ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'וליה רוברטס עלתה ב-40 אחוז 

ג'וליה רוברטס עלתה ב-40 אחוז

 
 
אודליה ברקין

תכירו את בורסת המניות ההוליוודית, האתר שפורט על האהבות הגדולות של האמריקאים, תאוות בצע ואהבה לסלבריטאים, שתופס תאוצה לקראת האוסקר. כך תשקיעי בריצ'רד גיר ותגזרי דיבידנדים נאים, כך תיכנס לשותפות בקמרון דיאז ותצא מנצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ג`וליה רוברטס. גם יפה, גם מוכרת (רויטרס)
 ג`וליה רוברטס. גם יפה, גם מוכרת (רויטרס)   
עם התקרבותם של טקסי האוסקר והגראמי האמריקניים, אחד האתרים ההוליוודים היותר אזוטריים צובר יותר ויותר תשומת לב ופופולאריות: ``הבורסה של הוליווד``, אתר שמשלב את שני התחביבים העיקריים של האמריקאי המודרני (תאוות בצע וסלבריטיס, אלא מה), הולך ותופס תאוצה. כסף אמיתי לא תמצאו כאן, אבל הזדמנות לגלגל מיליוני דולרים וירטואלים תמצאו גם תמצאו. הבורסה של הוליווד (HSX) היא השילוב המנצח בין הזוהר של הוליווד לכוח של וול- סטריט.

זה עובד ככה: כל משקיע חדש ב HSX (הוליווד סטוקס אקסצ`יינג`), מקבל לשימושו שני מיליון דולרים הוליוודים אותם הוא יכול להשקיע בקנייה, מכירה והחלפה של מניות ואגרות-חוב של סלבריטאים שונים וסרטים נוכחיים או עתידיים. כך למשל, מניית ג`וליה רוברטס (שמרוויחה עשרים מיליון דולר לסרט), למשל, שווה 2306 דולרים הוליוודיים, בעוד מניית ליאונרדו דיקפריו, שסרטו `החוף` בדיוק יצא בסוף השבוע בארצות הברית, שווה 4665 דולרים הוליוודיים.

באתר, כמו בבורסה, יוכל המשקיע הנבון לברר את כל המידע הדרוש לו בנוגע להשקעה שלו. כך אפשר יהיה לדעת בדיוק מה תוכניותיה לעתיד של ג`וליה רוברטס בתחום הקולנוע, כמה היא מרוויחה לסרט, על כמה היא מוכנה להתפשר, איפה עוד היא שיחקה, בכמה פרסים היא זכתה, ומתי היא נולדה. אגב, כאן המקום לתת טיפ למשקיע המתחיל: בשחקנים זקנים לא שווה להשקיע, אלא אם הם עומדים למות - מה שכמעט תמיד גורם לעלייה דרסטית במנייתם.
 
ליאונרדו דיקפריו. תמכור, אחי, תמכור (מתוך ``החוף``)
 ליאונרדו דיקפריו. תמכור, אחי, תמכור (מתוך ``החוף``)   
לפני חודשיים קיבל יוצר האתר, מקס קייזר, פינה משלו בתוכנית בידור עתירת רייטינג של NBC. בפינתו, ששודרה ב סינדיקציה בכל רחבי ארצות הברית מדי יום שישי, הוא ניבא את סיכויי ההצלחה של הסרטים שעולים באותו סוף השבוע על המסכים, על סמך הסכומים שהושקעו בהם בבורסה. למרבה הפליאה, התבררו תחזיותיו כמדויקות. כך לדוגמה, הוא צדק כשניבא בביטחון ש"אספן העצמות" יהיה הסרט הרווחי ביותר בוויקאנד הראשון שלו, והסרט אכן גרף 17 מיליון דולר והשאיר את המתחרים מאחור.

ראשי האולפנים נלחצו. לא היה ברור האם דברי קייזר היו נבואה שמגשימה את עצמה או שמא בניתוחי הבורסה שלו יש יותר מסתם שעשוע וירטואלי. כך או כך, חששו האולפנים שהתחזיות שלו פוגמות בסיכוייהם להצליח של חלק הסרטים. הם נלחמו להוריד את פינתו הטלוויזיונית, ובמקביל גם ניהלו מאבק לשמירת נתוני הרווחים הצפויים מהסרטים הרחק מהעין הציבורית.

"אני עדיין המום מרמת החפיפה בין הסרטים, הטלוויזיה ותחזיות האינטרנט שלי למציאות", אמר קייזר בתגובה בראיון לעיתון וראייטי. "כרגע, קשה לקבוע מה משפיע על מה". התוצאה הסופית: בפינה שלו, כמו גם בפופולריות של האתר שלו, אף אחד לא פגע.

 
רשת האינטרנט מפגינה כשרון מופלא לשכפל כל חוויה מוחשית של חיים למקבילה וירטואלית. הסקס, הקניות וההיכרויות הפכו לוירטואליות, ועכשיו גם חווית המיליונריות. באתר יש מדור קבוע בו מראיין קייזר משקיעים שונים, וכולם מדווחים על ההרגשה הנהדרת הנלווית לגלגול מחזורים של מיליוני דולרים והסיפוק שבידיעה שההחלטות העסקיות שהוחלטו והסיכונים שנלקחו היו מוצדקים.

במקביל לבורסת הקולנוע פועלת בורסת המוסיקה, על אותו עקרון בדיוק. כמו כן מציע האתר מגוון כתבות מידע חדשותיות על עסקי הקולנוע והמוזיקה בנוסף למגוון אתרי מעריצים ופרשנויות של השוק, על מנת לעזור למשקיע להחליט על מה ללכת. האתר, בו גולשים כמיליון משקיעים כל חודש, מציע גם חידוני טריוויה , ראיונות עם כוכבים, פורומים ועוד.

הפעילות הכלכלית באתר פורחת בעיקר לפני טקסי תעשייה גדולים. נכון לעכשיו מניות המועמדים לפרס המוזיקה של הגראמי עולות, והבורסה כולה רוחשת בהימורים לגבי מי יהיו המועמדים לאוסקר ומי יהיו הזוכים. כך למשל מניית הסרט `אמריקן ביוטי` כמועמד לפרס הסרט הטוב ביותר שווה 7.34 דולר הוליוודים בעוד שמניה של `ההוריקן` שמועמד לאותה קטגוריה שווה רק 6.30 דולר הוליוודים. רשימת המועמדים האמיתיים מתפרסמת היום (שלישי) וסביר להניח שתשפיע על המסחר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by