ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות הייטק 24 \ 2 

חדשות הייטק 24 \ 2

 
 
יוני שדמי

פאלם צבעוני, אהוד ברק מתפוצץ, כליית אדם, ובחורה סקסית אחת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עמדה נוקשה. השופט ג`קסון
 עמדה נוקשה. השופט ג`קסון   
השבוע החליטה בזק שקהל הגולשים בישראל כנראה פסיבי מדי, והכריזה על העלאת התעריפים לשיחות מקומיות (והוזלת השיחות בינעירוניות). קולות תופי המלחמה נשמעו, גולשים נחלצו מהתרדמת הרגילה שלהם, הדומיין nezeq.co.il נירכש בחופזה בידי מארגני השביתה הקודמת (שהספיקו להסתכסך ביניהם), אבל וועדת הכספים של הכנסת זרקה את הצעת השינוי מכל המדרגות.

חברת ההיי-טק הישראלית "נייס" הודיעה כי היא תחתום על הסכם לרכישת חברת ההיי-טק האמריקאית CenterPoint Solutions, שעוסקת בפתרונות תקשוב, ב14 מיליון דולר במניות. מניות שתי החברות עלו בעקבות ההכרזה על העיסקה, שצפויה להיסגר סופית בחודש הבא.

השופט פנפילד ג`קסון, ששופט במשפט המונופול המתנהל בין מייקרוסופט למשרד המשפטים האמריקני, השווה את שליטתה של החברה בשוק לשליטתו של ג`ון די. רוקפלר בשוק הנפט האמריקני בסוף המאה ה19. יש לציין כי ג`קסון נקט במשך כל המשפט בעמדה נוקשה כלפי מייקרוסופט.
 
 
הביקוש לתכנתים ואנשי מחשבים בשוק הישראלי הולך וגדל, מדווח סקר של חברת ג`ון ברייס הדרכה. לדברי החברה, עיקר הביקוש קיים בתחום מקצועות האינטרנט, כגון תוכניתני ג`אווה וסחר אלקטרוני. על פי ההערכות, בשנת `99 היו חסרים בארץ כשבעת אלפים אנשי תוכנה.

עם השקתה הגלובלית של חלונות 2000, מפיצי תוכנות פיראטיות בארצות רבות בעולם חגגו והחלו למכור את מערכת ההפעלה, שמחירה הרשמי עומד על מאות ואלפי שקלים (תלוי בתצורה המבוקשת), במחירים שנעים בין 3 ל10 דולר. ישראל, אגב, לא שכחה להצטרף לחגיגה העולמית, ובמוקדי הפיראטיות הרגילים, כגון התחנה המרכזית בתל-אביב, ניתן לרכוש עותקים צרובים של התוכנה ב25 ש"ח. מציאה.

בית משפט קוריאני אישר את תביעתה של חברה קוריאנית קטנה בשם יאנג-ג`י, המייצרת יומני כיס ומוצרי כתיבה, שדרשה ממיקרוסופט להפסיק להשתמש בקוריאה בשם המוצר "Windows". בית המשפט קיבל את טענתה של יאנג-ג`י כי זו השתמשה בשם המסחרי "Window" על חלק מיומניה עוד בתחילת שנות השמונים. מה שהכריע את הכף לטובת החברה הקטנה הייתה העובדה כי בשפה הקוריאנית, המילים "חלון" ו"חלונות" נשמעות זהות.
 
הבא בתור. גייטס
 הבא בתור. גייטס   
האתר של מייקרוסופט הצטרף השבוע לרשימת האתרים שסבלו באחרונה התקפה של "Denial Of Service", אחרי ההתקפות המתוקשרות על יאהו!, אמאזון ושאר אתרים מובילים. בניגוד להתקפות הקודמות, התוצאה הסופית לא הייתה קריסה טוטאלית של האתר למספר שעות, כי אם האטה קלה בפעולתו.
 
יפה ואופה (אבל צורך הרבה בטריות). הפאלם החדש
 יפה ואופה (אבל צורך הרבה בטריות). הפאלם החדש   
חברת "כלל ביטוח" הודיעה השבוע כי אתרה החדש יאפשר למלא טופס תביעת ביטוח ברשת ולקבל תגובה טלפונית מנציג החברה תוך שעתיים. מטרתו של האתר, כך לדברי החברה, לחסוך זמן גם ללקוחות וגם לסוכני הביטוח של החברה.

אתר בשם "Bantu.com" ("העם" בסווהילית) מאפשר למנויי תוכנות ההודעות המיידיות ICQ, MSN Messenger וYahoo Messenger לתקשר ביניהם. הרעיון של סטנדרט פתוח שיאפשר לכל תוכנות ההודעות המיידיות לתקשר ביניהן נדחה עד כה על ידי AOL, המובילה בשוק זה, שאף מנעה מהתוכנה של מייקרוסופט לתקשר עם שרתיה, למרות בקשות החברה.

לאחר חודשים של ספקולציות, הציגה חברת פאלם פיילוט את ה"Palm IIIc", הפאלם הראשון שתומך בשימוש בצבעים (256 מהם, ליתר דיוק). עד כה החברה נמנעה מלהוסיף תמיכת צבע לפאלם, וזאת בעיקר בגלל כוח הבטריה הרב שנדרש מתצוגה צבעונית.
 
יום אחרי ההשקה המתוקשרת של חלונות 2000, פירסמה מייקרוסופט טלאי ראשון למערכת ההפעלה החדשה. הטלאי יאפשר ל"חלונות 2000" להריץ משחקי מחשב פופולאריים, כמו גם למנוע בעיות תאימות עם מוצרים אחרים של החברה.

