ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
קניות ברשת 
אתרי משלוחים לארץ: השחקנים המובילים 
 
קניות ברשת |
 

"מסטופ" לא לבד: השוואה בין אתרי ארבע חברות שיביאו לכם את הקניות מאמריקה - לארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הבעיה ידועה: האינטרנט הוא הקניון הגדול בעולם, אבל חלק המוצרים נשארים מאחורי חלונות ראווה, קרובים אך כה רחוקים, מחוץ להישג ידינו. הרבה חנויות מקוונות לא שולחות מוצרים לישראל. אפילו באמאזון, החנות הגדולה באינטרנט, מבחר המוצרים שניתן להזמין לארץ, מלבד ספרים ומוזיקה, מוגבל.

 

גם הפתרון כבר מוכר מזמן: אתר Mustop, הפעיל כבר שנים רבות ברשת הישראלית, היה הראשון שאיפשר גשר זול לקניות בארה"ב: הוא מציע כתובת אישית בארצות הברית, שניתן לספק ככתובת המשלוח לאתרי הקניות - וממנה המוצרים נשלחים ישר לארץ. אבל מסטופ כבר אינה האפשרות היחידה. לפחות שלושה אתרים מתחרים שמציעים שירות דומה - Ezbuyus, ushops ו-TNT Worldshop.

 
 

כדי לנסות להבין דרך איפה כדאי להזמין, ערכנו השוואה בין המחירים והשרותים שמציעים כל האתרים. עוד לפני שתבחרו אחת מהן, יש צורך לחשב האם סוג כזה של קניה בכלל משתלם. המוצרים הפופולריים ביותר והכדאיים ביותר להזמנה דרך החברות הם מוצרי אלקטרוניקה וגאדג'טים: הם לא כבדים, כך שעלויות המשלוח נמוכות יחסית, וההפרש בין מחירם בחו"ל למחיר בארץ גדול מספיק כדי שגם בתוספת מחיר המשלוח, הרכישה מחו"ל כדאית. לפעמים אפילו במקרה של חנויות שמבצעות משלוח לארץ, משתלם להזמין דרך אחת מחברות הגשר.

 

כמה זה עולה?

כל החברות מציעות מחירים לפי משלוח; פתיחת חשבון באף אחת מהן אינה עולה כסף. עלות המשלוח לארץ בחישוב המחירים בכל חברה שונה, אבל מבוסס תמיד על משקל. שימו לב שבכל המקרים החישוב הוא לפי "משקל נפחי" - כלומר, יש חשיבות גם לגודל החבילה ולא רק למשקלה: חבילה קלה אבל גדולה במיוחד תיחשב לכבדה יותר. כל האתרים מציעים מחשבונים באמצעותם אפשר לחשב את עלות המשלוח של כל חבילה על פי גודלה ומשקלה. כמובן, בכל המקרים תצטרכו לעבור גם את משוכת המכס בארץ. בנוסף, האתרים מציעים גם אפשרות בעלות (נמוכה) נוספת לבטח את המוצרים שהזמנתם, וזה כדאי - אם האייפד 2 החדש שלכם יגיע אליכם שבור, או שלא יגיע בכלל, תרצו פיצוי הולם.

 

אפשרות שימושית נוספת שמציעות חלק מהחברות היא איחוד של חבילות מכמה חנויות: האייפוד שקניתם מאפל והמחשב שקנים באמזון יישלחו לארץ כחבילה אחת, מה שיוזיל את עלויות המשלוח באופן משמעותי.

 
Mustop
 Mustop   צילום: צילומסך 
 
 

Mustop

www.mustop.co.il

 

החברה הותיקה והידועה ביותר בתחום, "מסטופ" עברה כמה גלגולים במשך השנים: ב-2001 החברה שהפעילה אותו במקור פשטה את הרגל, והאתר עבר לידי נטויז'ן. כיום זהו למעשה סניף ישראלי של השירות האמריקאי USonestop, המספק משלוחים למדינות רבות (מה שגורם לקצת בלבול, כאשר בניסיון להירשם לאתר הוא זורק את המשתמש כביכול לאתר אחר). קל מאוד למצוא עדויות של לקוחות, ברוב המכריע של המקרים - מרוצים.

 

האתר של מסטופ מעוצב היטב, ידידותי, דובר עברית ומציע הסברים מפורטים ומסודרים בשלל נושאים. הוא אינו אתר סטטי שמציע שירות בלתי משתנה: החברה מתעדכנת מדי פעם עם מבצעים שעשויים להפוך את הקניה לכדאית אף יותר, כגון 10 דולר הנחה בדמי המשלוח לרוכשים מאמזון. בשנה שעברה, בחודשים הרבים שעברו בין הכרזת האייפד ועד לתחילת הייבוא הרשמי שלו לארץ, החברה יזמה שירות מיוחד לייבוא אייפדים בלבד, בידיעה שזה יהיה המוצר הפופולרי ביותר של אותה שנה. החידוש האחרון של מסטופ, שהוכרז לפני כחודש, הוא האפשרות לשלם באמצעות פייפאל.

