ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
סלולר 
סוני אריקסון אקספריה X8: אנדרואיד בקטנה 
 
 Sony Ericson Xperia X8    צילום: יח"צ    
סלולר |
 

מכשיר האנדרואיד של סוני-אריקסון מבטיח להביא את בשורת הסלולר של גוגל להמונים. האם הוא מצליח? בדקנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תקציר

 

סמארטפונים לכולם - הקטגוריה שבה מכשיר אחד אמור לספק את צרכיהם של צעירים, אנשי עסקים, וכו' - אינם קונספט חדש אך אלינו הבשורה מגיעה רק השנה, ב-2011. הראשונה לעשות זאת היא סוני אריקסון עם אקספריה X8, שאמור להנחיל את פלטפורמת אנדרואיד גם לאלו שהתעקשו עד עתה להיצמד לטלפון הפשוט שלהם.

 

יתרונות: אנדרואיד 2.1, נגן מוזיקה איכותי, מממשק TimeScape באנשי הקשר ובנגן המוזיקה

 

חסרונות: איטי, ממשק TimeScape במסך הבית, סוללה חלשה

 

מחיר ברשת פלאפון: 2,156.4

 

מחיר נמוך בשוק הפתוח: 1,400

 

ציון סופי: 7.5 (הציון אינו ממוצע)

 

עיצוב: קטן וחמוד

 

 

העיצוב של אקספריה X8 בהחלט שובה עיניים. סמארטפון קטן העטוף בפלסטיק לבן עם נגיעות של כחול - צבעים שונים מהשחור המסורתי שהשתלט על שוק הסמארטפונים. המסך בגודל 3 אינץ' והרזולוציה מספקים בהחלט אך המסך מסוג TFT התקשה מאוד להתמודד עם אור השמש והראות לעיתים היתה בלתי אפשרית. תגובת המסך לרוב עובדת היטב אך לא בצורה מושלמת. לחצן החיפוש המסורתי הנמצא במכשירי אנדרואיד הועלם מאקספריה X8 אך שאר הלחצנים נשארו והם נוחים יחסית. למרות הפלסטיק, סוני-אריקסון אקספריה X8 הוא מכשיר קטן וחמוד שכיף לאחוז בו.

 
Xperia X8
 Xperia X8   צילום: יח"צ 
 

ממשק: אנדרואיד לעניים

 

כבר התרגלנו שכל יצרנית מלבישה על הממשק הבסיסי של אנדרואיד מעטפת משלה, אך זו של סוני-אריקסון ב- X8שונה מכל שראינו עד כה. כיוון שהמסך יחסית קטן לסמארטפונים מסוג אנדרואיד, החליטו בסוני-אריקסון לוותר על ממשק הווידג'טים המסורתי ובמסך הבית ניתן למקם ארבעה קיצורים הניתנים לעריכה, בארבעת פינות המסך. בכל מסך ניתן למקם ווידג'ט אחד בלבד. אמנם ניתן למקם וידג'טים נוספים במסכים אחרים אך זה מצריך גלילה מרובה ואין אינדיקציה המעידה על מספר המסך. הפיתרון של סוני-אריקסון ייחודי אך אנחנו חושבים שהוא לא הכרחי במכשיר עם מסך 3 אינץ', כל עוד ממילא ניתן להשתמש בממשק הוידג'טים היעיל של אנדרואיד.

 

וידג'ט ייחודי ומלהיב של סוני-אריקסון הוא TimeScape המאפשר לצפות בסטטוסים ובהודעות של החברים שלכם בתצוגת תלת מימד מרהיבה.

 

הממשק הייחודי של סוני אריקסון יעיל יותר בתפריט עצמו, בעיקר באנשי הקשר שמאפשר להציג אירועים הקשורים לאיש הקשר באופן גרפי. לשמחתנו ניתן להשתמש במקלדת מלאה לרוחב ואף לאורך וזה אפילו די נוח.  אנשי הקשר נוחים מאוד אך חבל שאין אפשרות להגיע מאפליקציית החייגן לאנשי הקשר.

