ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר לכל גולש 

אתר לכל גולש

 
 
שוש פורבס

אתרים ישראליים - חמישה אבות טיפוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אז לכל פועל יש אתר. זה לא חדש. מה שמפתיע הוא שלמרות שאמא אמרה לנו שאנחנו מיוחדים מאוד, הרי שבאתר הפרטי שלנו זה לא ממש מתבטא - כמעט כל האתרים הפרטיים באינטרנט נופלים לתוך אחת מכמה קטגוריות:
 

האתרים המשפחתיים

שונאים שוקולד. ילדי משפחת רכס בפעולה
 שונאים שוקולד. ילדי משפחת רכס בפעולה   
מתחתנים? מאוהבים? כדאי לשתף את כל העולם!
זו כנראה הגישה העומדת מאחורי ז`אנר אתרי החתונה. אתר החתונה של יפעת ושלומי הוא דוגמא טיפוסית- תמונת הזוג המאושר על שפת הכינרת בדף הראשי, דף נפרד לכל אחד מבני הזוג ("יפעת- ילדה שובבה שלא יכלה לנוח לדקה"), וכמובן, דף על האולם ותאריך החתונה המיועד (ב- 28 לפברואר 2000. למי שתהה).

תת זן מקורב הוא ז`אנר אלבום התמונות המקוון. אלו אתרים המהווים מין אלבום משפחתי לטובת הדודה של האח של הגיס הגרה בארה"ב או לטובת השכן הסקרן שגולש בדירה ממול. אתר משפחת רכס הוא בהחלט אקזמפלריה ראויה של הז`אנר, עם קישור ליישוב בו המשפחה גרה (קורנית), תמונות ילדי המשפחה החביבים למראה בקמפינג, ואתר לכל אחד מחברי הבית, כולל חשיפה ייחודית - אלון, תלמיד בית ספר יסודי, לא אוהב ממתקים, ובמיוחד שונא שוקולד!
 

בעלי הדיעה

אשכנזים מתהפכים. ``נו ערס``
 אשכנזים מתהפכים. ``נו ערס``   
אתרים מסוג זה מתחלקים בעיקר לשני מגזרים: המקצועי והכללי.

אצל ``יעל מבקרת בקולנוע``, ששייכת במובהק לסוג הראשון של האתרים, הגולש יכול לקרא ביקורות סרטים אלטרנטיביות, המתובלות בהרבה מידע אישי על יעל ומכריה. או, כמו שיעל מעדיפה לומר זאת, "לפעמים תיאור ה"מסביב" רב יותר מתיאור הסרט".

אתר נוסף מסוג זה הוא ``no ערס``, אתר המוקדש לערסים באשר הם. למרות האזהרה בדף הפתיחה ("האתר לא יורד על אף אחד לפי עדה, מוצא, צבע, ריח וגודל כפות רגליים"), סביר להניח שהוא ירגיז רבים, עם מסמכים כמו "המדריך השלם להתגוננות מערס" ("אשכנזי התהפך היום בשדרות דואני. מהמשטרה נמסר כי סיבת ההתהפכות הייתה כאפה חזקה במיוחד מערס"), או "דף הפריחה" ("כמו שאלוהים יצר לאשכנזי את החווה הצפונית מהצלע שלו, כך הוא יצר את הפרחה מהסיגריה של הערס").
 
 
מיקי, לעומת זאת, שייך למגזר הגלובלי ורחב היריעה, ובאתרו הוא מציג את דיעותיו על כל נושא כמעט, החל באלימות ("אין זה משנה אם המקורות להתנהגות שפלה הם הטמפרמנט הים תיכוני ואובדן ערכים בדרך מהפעוטון לצבא. בחברה מתוקנת אין שום תירוץ להתנהגות אלימה"), דרך תאונות דרכים ("אפשר לקבוע בזהירות שחלקו של מצב הדרך בתאונות דרכים הוא שולי") וכלה בהתעללות בילדים ("הילדים שלנו הם פרחים רכים הזכאים להגנה מלאה! אל תעמדו מנגד!").
 

המעריצים

לא מעודכן. פותחים את הפה
 לא מעודכן. פותחים את הפה   
אתרי המעריצים ברשת הם תת-ז`אנר מפותח ביותר, שבחו"ל כבר הגיע למימדים היסטריים, עם אתרים שהתחילו כחובבניים והפכו לאתרי מסחר אלקטרוני רשמיים שהביאו לא מעט רווחים לבעלים המקורי. בארץ תרחיש כזה עדיין נדיר למדי, אבל יש כמה ניסיונות מאוד יפים בכיוון.

``ללא ספק רדיו חזק`` הוא מין מקדש מעט המוקדש ללהקת תסלם. בנוסף לטריקים טכניים חביבים (כמו המילה "תסלם" העוקבת אחרי סמן העכבר בדף הקישורים) ועיצוב נעים לעין, תוכן האתר מושקע מאוד ומכיל דיסקוגרפיה, מילים לשירים, תמונות, ביוגרפיות ואפילו תווים.

גם לתוכנית הטלויזיה ``היפים והאמיצים`` יש אתר מעריצים ישראלי. האתר המושקע כולל קטעי עיתונות, פורום, היסטוריה של הסדרה וגלריית תמונות.

``פותחים את הפה`` הוא מגזין פרטי אלטרנטיבי המוקדש לכדורגל הישראלי ומיועד למי שמאס בשיער של מודי בר-און ובנהמות הפרשנות של שלמה שרף. מלבד תמונות, מידע וקישורים האתר מציע גם מציע חידון טריוויה שבועי, מועצת חכמים שנותנת בראש, וכיסוי לא עדכני במיוחד של נבחרת ישראל (המשחק האחרון: "ישראל 1 - ספרד 2").
 

אתרי הזכרון

בארץ עמוסת טרגדיות כישראל, אתרי זכרון מהווים את אחד מסוגי האתרים הפרטיים הנפוצים ביותר. אתר הזכרון להילה גבע, למשל, שנהרגה בתאונת דרכים בגיל 20, ושנבנה על ידי בני משפחתה, מכיל את הידיעה הלקונית בעיתון שדיווח על מותה, תמונות שלה, ומכתבים שכתבה.

אתר הזכרון לאילן גורדון, ספורטאי שנהרג בתאונת דרכים ביולי 1999, מפקיע מת נוסף מהסטטיסטיקה ומציג את האדם האמיתי שעומד מאחורי עוד ידיעה בעיתון, עם תמונות שלו וטקסטים שנכתבו לזכרו על ידי מכרים וידידים.
 

כל השאר

אבל כמו שאי אפשר לחלק את כל האנשים לקטגוריות, אי אפשר לחלק את כל האתרים האישיים לקטגוריות. ישנם הרבה מאוד אתרים אישיים ללא נושא מאחד מוגדר.

האתר של מוטי מכיל ציורים שצייר ותשבצי הגיון שכתב, וגם שילובים שונים ביניהם. מאדי, ערבי ישראלי ומנהל קהילת יהודים ערבים ב- IOL הקים אתר רב לשוני המוקדש לכל הנושאים שהוא אוהב, ואילו אמיר וטל גלעד הקימו אתר המרכז משחקי שמות למיניהם ("גולשת הסקי עטרה חרמון" "המעשן ניקו טין" ושאר חידודים).

אז קומו, התנערו, קחו טוריה ווירטואלית,
והקימו לכם אתר לתפארת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by