ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
מובייל 
מחקר: קרינה סלולרית מזיקה לעצמות 

מחקר: קרינה סלולרית מזיקה לעצמות

 
מובייל |
 

מדענים בארגנטינה בדקו לאורך תקופה ארוכה קבוצת משתמשים שנושאים בכיס את מכשירם הנייד וגילו הידרדרות בצפיפות העצם באזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מחקר של מדענים אוניברסיטה בארגנטינה מראה שלקרינת המכשירים הסלולריים השפעה לא רק על הרקמות הרכות בגוף האדם, אלא גם על עצמות השלד. תוצאות המחקר, המופיעות גם בירחון Journal of Craniofacial Surgery, מראות שקרבת המכשיר הסלולרי לגוף מעלה את הסיכוי לפתח אוסטיופורוזיס, מחלה הגורמת לבריחת סידן מעצמות השלד וגורם לעצמות להיות שבירות וחלשות יותר.

 

 
השפעת קרינה סלולרית על עצמות האגן
 השפעת קרינה סלולרית על עצמות האגן   צילום: The Journal of Craniofacial Surgery 
 
 

במסגרת המחקר, 48 גברים בריאים חולקו לשתי קבוצות: האחת התבקשה לשאת באופן קבוע את מכשיר הסלולר באותו כיס בעוד הקבוצה השניה נמנעה כליל מנשיאת מכשיר סלולרי. צילומי רנטגן של אזור האגן של נבדקי שתי הקבוצות הושוו לאחר חמש שנים והתגלה שקבוצה שנשאה דרך קבע את מכשיר הסלולר בכיס הימני, היתה ירידה משמעותית בצפיפות העצם ובתכולה המינרלית של עצמות הירך.

 

חברי צוות המחקר ציינו שבקבוצת המשתמשים בנבדקה אמנם היו משתמשים צעירים ורזים יותר, בממוצע, בהשוואה לקבוצת הבדיקה שלא השתמשה בסלולרי אבל הם גם היו בעלי צפיפות עצם נמוכה יותר (בהיותם רזים יותר) ותכולת מינרלים בעצם גבוהה מזו של קבוצת המבחן. עם זאת, ההשפעה של משתני גיל ומשקל התבטאה באופן אחיד בשני צדי הגוף, בעוד שתוצאות נשיאת הסלולר בצד אחד נראות בבירור בהשוואת צילומי הרנטגן מתחילת המחקר וסיומו.

 

בנוסף, מאחר והמחקר בוצע על גברים, צויין כי לא ניתן להשליך תוצאות אלו על נשים וילדים.

 

בסיכום המחקר הנכתב: "הבדלי התבניות באסימטריית ימין-שמאל בריכוז המינרלי של עצמות הירך בקרב משתמשי סלולר ולא-משתמשים תואמים את התוצאות של חשיפה לגלי קרינת רדיו אלקטרומגנטית. התוצאות רומזות שמכשירים אלו עשויים להשפיע באופן הרסני על מינרליזציה של עצמות האדם".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by