 
Ushops
 Ushops   צילום: צילומסך 
 

Ushops

www.ushops.co.il

 

הגישה של Ushops מעט שונה: האתר ממצב את עצמו בעיקר כאתר קניות, המציע מוצרים שונים שיישלחו מארה"ב במחירים "סופיים עד הבית" - אבל ניתן להשתמש בו גם כשירות משלוחים למוצרים שניקנו באתרים אחרים. ברוב המקרים מחירי המשלוח ב-ushops יהיו זהים או זולים במעט (1-3 דולר) מהמחירים במסטופ.

 

הייחוד של Ushops לעומת האתרים האחרים הוא אפשרות משלוח מוזל בדואר ימי - להבדיל מדואר אויר - מה שחותך את עלויות המשלוח בחצי. אפשרות המשלוח הזאת היא הזולה ביותר ללא כל תחרות (משלוח חבילה במשקל 2.2 ק"ג, למשל, יעלה 42 דולר בדואר אויר, אבל רק 21 דולר במשולח מוזל). ההצעה הזאת אטרקטיבית במיוחד, כמובן, למשלוח חבילות גדולות וכבדות במיוחד - כל עוד הן לא מאוד דחופות. החסרון של דואר ימי הוא האיטיות שלו: המשלוח עשוי לקחת שבועות ולפעמים אפילו חודשים.

 

בנוסף, Ushops מציע שירות רכישה באמצעות כרטיס אשראי אמריקאי, לאתרים שאינם מקבלים כרטיסי אשראי ישראליים. עם זאת אין בו אפשרות לאיחוד חבילות שהגיעו מחנויות שונות: ניתן לאחד חבילות רק אם הם נרכשו בעיסקה אחת ותחת חשבונית אחת.

 
TNT Worldshop
 TNT Worldshop   צילום: צילומסך 
 

TNT Worldshop

www.tntworldshop.co.il

 

החברה החדשה ביותר שהצטרפה לשורת חברות המשלוח היא TNT Worldshop. זהו שירות של חברת השילוח TNT, ותמיד ייעשה באמצעותה, במשלוח עד הבית. החברה מציעה גם שירות מעקב אחרי החבילה כחלק מהמשלוח בארץ. צורת התמחור של TNT הופכת את המשלוח ליקר יחסית כשמדובר בחבילות קטנות, אבל זול משמעותית מהחברות האחרות כשמדובר בחבילות גדולות (כ-4 ק"ג ומעלה). ניתן לשלם גם בפייפאל.

 

בתור המתחרה הצעירה ביותר, שעדיין אין לה הרבה מליצי יושר בארץ, אפשר היה לצפות מ-TNT לנסות למשוך לקוחות בעזרת יחס ידידותי, אבל זה לא המצב. האתר של TNT Worldshop קטן ודל בפרטים יחסית, מה שלא נוסך בטחון. בנוסף, החברה לא מספקת שום שירות של איחוד חבילות - אפילו לא כאלה שנשלחו מאותו הספק - ועלות הביטוח היא היקרה ביותר מבין כל החברות, 2% ממחיר המוצר.

 
EZBUYUS
 EZBUYUS   צילום: צילומסך 
 

Ezbuyus

www.ezbuyus.co.il

 

EZbuyus, נדמה, לא מחפשים חברים: האתר מעוצב באופן לא מוצלח על גבול החובבנות, עם גיבוב של אנגלית ועברית, ניסוחים בעייתיים ופיסוק שגוי. הוא משתמש במידות אמריקאיות (פאונדים ואינצ'ים) על אף שהוא פונה לתושבי הארץ, ומחשבון המחירים אינו כולל אפשרות לחשב את עלות המכס (הקיימת בכל האתרים האחרים) ופועל באקספלורר בלבד. כל זה לא אומר, כמובן, שהחברה עצמה אינה אמינה, אבל הרושם הראשוני אינו מצודד.

 

האתר מאפשר משלוח של חבילות במשקל של החל מ-5 פאונד  (2.2 ק"ג), במחיר של 7 דולר לפאונד, ללא תוספת של סכום אחיד לכל משלוח. צורת החישוב הזאת הופכת אותו לזול במידה משמעותית מהמתחרים עבור טווח צר של משקלים (2.2 - 3 ק"ג), ויקר משמעותית בכל משקל אחר. ניתן לאחד חבילות שונות למשלוח אחד במחיר של 2$.

 

טבלת השוואת מחירים

השוואת מחירי המשלוח לישראל (כל המחירים בדולרים)
 השוואת מחירי המשלוח לישראל (כל המחירים בדולרים)   צילום: דורון פישלר 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by