ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
השוטרים בלוז 

השוטרים בלוז

 
 
גל כהן

למרות שהחיסרון בלהיות לוחם ימ"מ משטרתי הוא התנזרות מוחלטת מסופגניות משמינות, מסתבר שהקומנדואים בכחול מסוגלים להסתדר מצוין גם בלעדיהן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק פעולה טקטי תלת מימדי
 משחק פעולה טקטי תלת מימדי   
פעם שלישית גלידה. עם פיצפוצים וכל התוספות.Swat 3, המשחק החדש בשושלת POLICE QUEST, הוא ללא ספק המשחק המוצלח ביותר בסידרת משחקי המשטרה של סיירה בשנים האחרונות, המוצלח ביותר מאז הקווסט הקונפורמי האחרון בסידרה, POLICE QUEST 4.

Swat 1 היה סרט וידיאו אינטראקטיבי (ומשחק גרוע), Swat 2 היה משחק אסטרטגיה-תורות דו-מימדי (ומשחק בינוני), והפרק השלישי הוא משחק פעולה טקטי תלת מימדי (ומשחק טוב), המשתייך לאחד הז`אנרים המצליחים ביותר כיום, ז`אנר הכולל משחקים כגון RAINBOW SIX, DELTA FORCE, HIDDEN AND DANGEROUS ו- SPEC OPS.
 
משחק מוצלח בעל מספר תכונות מצויינות, בעיקר גרפיות
 משחק מוצלח בעל מספר תכונות מצויינות, בעיקר גרפיות   
החבר`ה ב- SIERRA החליטו לתת לשחקן את ההזדמנות להצטרף ליחידת לוחמי ימ"מ משטרתית, יחידה המתמחה בעיקר בפעולות אנטי-טרוריסטיות, שיחרור בני ערובה, התגנבות, שימוש בחומרי-נפץ וכו`Swat 3. נכנס ראש בראש דווקא עם ROGUE SPEAR, הפרק האחרון (בינתיים) בסידרת הלהיטים של RED STORM והמלך הנוכחי של הז`אנר. שני המשחקים מטפלים בדיוק באותם נושאים, לשניהם אותן סוגי משימות, ושניהם פונים לכיסו של בדיוק אותו צרכן פונטציאלי. בשורה התחתונה, נותר ROGUE SPEAR במקום הראשון בז`אנר, אך אין ספק ש- SWAT 3 הוא משחק מוצלח בעל מספר תכונות מצויינות, בעיקר גרפיות באופיין, ההופכות אותו למתמודד ראוי ביותר בקרב על הפיסגה.

המשחק מתרחש בלוס-אנג`לס, מודל שנת 2005, זמן קצר לאחר חתימת הסכם פירוק נשק גרעיני בין מדינות העולם. מסתבר שהמון ארגונים מפוקפקים לא כל-כך מרוצים מרוחות השלום המנשבות, ומנסים לגרום לאומות העולם, ובמיוחד לארצות-הברית, לחשוב שוב אם השלום הזה הוא באמת כזה גליק גדול. התוצאה: גל פיגועי ופעולות טרור ברחבי העיר. השחקן, כראש חוליות הימ"מ, חייב לשים קץ לאיום ולחסל את הטרוריסטים.
 
מסכים מפורטים ומרשימים ביותר
 מסכים מפורטים ומרשימים ביותר   
דרכי הפעולה ברורות ומוכרות: תידרוך משימה, גיוס חברי החוליה בהתאם לכישוריהם, חלוקת ציוד וכלי-נשק ויציאה לקרב. 16 משימות מרכיבות את המשחק, כולן מתרחשות בתוך מבנים שונים, ולכן כותרת המשנה של המשחק היא CLOSE QUARTERS BATTLES, כלומר, לוחמה בשטח בנוי. האקשן מתנהל מזווית ראיה שלישית, כאשר ניתן לשנות זוויות מצלמה בהתאם לנעשה על המסך. כמו בכל משחקי SWAT ו- POLICE QUEST, כפוף השחקן לנהלים משטרתיים נוקשים ומדוייקים, וחייב לעבוד על-פיהם. הכל לפי הספר, וחובת ההקפדה על הנהלים היא אלמנט קריטי בהצלחת המשימה.

הגרפיקה מצויינת, ומהווה את אחד משיאי המשחק. המסכים מפורטים ומרשימים ביותר, תנועת הדמויות אמינה וזורמת עד לאיבר האחרון. כמו-כן, מפגין SWAT 3 ביצועים מעולים גם בתחום האינטליגנציה המלאכותית, משני צידי המתרס. גם השוטרים וגם האויבים פועלים בצורה הגיוניות, וכל דמות מגיבה בצורה שונה למצבים שונים, בהתאם לאופייה. החסרונות העיקריים של המשחק, חסרונות בודדים המונעים ממנו לקבל מאיתנו מדליה ולעמוד במקום הראשון במצעד משחקי הז`אנר, נובעים מהחוסר המוחלט במשחק רב משתתפים (למרות ש- SIERRA מבטיחה שתוספת רבת-משתתפים נמצאת בשלבי פיתוח ותשווק בהקדם), חוסר הנובע מהלחץ בו עמדו המפתחים כדי לסיים את המשחק בזמן, לקראת תקופת הכריסטמס, והעובדה שהמשחק קשה מאוד (עקב הקפדה על הנהלים המדוייקים, תיכנון המשימות ופיקוד על החוליה), ומיועד בעיקר לשחקנים בוגרים ומנוסים.
 
 
אין ספק ש- SWAT 3 הוא הישג חשוב מאוד לסדרת המשחקים הספציפית הזאת בפרט, ולחברת SIERRA בכלל. מדובר בכותר מומלץ ביותר לחובבי משחקים משטרתיים, ולחובבי הז`אנר שסיימו את ROGUE SPEAR והתאכזבו קשות מכל מתחריו האחרים ( Delta Force 2אפילו לא הגיע לארץ באופן רישמי). מי שעונה לאחד הקריטריונים הנ"ל מוזמן ללבוש את אפוד הקרב, לטעון את המקלע בקול נקישה ולצאת להרוג כמה טרוריסטים מרושעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by