, 230 שנים לאחר מסיבת התה, יכול להיות שמהפכה אמריקאית נוספת מתחילה לה בבוסטון. מדינת מסצ'וסטס אימצה מדיניות חדשה שעל פיה תינתן עדיפות לתוכנות קוד-פתוח ולסטנדרטים פתוחים במערכות המחשב של המדינה, כך על פי מקור בממשל המקומי.
 
 
על פי אתר CNET, המדיניות החדשה מדברת על כך שבעת מתן הערכה לרכישת טכנולוגיות חדשות, תעניק המדינה קדימות לתוכנות קוד פתוח ולמוצרים המעודדים שימוש בסטנדרטים פתוחים כגון שפת ה-XML ושיטת האבטחה המקוונת SSL.

המדינה תמשיך לרכוש תוכנה קניינית אם תמצא כי היא עדיפה טכנולוגית על פני תוכנת הקוד הפתוח.
מסצ'וסטס מצטרפת בכך לרשימה הולכת וגודלת של ממשלות המאמצות תוכנות שאינן מבית היוצר של מיקרוסופט. עיריית מינכן הודיעה מוקדם יותר השנה כי יש בכוונתה להסב 14,000 מחשבי PC לעבודה בסביבת לינוקס, וממשלות באסיה הקימו קואליציה במטרה לפתח אלטרנטיבות קוד-פתוח.

מיקרוסופט מצידה הודיעה כי החלטת הממשל יכולה להוביל לאפליה כנגד יצרני תוכנה רבים. "אנחנו מודאגים ביותר כי המדיניות הזו תבטל את התחרות החופשית וההוגנת במסצ'וסטס", נאמר בהודעת החברה. מישהו אמר קוזאק נגזל?

"מיקרוסופט, כמו גורמים אחרים בתעשייה וביניהם ה-BSA והתאגדויות אחרות, ממשיכה לתמוך בחוקי רכישה ניטרליים המאפשרים לכל אחד להתחרות. אנו מקווים כי הממשלה תבין שבאופן פוטנציאלי זה יכול לגרום לנזק לכלכלת מסצ'וסטס, להכביד על המסחר החופשי ולעכב את התקדמות ה-IT במדינה". כנראה מישהו שכח לספר למיקרוסופט כי ה-MIT, כך שלא צריך לדאוג להתפתחות ה-IT במקום.

יש להזכיר כי מדינת מסצ'וסטס הייתה אחת המדינות שתבעו הטלת סנקציות חמורות במיוחד על מיקרוסופט בעת משפט המונופול המפורסם שניהלו מדינות בארה"ב כנגד החברה. לדברי המקור של CNET, אין כל קשר בין המדיניות החדשה לבין אותו משפט מפורסם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by