 

הקושי הגדול בעבודה עם אקספריה X8 הוא לא הגרסה הישנה של אנדרואיד, 2.1, ואפילו לא המסך הקטן. מה שהתגלה כאבן הנגף של X8 הוא האיטיות הבלתי נסבלת לעיתים. יותר מדי פעמים המכשיר נתקע, לא מעט בזמן שימוש במקלדת. לעיתים לחיצות על התפריט לא הגיבו ורק אחרי מספר שניות המכשיר חזר לתפקד. לרוב המכשיר עבד היטב אך כשהוא החליט לא להגיב או להיתקע זה בהחלט גרם למריטת שערות.

 
 

מולטימדיה: פשטות ספרטנית

Xperia X8
 Xperia X8 
 צילום: יח"צ 
 

 

ממשק המצלמה של אקספריה X8 הוא הפשוט ביותר שנתקלנו בו, במובן זה שהוא אינו כולל שום אופציות, ואנחנו ממש לא מגזימים. מעבר ללחצן סצינות שמאפשר בחירה בין ארבע סצינות, לא תמצאו הגדרות נוספות. מצלמת ה-3.2mp לא מתעלה מעבר לבינוניות. איכות התמונות סבירה אך ברוב התמונות חסרה מאוד חדות ולכן הצבעים נראים דהויים. צילום הפנים סביר אך כאשר החשיכה יורדת, אין שימוש רב מדי למצלמה נטולת הפלאש. גם בוידאו אין אפשריות רבות אך רזולוציית VGA בהחלט מספקת והאיכות סבירה.

 

גם נגן המוזיקה לא עשיר באפשריות אך הפעם זה יתרון. הנגן נאה מאוד ואינטואיטיבי. זוכרים שאמרנו שסוני-אריקסון החליטו לוותר על לחצן החיפוש? ובכן, לצערנו הם שכחו למקם את אפשרות חיפוש וכדי למצוא רצועה ספציפית יש לגלול ולגלול. אהבנו מאוד את לחצן האקספריה שמופיע ליד שם האמן ומאפשר חיפוש קליפי יוטיוב של האמן בלחיצת כפתור. לא אהבנו שב- X8 אין וידג'ט מוזיקה ולא ניתן לשלוט על נגן המוזיקה ממסך הבית.

 
תמונה שצולמה עם אקספריה X8 - חוסר חדות
 תמונה שצולמה עם אקספריה X8 - חוסר חדות   צילום: שי סומק 
 

קישוריות וגלישה: כמו גדול

Xperia X8
 Xperia X8 
 צילום: יח"צ 
 

 

פלטפורמת אנדרואיד מוצלחת בכל מה שקשור לגלישה וליישומים ו- X8 אינו שונה בכך. דפדפן כרום המוכר פועל היטב גם במסך 3 אינץ'. אנדרואיד 2.1 אינו תומך בפלאש ולמרות הגעגועים שאחזו בנו זה לא משפיע קשות על השימוש. הטענת רכיבי פלאש במסך קטן ומעבד יחסית חלש היתה מסרבלת את השימוש. אין אמנם אפשרות צביטה להתמקדות (pinch to zoom) אך לחיצה כפולה על המסך תתאים את הטקסט לתצוגה. חנות היישומים המוצלחת של אנדרואיד עם הממשק החדש עובדת גם בגירסה 2.1. חסרון רציני הוא הזיכרון הפנימי הקטן שמפריע בהתקנת אפליקציות, כיוון שלא ניתן להתקינם על כרטיס הזיכרון.

 

סוני-אריקסון הורידו מבעוד מועד כל מיני אפליקציות ישראליות מוצלחות שיעזרו לאלו שנפגשים עם אנדרואיד לראשונה. כל שאר היישומים המוצלחים של אנדרואיד כגון גי'מייל או פייסבוק נמצאים גם פה, מוצלחים כתמיד.

