ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
אז איך RIAA יודעים שהורדתי קבצים? 
 
 
מערכת חיים ברשת

במסגרת מסמכים שהגישה לבית המשפט, חשפה תעשיית המוזיקה כיצד היא בדיוק מאתרת את מחליפי הקבצים, ואיך היא יודעת את מי לחפש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשיית ההקלטות החלה לספק מידע מפורט אודות שיטות הריגול והבילוש שאותן היא מפעילה כחלק ממסע הצלב שהיא מנהלת כנגד מחליפי הקבצים ברשת. גילוי המידע נערך במסגרת הגשת מסמכים לבית המשפט במסגרת תביעה כנגד גברת מברוקלין הנאבקת בחשיפת פרטיה.

אותה הגברת מואשמת ע"י RIAA בכך שהיא החליפה למעלה מאלף שירים ברשת. תעשיית המוזיקה דוחה את טענות האיש, אשר טוענת להגנתה כי השירים שהיו על הדיסק הקשיח, מקורם בתקליטורי מוזיקה אותם רכשה באופן חוקי. דיווח של סוכנות AP.

על פי המסמכים, בדק ארגון RIAA את קבצי השירים על מחשבה של האישה ואיתר כי מקורם של הקבצים מוליך אל שירות החלפת הקבצים המנוח נאפסטר, אשר נסגר בשנת 2001 לאחר שביהמ"ש קבע כי הוא מפר זכויות יוצרים.
 
לראות אישה יפה בלי להפר זכויות יוצרים
 לראות אישה יפה בלי להפר זכויות יוצרים   
קבוצת הסחר של תעשיית המוזיקה, RIAA, מסרה כי היא מצאה גם ראיות בתוך קבצי המוזיקה של האישה המצביעות כי אנשים נוספים הורידו ממנה את השירים והמשיכו להפיצם באינטרנט. תוך השוואתה של האישה לגנבת מחנויות (שופליפטינג, סטייל וינונה ריידר), אמרו RIAA לשופט-השלום ג'ון מ. פאצ'יולה כי היא "לא תמימה ולא מפירת זכויות מזדמנת" ואת טענות עורך דינה תיארו כ"מטעות באופן מזעזע".

פרקליטי RIAA הגישו את המסמכים ביום ג' בלילה בוושינגטון והם הגיעו לבית המשפט ביום רביעי בבוקר.

עורך דינה של מחליפת הקבצים, דניאל בלארד מקליפורניה, אמר כי הטיעון האחרון של תעשיית המוזיקה הוא "בסה"כ מסך עשן כדי להסב את תשומת הלב" מהסוגיה המיוחסת של האם ספקית האינטרנט Verizon חייבת להסגיר את זהותה של האישה תחת צו הזימון בנושא זכויות היוצרים.

"אתה פשוט לא יכול לעקוף את זכותם החוקתית של אנשים לפרטיות, את ההליך התקין ואת ההתארגנות האנונמיות על מנת לזהות מפיר זכויות לכאורה". בלארד ביקש מביהמ"ש לעכב כל פסיקה במשך שבועיים בעוד הוא מכין את טיעוניו, והוא ציין כי מרשתו, המזוהה כ-"nycfashiongirl", כבר הסירה את תוכנת שיתוף הקבצים מהמחשב המשפחתי.

מחלית הקבצים הואשמה ע"י RIAA כי הציעה להורדה בלתי חוקית למעלה מ-900 שירים של ה"רולינג-סטונז", U2, מייקל ג'קסון ועוד. כמו כן היו על המחשב שלה עוד 200 קבצים אחרים שהכילו לפחות סרט אחד באורך מלא, "אישה יפה", למי שהיה חייב לדעת. (מייקל ג'קסון ו"אישה יפה"? על טעם קלוקל עדיין לא מגיע לאף אחד להגיע לביהמ"ש).
 
 
במסמכים שהגישה RIAA מתוארים בפרוטרוט חלק מטכניקות הזיהוי הפלילי המתוחכמות שמפעילים החוקרים שלה. לדוגמה, התעשייה פרסמה כי משתמשת בספריה של טביעות אצבע דיגיטליות, המכונות "hashes", כשהיא מעידה כי היא יכולה לזהות קבצי MP3 אשר הורדו מנאפסטר עוד בשנת 2000. שיטה זו נהוגה גם ע"י ה-FBI וחוקרי מחשבים אחרים התרים אחר עקבות של האקרים.

ע"י השוואת טביעות האצבע של קבצי המוזיקה המופיעים במחשבו של אדם מסוים אל מול מאגר טביעות האצבע שלה, סבורה RIAA כי היא יכולה לקבוע בחלק מהמקרים האם מישהו הקליט שירים מתקליטור שנרכש באופן חוקי או האם הוא הוריד אותו ממישהו אחר על גבי האינטרנט.

עורכי דין מתחום זכויות היוצרים אמרו כי אין עדיין תשובה חד משמעית האם הצרכנים יכולים להוריד באופן חוקי עותקים של שירים אותם רכשו במקום להכין עותקים דיגיטליים בעצמם. אולם מציאת קבצי MP3 שמתאימים במדויק לעותקים שהסתובבו ברשת יכולים לשמש כראיה לכך שמחזיק הקבצים השתתף בהחלפת קבצים באופן פעיל.
 
 
"מקורו של אוסף ההקלטות של nycfashiongirl אינו מתקליטורים שלה" רשמו עורכי הדין של RIAA. תעשיית המוזיקה גילתה גם כי היא בוחנת את תגי המטה-דאטה (metadata), אותן פיסות מידע קטנות החבויות בתוך רבים מקבצי ה-MP3. במקרה הזה, רשמו עורכי הדין, נמצאו עדויות כי גולשים אחרים גם כן הורידו את הקבצים האמורים וכי חלק מהשירים הורד מאתרים פיראטיים מוכרים.

התעשייה זכתה באישור גורף של למעלה מ-1,300 צווי זימון המחייבים את ספקיות האינטרנט להסגיר את זהותם של משתמשי מחשבים החשודים בשיתוף קבצים בלתי חוקי על גבי האינטרנט.

הסנאטור הרפובליקני נורם קולמן, יו"ר תת-וועדת הסנאט לחקירות בנושאים ממשלתיים, הבטיח לקיים שימוע אודות השימוש שעושה תעשיית המוזיקה בצווי זימון עלמנת לאתר מורידי קבצים.

מ-RIAA נמסר כי הם מצפים להגיש לפחות כמה מאות תביעות בניסיון על מנת להשיג פיצוי כספי החל מהחודש הבא. חוקי זכויות היוצרים בארה"ב מתירות לתבוע פיצויים על סך $750 עד $150,000 על כל שיר שהוצע להורדה באופן בלתי חוקי. אולם RIAA, ברוב טובה, כבר רמזה כי היא מוכנה להצעות פשרה מצד הנתבעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by