ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
הידעת? מיקרוסופט רוצה לעשות כסף 
 
 
מערכת חיים ברשת

מיקרוסופט רוצה שכולם ישתמשו אך ורק במסנג'ר שלה, ולכן תחסום גישה לרשת המסרים המיידיים מתוכנות IM אחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יש הרבה תוכנות מסרים מידיים (IM), ובכל מקרה, יותר ממה שבמיקרוסופט היו רוצים שיהיו. כחברה שחרתה על דגלה את מושג התחרות החופשית, לא משקיעה מיקרוסופט את מאמציה בלהתחרות בספקיות IM אחרות, כמו יאהו או ICQ, אלא מנסה למנוע מתוכנות שמקשרות בין התוכנות השונות גישה לרשת שלה. כך לפי IDG.
 
 
Cerulean Studios, החברה שמפיצה את תוכנת המסרים המיידיים, Trillian, היא גדולת האויבות שסימנה מיקרוסופט במאבק הזה. טריליאן מאפשרת למשתמשים לנהל חשבונות IM שונים בתוכנות שונות דרך חשבון אחד. וכן היא מאפשרת "תרגום" הודעות בין התוכנות השונות, כלומר היא מאפשרת העברת הודעה מחשבון ICQ לחשבון מסנג'ר, למשל. התוכנה, שניתן להוריד את הגירסה הבסיסית שלה בחינם, זכתה, לפי החברה, לכ-10 מיליון הורדות.

לאחרונה הודיעה מיקרוסופט כי היא מבצעת שינויים ברשת המסרים שלה על מנת למנוע "גישה לא מורשית של קליינטים צד שלישי". כלומר, כדי למנוע ממשתמשי טריליאן ודומותיה להגיע לחשבונות המסנג'ר שלהם. השינויים יושלמו סופית ב-15 באוקטובר.

אבל אתמול התבררה הכוונה האמיתית מאחורי המהלך: ליסה גורי, מנהלת קבוצת המוצר של מיקרוסופט, אמרה כי "הרצת רשת IM היא יקרה", וכי אין שום סיבה שהרשת של מיקרוסופט תחזיק "עסקים של אחרים, במיוחד אם הם עושים כסף מגירסאות שונות של התוכנה שלהם". בהתאם לקו הזה החליטו בחברה שמעכשיו כל חברה שתרצה שהמוצר שלה "ידבר" עם המסנג'ר של מיקרוסופט – תשלם.

ב-Cerulean Studios קיבלו את ה"גשם המפתיע" באהדה. מהחברה נמסר כי הם היו מאוד רוצים להגיע להסכם עם מיקרוסופט וכי הם "להוטים לעבוד עם מיקרוסופט בכל מודל רישוי שיציעו". ככה זה בשוק מונופוליסטי, יש חברות שלא כדאי להתעסק איתן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by