ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
W3C: מיקרוסופט תשנה את דפדפן האינטרנט 
 
 
מערכת חיים ברשת

לאחר שבית המשפט קבע כי הפרה פטנטים ועליה לשלם חצי מיליארד דולר פיצויים, מתכוונת מיקרוסופט לשנות את הדפדפן האינטרנט שלה כך שלא תצטרך לשלם עוד.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מיקרוסופט עשויה לשנות את דפדפן האינטרנט הפופולרי שלה, אשר שולט ביד רמה בשוק הדפדנים העולמי, זאת לאחר שהפסידה בתביעה אזרחית אשר הוגשה נגדה בבית המשפט בשיקגו בחודש שעבר.

כך לפחות על פי ה-W3C, גוף התקינה הבינלאומי של תעשיית האינטרנט, אשר פרסם באתר הבית שלו כי ענקית התוכנה מסיאטל מסרה לו כי ייתכן ותיאלץ להכניס שינויים בתוכנה האמורה. באמצע אוגוסט, בין וירוס אחד למשנהו, הפסידה מיקרוסופט בתביעה אזרחית שהגישה נגדה חברת Eolas Technologies ונפסק כי היא צריכה לפתוח את הארנק ולשלוף משם 520.6 מיליון דולר כפיצוי על כך שהפרה זכויות פטנטים הנוגעות לרכיבים בדפדפן האקספלורר.

"בתקופה הקרובה, ציינה מיקרוסופט ל-W3C כי בקרוב מאוד היא תערוך שינויים בתוכנת הדפדפן בתגובה לפסיקה זו", נאמר בהצהרה שהוציא סטיבן ר. בראט, המנכ"ל התפעולי של גוף התקינה. "שינויים אלו עשויים להשפיע על פעולתם של מספר רב של דפי אינטרנט קיימים".בהמשך נכתב בהצהרה כי "ל-W3C אין עדיין כל אינדיקציה אילו פעולות, אם בכלל, יאלצו לנקוט ספקי כלים אינטרנטים אחרים".
 
 
מיקרוסופט היא חברה בקונסורציום אולם היא לא הודיעה רשמית איל שינויים היא עומדת להכניס בתוכנה, למרות שדובר החברה, ג'ים דסלר, אמר לרשת בלומברג ביום חמישי כי החברה "עשויה לנקוט בצעדי מניעה בתגובה לפסיקה". הוא גם הודה כי מיקרוסופט אכן שוחחה עם ה-W3C בנוגע לפסיקה.

לפי ה-W3C, חברי הקונסרציום נפגשו בקליפורניה ב-19 באוגוסט על מנת לדון במשמעות הפסיקה, אשר קבעה באופן חד משמעי כי מיקרוסופט השתמשה בטכנולוגיות של חברת Eolas, כגון פלאג-אינים, אלפטים וסקריפטים בתוך דפדפן האינטרנט. באם יוסרו החלקים האמורים מהתוכנה, ישנה הדבר את אופן הפעולה של הדפדפן בצורה משמעותית ומספר רק של אתרים יאלצו פשוט להשתנות על מנת להתאים לשינויים בדפדפן.

זה די מובן שמיקרוסופט הציגה את אפשרויות העבודה של בפני חברות ה-W3C בנושא שינויים שהיא שוקלת, למרות שפרטי הדיונים לא נחשפו לעיתונות. "הייתה הסכמה מקיר לקיר שצריך למצוא פתרון שימזער את ההשפעה של השינויים בתוכנה, באתרי אינטרנט ובחווית המשתמש לגולש", נמסר בהודעה.

מבחינתה של מיקרוסופט שינוי של כמה אלמנטים בקוד התוכנה, אשר נמצאת בשימוש של כ-96 אחוזים מהגולשים, תאפשר המנעות מתשלום תמלוגים ל-Eolas. לאחר שבית המשפט מסר את פסק הדין בתביעה, מסרה חברת Eolas כי היא תרדוף אחר מיקרוסופט לתשלומים נוספים, אשר במהלך השנים הקרובות עשויים להצטבר לסכומים של מאות מיליוני, או אפילו מיליארדי, דולרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by