"פליסטיישן 2", הממשיך של מכונת המשחקים "פלייסטישן" של סוני, הוצג השבוע בתערוכת מחשבים ביפן. כמו כן החלה החברה לקחת הזמנות מוקדמות למכשיר דרך אתר החברה, מה שגרם להתמוטטות מיידית של מערך המסחר האלקטרוני באתר. סוני הקדימה את הוצאתו של הפלייסטיישן החדש לשוק, בעיקר בגלל הצלחתו של המכשיר המתחרה "דרימקאסט" מבית סגה.
 
כל הזכויות שמורות. מיקי מאוס
 כל הזכויות שמורות. מיקי מאוס   
ד"ר ארתור הרצברג, נשיא הקונגרס היהודי-אמריקאי לשעבר, טוען כי חברת IBM סייעה בהכנת רשימות היהודים להשמדה בשואה. לטענת הרצברג, סניף החברה בגרמניה הנאצית היה אחראי להכנת רשימות ההשמדה, וזאת בידיעה סניף החברה הראשי בארה"ב.

שם הדומיין Waltdisney.co.il יועבר מידיו של מחזיק ישראלי אלמוני לידי חברת דיסני, לאחר שהחברה פנתה לאיגוד האינטרנט הישראלי בבקשה לשינוי הרישום. מדובר בפסיקה תקדימית של הוועדה, שנעשתה לאור החוק הישראלי ולאור הכרעות משפטיות בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם.
 
ש-ע-ר-ו-ר-י-ה. אי-ביי
 ש-ע-ר-ו-ר-י-ה. אי-ביי   
בתי ספר בארה"ב יתחילו להשתמש בתוכנה חדשה המאפשרת להורים לעקוב אחר ציוני ילדיהם ושאר נתונים שבית הספר יספק. התוכנה, מבית חברת ThinkWave, תאפשר להורים לעקוב אונליין אחרי מספר נתונים, מציונים והיעדרויות ועד למצב הגשת שיעורי הבית של ילדיהם, בהתאם להחלטת בית הספר.

אתר אינטרנט ימני קיצוני פירסם משחק המאפשר לגולש לפוצץ תמונות של ברק, פרס ושריד. האתר, שנחשף ב"מבט" ובינתיים הורד מהאינטרנט בידי החברה שאירחה אותו, היה רשום על שם אישתו של המיליונר היהודי הימני ארווין מוסקוביץ`. האתר נחשף בעקבות פנייה של אנשי "שלום עכשיו", שלמדו על קיומו של האתר על ידי דואר אלקטרוני שנשלח מ"קהילות יש"ע", גוף המזוהה עם מתנחלי יש"ע.

ושוב, כבמעגל קסמים שלא נגמר, הודיעה חברת Ebay כי אדם נוסף ניסה למכור באתרה פריט אזוטרי נוסף: כליה מתפקדת במאה אלף דולר. כך ממשיכה החברה את המעגל - מדי כמה שבועות מוצאת החברה פריט לא-חוקי אחר באתרה, מוציאה הודעה מזועזעת לעיתונות, ונהנית מפירסום חינם. אגב, גם אתרי מכירות פומביות עבריים לא טומנים ידם בצלחת יחסי הציבור: בסימבו של נענע אפשר היה למצוא לפני כשבועיים "בחורה סקסית" למכירה, וב"וואלה ביי!" של וואלה, תחת הכותרת "חפצי אמנות", אפשר למצוא כיסא ים אמנותי למהדרין ("בשימוש שלוש שנים").
 
לאחר שחברת הפירסום האינטרנטית "דאבל קליק" פירסמה כי היא עוקבת אחר הגולשים על ידי שימוש בטכנולוגיית "עוגיות", הודיעה חברת אד-סאבטראקט כי היא מתחילה בהפצת תוכנה החוסמת את ה"עוגיות" של דאבל קליק, ובכך מונעת מחברת הפרסום להשיג את המידע שהיא מבקשת.

סקר חדש של חברת מדיה-מטריקס, מדד הרייטינג הרשמי דה-פקטו של אתרי האינטרנט המובילים בארה"ב, קובע כי 38 אחוז מזמן האונליין של האמריקאים מוקדש לAOL. על פי הסקר, הגולש האמריקאי הממוצע גלש 13.2 שעות בחודש, כשאחרי AOL האתרים הפופולאריים ביותר הם (בסדר יורד): יאהו!, מייקרוסופט, לייקוס, אקסייט, Go Network, NBC, אמאזון, וabout.

חברת "Tribal Voice", שזכתה לפרסומה בזכות תוכנת הצ`ט "Powwow", הודיעה כי עוד כמה חודשים היא תפרסם תוכנה המאפשרת לשלוח הודעות מיידיות לטלפונים סלולאריים ולהשתמש ב"רשימות חברים", בדומה למשל לתוכנת ICQ. יש לציין כי טכנולוגיית SMS מאפשרת כבר היום לשלוח הודעות טקסט קצרות לטלפונים סלולאריים, אך אינה תומכת ברשימות חברים.
 
במסגרת הטרנד של הקמת אתרי מסחר אלקטרוני בשניה וחצי לחברות ישראליות שונות ומשונות, האתר של חברת "אופק טרוול" הישראלית הולך עד הסוף: "אנו מבקשים שתבדקו את האתר ותוכנו", מבקשים מנהלי האתר העלומים מ"כל עובדי חברת אופק נסיעות". אנשי סוכנות הנסיעות אף מגדילים ועושים ומוסרים ד"שים לחבר`ה - "ד"ש ל: משה, ענבל, נלי וכל שאר הצוות המסור", כלשון ההצהרה הסחבקית בתחילת האתר. ג`ף בזוס ושאר החבורה העליזה מאמאזון.קום היזהרו, טיטאני המסחר האלקטרוני העבריים נכנסים לרשת, והם לא לוקחים שבויים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by