ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אין מצב 
 
 Never Mor. ``מצב הרשת`` ז``ל   
 
עידו קינן

"מצב הרשת", הטור/בלוג של גל מור ב-ynet, פורסם היום בפעם האחרונה; "הכנת המדור השבועי כילתה נתחים רבים מסופי השבוע שלי", אומר מור ל"חיים ברשת", ומבטיח בהמשך הפתעות שהוא מסרב לפרט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום זה נראה הגיוני: אוסף של טקסטים דעתניים עם מעט מילים והרבה לינקים. זו הגדרה לא רעה לבלוג מוצלח, אבל כש"מצב הרשת" התפרסם בפעם הראשונה במרץ 02', הגולשים חשבו שמנסים לעבוד עליהם.

"בגלל שלא מעט מגולשי ynet אינם גולשים מתקדמים, כשהתחלנו עם המדור היו לא מעט תגובות בנוסח 'מה הקשר בין הנושאים השונים?' או 'עשיתם לעצמכם עבודה קלה, הא?'", אומר גל מור, עורך ערוץ המחשבים והאינטרנט של ynet ובעל הטור "מצב הרשת", שפורסם היום (א') בפעם האחרונה. "אנשים לא עיכלו את הפורמט האינטרנטי הזה, שבניגוד לרוב הידיעות והכתבות שמתפרסמות ב-ynet, לא יכול היה להתפרסם בעיתון מודפס".

איך אתה מסכם אותו?
"אוכל לומר רק שהכנת המדור השבועי כילתה נתחים רבים מסופי השבוע שלי, אבל בסך הכל העבודה עליו הייתה מהנה יותר מ'סתם' ידיעות או כתבות כי על זה האינטרנט מבוסס: קישורים".

מור הגדיר פעם את הטור כבלוג (היום הוא אומר שהוא מסכים עם ההגדרה "במובן מסוים, בגלל שההגדרה מאוד רחבה"), אבל טוען שלמהפיכת הבלוגים הישראלית (ישראבלוג, רשימות, תפוז) אין קשר להחלטה להוריד את הטור: "לנו לא איכפת מה עושים אתרים אחרים. זה שיש עוד תכנים בעברית זה על הכיפאק, אבל אנחנו עושים מה שאנחנו חושבים שנכון לעשות. זה טור עיתונאי שנתן תכנים שאין בשום בלוג אחר, גם לא בעברית".

ynet הוא מקום שמרני, יחסית לאתרים אחרים כמו וואלה. היה קשה לך לשכנע את העורך שלך אז, גיורא פרבר, לתת לזה מקום?
"קשה לשכנע? לא. אבל לא תמיד הבינו מה המשמעות שלו, איך הוא יכול לשרת גולשים מתקדמים. אבל בגלל שאנחנו אינטרנט, לא היתה בעיה. ברגע שאיפשרו לנו קישורים בתוך הכתבות, כל דבר היה אפשרי, כולל את זה".

בטור הפרידה כתבת ש"אין טעם להצטער כי צפויות הפתעות בהמשך". אתה יכול לפרט?
"אני חושב שבזמן שחלף רוב הגולשים יישרו קו והם מוכנים כרגע לשלב הבא. אני לא יכול להוסיף עוד כרגע".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by