ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סלולר 
חוצפה סלולרית: מועקה לציבור 
 
 פלאפונים    צילום: Getty Images/ אימג'בנק    
סלולר |
 

מחקר של חברת אינטל מראה ש-92 אחוזים מהאמריקאים מאמינים שיש מקום לשיפור בנימוסי הציבור כשזה מגיע לשימוש במכשיר הסלולרי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מתעצבנים כששותפכם לארוחת הצהרים מבלה את רובה בטלפון, או כשלמישהו מצלצל הסלולרי באמצע סרט בקולנוע? אתם ממש לא לבד.

 

מסקר שערכה חברת אינטל בקרב 2,000 אזרחים בוגרים בארצות הברית בנושא אתיקט והתנהגות חברתית בעת שימוש במכשירי סלולר, עולה שלא פחות מ-92 אחוזים מהנשאלים היו רוצים לראות שיפור באופן ההתנהגות של משתמשים בסלולרי בציבור. מתוך אלה, 84 אחוזים מאמינים שעיקר הבעיה היא אנשים שאינם מתחשבים בסביבת בעת השימוש ואינם מודעים לחוסר הנוחות שהם גורמים לאחרים.

 

הידרדרות לעומת שנים קודמות

 

מתוצאות הסקר עולה ש-91 אחוזים מהאמריקאים חוו מצבים בהם נתקלו במשתמשי סלולר חסרי נימוס והתחשבות בסביבה בקצב של כחמישה מקרים ביום. 75 אחוזים מאמינים שהרגלי ההתנהגות בעת שימוש בסלולרי רק הולכים ונעשים גרועים משנה לשנה. 73 אחוזים מאלה מאמינים שהשימוש הבעייתי ביותר והמזיק ביותר לחברה הוא שליחת מסרונים או עדכון סטטוסים בעת נהיגה. רבע אף דיווחו שראו אנשים משתמשים במחשב הנייד בזמן הנהיגה.

 

התנהגויות מרגיזות נוספות, על פי הסקר, הן דיבור בקול רם מדי בסלולרי במקומות ציבוריים וכן הליכה תוך קריאה או הקלדה במכשיר.

 
סליחה, אני עושה לך נעים בכתפיים ואתה מדבר בטלפון?!
 סליחה, אני עושה לך נעים בכתפיים ואתה מדבר בטלפון?!   צילום: GettyImages/אימאג'בנק 
 

מעצבן ומזיק

עבור רבים מנשאלים מדובר בגורם לתסכול ועצבנות כשאנשים בקרבם משתמשים בצורה לא מנומסת או לא מתאימה במכשיר הסלולר. 65 אחוזים מהנשאלים הודו שהתרגזו כשהיו עדים לשימוש חצוף בסלולר בפומבי או בחברה. עם זאת, בקרב אותם הנשאלים, אחד מחמישה הודה שהוא בודק את הסלולרי לפני שהוא קם מהמיטה.

 

למרות חקיקה נגד שימוש בסלולרי בנהיגה, קל לראות שהשינוי צריך לבוא מהמשתמשים עצמם גם בעניין נהיגה וסלולר וגם בתחומים אחרים כמו מוסכמה חברתית כלשהי בנוגע למענה לסלולרי בעת שיחה עם אדם אחר.

 

חשוב לזכור שדיבור בקול רם בסלולרי או צלצול חזק ומרגיז במסעדה או חלילה באמצע סרט בקולנוע הורסים את החוויה לכל הסובבים. בדיוק כפי שלא הייתם רוצים שיתעלמו מכם ומנוחותכם לטובת סלולרי, אל תתעלמו מהסובבים אתכם לטובת מסרון או בדיקת הדואר האלקטרוני.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by