ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
יוחנן פאולוס מלך ישראל 

יוחנן פאולוס מלך ישראל

 
 
צביקה בשור

שניה לפני שהוותיקן והאפיפיור הופכים להיות חסרי חשיבות פוליטית כלשהי בעולם של המילניום השלישי, נזכרה דווקא מדינת ישראל לעשות לאפיפיור כבוד, ולהפוך אותו לקובע המדיניות הרשמי של המדינה. והוא בכלל לא ידע שהוא כזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האפיפיור יוחנן פאולוס השני. דוד חביב ובלתי מזיק (רויטרס)
 האפיפיור יוחנן פאולוס השני. דוד חביב ובלתי מזיק (רויטרס)   

דבר מצחיק קרה למדינת ישראל בדרך למיסה הגדולה של האפיפיור יוחנן פאולוס השני בגליל. המדינה שלכודה מראשית דרכה במאבק הפנימי המתיש של דת נגד מדינה, החליטה השבוע שסוף סןף הגיעה השעה הנכונה לקבל את דין השמיים ולהכתיר את הנצרות כדתה הרשמית. בחדרי חדרים נסגרו הפרטים האחרונים, היהדות והאיסלאם נזרקו הצידה, יחד עם עוד כמה ערכים אזרחיים כמו איכות הסביבה, והכס הקדוש הוכרז כקובע המדיניות הרשמית של ישראל, והוא בכלל לא ידע שהוא כזה.

פעם, בימי הביניים, שליטה בארצות הייתה דבר שבשגרה לראשי הכנסייה הקתולית. דבר לא היה יוצא או בא באף אחד ממדינות אירופה בלי החלטתה של הממלכה הרומית העשירה, שבשם האלוהים עשקה את הנתינים העניים והמלכים הכוחניים כאחד. למעשה, מאז שהקיסרות הביזנטית קיבלה על עצמה את הנצרות, לא היה איש חזק יותר בעולם כולו מהאפיפיור. המוני פרוטסטנטים ויהודים נטבחו בשמו, ומלחמות בנות מאות שנים נוהלו, בעיקר מול אנגליה המרדנית, כדי להשיב את כבודו.

אבל אז הגיע הרנסאנס המשוקץ, אלוהים איבד את מקומו לטובת כל מני שטויות כמו מדע ופילוסופיה, והכנסייה מצאה את עצמה כעוד גוף חביב, כזה שנחמד ונעים להיות בצד שלו, אבל אף אחד לא היה חושב לרגע לשנות את המדיניות שלו כדי לרצות אותה. אחרי מלחמת העולם השניה, כשהתברר ששני הכוחות השליטים בעולם הם אמריקה הפרוטסטנטית וברה"מ האתאיסטית, הפכה המעצמה הגדולה של פעם ללא יותר מדוד חביב ולא מזיק. ובדיוק כשממלכת הארכיבישופים הסכינה עם מקומה החדש במפה הפוליטית העולמית, הגיע המזרח התיכון כדי לתת לה עוד רגע אחד של חסד.
 

יוחנן פאולוס היה אמור להיות הדובדבן שבקצפת עוגת המילניום הגדולה שהובטחה לכל אזרחי ישראל בשנתיים שעברו. מיליוני הצליינים, הופעות הענק והשגשוג הכלכלי הלכו בדרך כל פרוייקט ישראלי שאינו קשור בצבא, והצטמצמו לכדי שעון אחד מגוחך על מגדל עזריאלי. אבל מדינת ישראל שינסה מותניה, ובמאמץ מרשים הצליחה להשיג את התחייבותו של האפיפיור לבקר בארצו של המשיח מנצרת, ובכך אולי לסיים את הסכסוך הלא משמעותי במיוחד בין הקתולים ליהודים, שחלליו היו צלוב אחד בצד שלהם, ועוד כמה עשרות אלפי מעונים ומוצאים להורג בצד שלנו.

אבל בעיה אחת גדולה עמדה בדרכו של השלום ההיסטורי. וכמו תמיד גם הפעם מדובר באנשים האלה, נו אתם יודעים, אלה שעושים את כל הצרות פה בחמישים השנים האחרונות, הערבים האלה. מסתבר שבדרכו של האפיפיור אל מקומה של "הדרשה על ההר", שם הוא אמור להעביר את המיסה הגדולה והמדוברת, תעבור הלאנצ`יה החדשה שקיבל כמתנה למילניום החדש על פני שטח המריבה בנצרת, שם ממוקם אוהל מחאה מוסלמי על השטח שבקרוב יהפוך למסגד, למרות התנגדות הנוצרים. אז נכון שההחלטה כבר נפלה, ונכון שאף אחד לא רוצה מלחמת דת עכשיו, אבל בכל זאת, אפיפיור זה אפיפיור. קמה ממשלת ישראל והחליטה לפנות את האוהל, שמשמש בעיקר לתפילות, עוד בטרם יראה האפיפיור את הכופרים על אדמת הקודש.

במקביל החלה המדינה בבניית החניון הגדול בהר המשקיף על הכינרת, תוך שהיא רומסת שטח טבעי ובתולי, שאיש לא היה נוגע בו אם היה מדובר בגחמה של הרב הראשי, ולא הכומר הראשי. אבל שוב, אפיפיור זה אפיפיור, ולמי אכפת מכל הדברים האלה שחשובים לאלה, נו אתם יודעים, האלה שכל הזמן מתלוננים, אזרחי מדינת ישראל.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by