 

אנדרואיד אף פעם לא היה מוצלח בצריכת חשמל ולצערנו אקספריה X8 אינו שונה בכך. מכשיר קטן אומר סוללה קטנה ואם אתם אוהבים לגלוש ולשחק ה- X8 לא ישרוד יום שלם. היתרון בסוללה קטנה הוא שתוך 45 דקות היא נטענת במלואה.

 

סיכום: בזכות הראשוניות

 

שימוש ממושך בסוני-אריקסון X8 גרם לנו לרגשות מעורבים. הוא מכשיר קטן וחמוד ומביא עימו את רוב היתרונות של אנדרואיד שלמדנו להכיר ולאהוב. מצד שני שינוי הממשק שביצעה סוני-אריקסון לא תמיד הכרחיים ולעיתים מקשים על השימוש, בעיקר בכל מה שנוגע למסך הבית. האיטיות של המכשיר לא עזרה, בלשון המעטה. במחיר שלו, סוני-אריקסון אקספריה X8 הוא בהחלט אופציה אטרקטיבית מאוד לסמארטפון פשוט, בעיקר כאשר סמארטפונים אחרים של אנדרואיד או אייפון הם יקרים הרבה יותר.

 

אין ל- X8עדיין מתחרים בקטגוריה של סמארטפונים להמונים. סמסונג משווקת בישראל את Samsung Monte הפופולרי. אף על פי שכוחו של X8 הוא בדפדפן איכותי וחנות יישומים מרשימה, הרי שסמסונג מונטה פשוט ומהיר יותר. LG קוקי גם מתקשה להתחרות ביתרונות של אנדרואיד אך מצד שני הוא בעל עיצוב חמוד להפליא וממשק פשוט. בסופו של יום סוני-אריקסון X8 הוא המכשיר החכם האמיתי היחיד בישראל בקטגוריה זו וזה גם יתרונו העיקרי.

 
Sony Ericson Xperia X8
 Sony Ericson Xperia X8   צילום: יח"צ 
 

ציון

 

תמורה להשקעה: 8.5 - אנדרואיד בזול

מסך ואיכות תצוגה: 8 - קשה לראות בשמש

מולטימדיה: 8 - מינימליזם

תפעול וממשק: 7.5 - לא זז

משרד וקישוריות: 8.5 - עדיין אנדרואיד

עיצוב: 9 - רואים שזה סוני-אריקסון

ציון סופי: 7.5 (הציון אינו ממוצע)

 

מפרט טכני

 

רשתות: GSM 850/900/1800/1900 HSDPA 850/1900/2100

מידות: 99 מ"מ (גובה), 54 מ"מ (רוחב), 15 מ"מ (עובי)- קטן

משקל כולל סוללה: 104 גרם (קל)

זמן שיחה רצוף (הצהרת החברה): עד 4 שעות ו-45 דקות ברשת GSM, עד 5 שעות ו-40 דקות בדור 3

זמן המתנה רצוף (הצהרת החברה): עד 446 שעות ברשת GSMועד 476 שעות בדור 3

קרינה: 0.84 W/kg (ראש)

תצוגה: רזולוציה 320x480 בטכנולוגיית TFT עם 16 מיליון צבעים, גודל 3 אינץ'

אחסון אנשי קשר: ללא הגבלה

זיכרון: 128Mb פנימי ואפשרות להרחבה עד 16Gb בכרטיס זיכרון מסוג מיקרו-SD

קישוריות: Wi-Fi b/g, BT 2.1, אנדרואיד מרקט

מצלמה: 3.2Mp, וידאו ברזולוציה VGA ב-30 פרמיים בשנייה

מדיה: נגן מוזיקה התומך MP3/WAV/eAAC+, כניסת אוזניות 3.5mm, רדיו FM

הערכה כוללת: מטען, אוזניות סטריאופוניות, כבל נתונים, כרטיס זיכרון 2Gb

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by