ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
עכשיו גם האבק חכם 
 
 בוינה אבק, חלאס עם השאלות האלה. אני כולה גמל!   
 
מערכת חיים ברשת

חוקרים מקליפורניה הצליחו לפתח חלקיקי אבק שעוזרים לזהות חומרים כימיים. לטענת החוקרים, מדובר בצעד ראשון לקראת קיום נאנו-רובוטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נגמרו הימים בהם אבק היה רק חלקיקי עפר ואפר וכימיקלים שנוחתים על הרהיטים ומזמינים גערות מפולניות. מהיום אבק זה עניין רציני. מדעי אפילו, מאז ששני כימאים מאוניברסיטת קליפורניה הצליחו לפתח "אבק חכם" המסוגל "לזהות" מים ושמן ולהיצמד אליהם.

על פי ההודעה ששחררו החוקרים, שהבכיר בהם הוא פרופסור רוברט סיילור, "מדובר בפיתוח מפתח שאנו מקווים שיאפשר ביום מן הימים פיתוח רובוטים בגודל של גרגיר חול. החזון הוא לבנות מכשירים מיניאטוריים שיכולים לנוע בקלות בסביבות קטנות, כמו וריד או עורק, למטרות ספציפיות, ואז לאתר ולזהות תרכובות כימיות וביולוגיות ולדווח על קיומם לעולם החיצוני".
 
 
כרגע, לפני שנגיע לחזון הדי מרוחק הזה, מדובר בחלקיקי זכוכית קטנטנים שיוצרו על ידי ויברציות, ונצבעו מצד אחד בכמיקל ירוק ובכמיקל דוחה מים, ומהצד השני באדום ובכמיקל שיימשך למים. כך שבמגע עם מים יפנה כל חלקיק כזה את ישבנו הירוק אל החוקרים, ובמגע עם שמן ייראה דווקא בישבן האדום. אמנם כל חלקיק הוא בלתי מובחן, אבל כענן אבק החלקיקים מספקים אינדיקציה נראית לעין על טיבו של החומר אליו נצמדו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by