ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
והמועמדים לאוסקר הם...סליחה, תקלה 

והמועמדים לאוסקר הם...סליחה, תקלה

 
 
אורי ברייטמן

הפריצה (שלא הייתה) למחשבי האוסקר, מי הסתבך ומי יצא גדול, למה הסרטים של היום הם לא מה שהיה פעם וכבר נמאס ממריל סטריפ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ain`t it cool news
 Ain`t it cool news    
זה היה יכול להיות סיפור-מילניום אולטימטיבי: שילוב מנצח בין האקרים סקסיים והוליווד (סקסית לא פחות). אבל זה נגמר כמו נפיחה עצבנית שמערבת פאשלה עיתונאית נוצצת, האקר כושל ולחץ היסטרי של אנשי האקדמיה לקולנוע.

הכל החל מאימייל אחד שהגיע לשני עיתונאי-אינטרט מובילים, הארי נוולז - עורך "איינט-איט-קול-ניוז", אחד מאתרי חדשות הבידור החתרניים והפופולריים ברשת - ומאט דראדג`, העיתונאי המפוקפק שחשף בשעתו את סיפור לוינסקי.
 
פריצה באוסקר? לא בהכרח
 פריצה באוסקר? לא בהכרח   
כותב האימייל טען שהצליח לפרוץ למחשבי האקדמיה האמריקנית לקולנוע, המארגנת את האוסקר, ולהשיג את רשימת המועמדים הסודית. הוא מסר את הרשימה (המבולגנת) לעיתונאים וביקש שיפרסמו אותה.

הארי נוולז קפץ על המציאה. הוא עבד במהירות, ניסה לבדוק את אמינות המידע, את זהות המקור ואת כתובת האינטרנט ממנה באה הרשימה. הוא נכשל בכל המשימות, והרשימה המפוברקת פורסמה באתר שלו.

אנשי האוסקר כמעט קיבלו התקף לב: לראשונה בתולדות האוסקר, התעורר חשש לדליפה של הסוד השמור ביותר של האקדמיה. דובר האקדמיה הוציא הודעה מיידית לפיה "יחקור האירגון את מקור המידע והאם אמנם יש פירצה".
 
האם הסרטים של היום טובים יותר מאלו שלפני עשר שנים? (רויטרס)
 האם הסרטים של היום טובים יותר מאלו שלפני עשר שנים? (רויטרס)   
בסופו של הסיפור התגלה כי ההאקר המתחיל, "הגרון העמוק" של האוסקר, טעה כשחשב שפרץ למחשבי האקדמיה. הוא נפל בטעות על מחשב של צוות אתר ABC.com שניסה להכין רשימת ניחושים לקראת פרסום המועמדויות.

נוולז המבועת פירסם התנצלות נרחבת באתר שלו, פירט את השתלשלות העניינים וקיווה לטוב. האקדמיה, מצידה, לא יכלה להתעלם מהנזק התדמיתי שנגרם לה מהסיפור המביך - והוציאה הודעה לפיה היא "שוקלת לפעול באמצעיים משפטיים כנגד מי ששבר את הכללים...זה דבר חמור עבורנו, ואנחנו לא אוהבים את הרעיון שהסודיות שלנו נפגעה".

יכול להיות שהאקדמיה מתמקדת בנושא הלא-נכון: במקום להתעסק באינטרנט ובמועמדים, כדאי שתביט בסקר המעניין שהתפרסם השבוע בארה"ב, שהעביר מסר מאוד פשוט: התעשייה דפוקה.
 
 
ג`ים קארי ומריל סטריפ. ניצחון 12-0 לסטריפ
 ג`ים קארי ומריל סטריפ. ניצחון 12-0 לסטריפ   
כארבעים אחוזים מהנשאלים ענו בסקר כי הסרטים של היום גרועים יותר מאלו שלפני עשר שנים. מי חושב כך בעיקר? נשים, מבוגרים (בעיקר 55-69) והאוכלוסייה הלבנה.

אם תשאלו את ג`ים קארי בעניין - הוא כנראה יאמר לכם (בחדרי-חדרים, כמובן) שכל עסקי האוסקר והוליווד כבר יוצאים לו מהישבן. גם השנה התעלמו 6000 חברי האקדמיה מהקומיקאי המוכשר ביותר בשנות התשעים.

קארי, שהצליח להתגבר על הבושה לאחר שלא היה מועמד על משחקו ב"המופע של טרומן", קיווה לקבל מחמאות על ההשקעה ב"אדם על הירח" בו הוא מגלם את הקומיקאי האגדי אנדי קאופמן. איזה כבוד ואיזה נעליים.

ההגיון המוזר של האקדמיה מתבטא במיוחד בתסמונת מריל סטריפ. השחקנית הנאווה והבלונדינית מועמדת לאוסקר השנה בפעם השנים-עשר - רק קת`רין הפבורן הגיעה למספר המרשים הזה.
 
 
ואם כבר יורדים על בחירות האקדמיה - אולי כדאי להזכיר את ג`ודי דנץ`, שזכתה בפרס על 8 דקות משחק ב"שייקספיר מאוהב". אלו כנראה היו שמונה דקות מוצלחות במיוחד.

המירוץ כרגע נראה מעט מכור-מראש: סביר להניח ש`אמריקן ביוטי` ישלוט, קווין ספייסי ואנט בנינג יצאו מנצחים - וגם על פרס הבמאי נראים סיכוייו של סם מנדז מ`אמריקן ביטוי` טובים מאוד. מה ההימור שלכם? נסו את המשאל המצורף מצד ימין.

מכורי-הטקסים למיניהם יוכלו לצפות היום (רביעי) בלילה באוסקר של המוסיקה - טקס ה`גראמי` האמריקני` בערוץ שלוש של הכבלים. רק צריך להתעורר בשלוש בבוקר, או לחכות לשידור הערוך והמתורגם ביום ראשון 27 בפברואר, בשמונה וחצי בערב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by