ב-Online
 
 
 
 
 
 
 
 
כל העולם כולו פס רחב מאוד 
 
 אנוכי האינטרנט אלוהיך, אשר הוציאתך מהמציאות מבית עבדים   
 
מערכת חיים ברשת

בקרוב נתחיל להיות מחוברים בכל מקום שלא נהיה בו, אנחנו ומחשבינו ומצלמותינו וסלולריינו וטפנו ורחובותינו. יש לאן לברוח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תארו לעצמכם עולם שאפשר להסתובב בו יום שלם עם המצלמה הדיגיטלית שלכם, לצלם בלי חשבון ובאיכות גבוהה, ולא לחשוב לרגע אם הזיכרון הולך להיגמר, כי התמונות נשלחות אוטומטית למחשב בבית. תארו לעצמכם שליפה של המחשב הנייד באמצע פארק ציבורי כדי להוריד עכ-שיו את השיר החדש של בריטני ולהוכיח לכל החברים שאין בו באמת לחן וזה סתם היה נדמה להם.

הוא כבר לא רחוק כל-כך מהמציאות, העולם הזה. למעשה יש כבר מקומות בהם כבר מדלגים על מהפיכות ה-Wi-Fi והחיבוריות האלחוטית המקומית שלה, ועוברים ישר לעידן של חיבוריות אלחוטית מרחבית. אתה זז ברחבי המדינה, וחיבור הברודבנד שלך זז איתך.

הנה במלזיה למשל, שם חברת AtlasOne מתחילה לפרוס את הרשת שלה ברחבי המדינה המוסלמית הענקית. בעזרת מימון של פנק הפיתוח המוסלמי היושב בסעודיה החלה החברה בפרויקט החיבור שעלותו המשוערת היא 225 מיליון דולר. עד שנת 2005 מתכננת החברה לחבר כבר חצי מיליון מנויים סלולריים לאינטרנט מהיר בכל מקום ברחבי המדינה.
 
 
הטכנולוגיה שאטלסוואן משתמשת בה מגיעה מחברת IPWireless האמריקנית, ומבוססת ראשית כל על רשתות סלולריות מהדור השלישי (מה שאומר שלכאן החזון יגיע מעט באיחור, כרגיל). עליה מולבשת טכנולוגיית TD-CDMA, שמשתמשת הן בקידוד והן בחלוקת זמן כדי להכניס מקסימום רוחב פס בתא סלולרי. חברה טקסנית שכבר משתמשת בטכנולוגיה של IPWireless מציעה כיום חיבור במהירות של חצי מגה בייט בארבעים דולר לחודש, ושל 750kbps בשמונים דולר לחודש. לא זול, נכון לעכשיו.

דווקא מנכל IPWireless טוען בראיון שנתן לאתר Wi-Fi Planet כי לטכנולוגיית ה-Wi-Fi המוגבלת יהיה מקום חשוב גם בעולם האינטרנט הסלולרי המהיר והזמין תמיד. לשיטתו, הוויי-פיי עדיין עדיף כשמדובר בעבודה בתוך בניינים, ובעתיד הוא רואה את הבניין "מקבל" את האינטרנט שלו באלחוט מספקית אינטרנט שתעבוד עם IPWireless או דומותיה, ו"יחלק" אותו לדיירים דרך Wi-Fi.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by