ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין קאזאה לייט בגוגל 
 
 ההודעה בתחתית עמוד תוצאות החיפוש   
 
מערכת חיים ברשת

מי שיחפש את Kazaa lite בגוגל יתקשה למצוא את האתרים הרשמיים; בתחתית הדף יופיע ההסבר: לפי תלונת מפיצת קאזאה (!) "שמונה התוצאות הראשונות מהוות הפרה של ה-DMCA"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היד המסתורית שמנענעת את האלגוריתמים של גוגל היכתה שנית, מי שיחפש במנוע החיפוש את Kazaa lite ייתקל ברשימת כתבות ואתרים נלווים, בלי שום אזכור לאתר הרשמי של התוכנה שהפכה לאויב המוצהר של התאגידים, כולל התאגיד שמפיץ את התוכנה האגדית עליה מתבססת הקאזאה לייט - קאזאה עצמה.
 
 
בתחתית העמוד מופיע ההסבר של גוגל, לפיו מ-Sharman Networks הוגשה תלונה לפיה שמונה התוצאות הראשונות המקוריות של החיפוש מנוגדות לחוקי זכויות היוצרים הנוקשים של ארצות הברית, ה-DMCA. לאחר שהוגשה התלונה הורידה גוגל את התוצאות המדוברות.

לכאורה זו סתם עוד דורסנות תאגידית מהסוג שכולנו למדנו להכיר, אבל כשזה מגיע מ-Sharman Networks, התאגיד שהביא לנו את קאזאה (!) מותר להרים גבה וגם לתהות מאיפה מגיעה החוצפה הזו. החברה הזו הרי מתפרנסת מהמיליונים שמפרים זכויות יוצרים תוך השתנה בקשת על החוקים הללו, שהלגיטימיות שלהם עדין זוכה לביקורת ציבורית.

בדיון שהתפתח בסלאשדוט עלצו הגיקים האירופאים על שצנזורה שכזו נחסכה מהם, וכמה טוב שה-DMCA, עדיין לא הגיעו ליבשת. אבל גם זמנם של אלה קצוב, שכן התאגידים סימנו לעצמם כמטרה להחיל גם באירופה גירסה של ה-DMCA, גירסה שההצבעה על קבלתה כחוק תתקיים השבוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by